Pomoc dla Ukrainy

Krzeszowice. Wpadli na pomysł jak wykorzystać święto kobiet by wesprzeć ukraińskie rodziny

Fot. pexels.com

Krzeszowicka kwiaciarnia Gardenia postanowiła wykorzystać Dzień Kobiet by wesprzeć przebywające w naszej gminie ukraińskie rodziny. Część pieniędzy ze sprzedaży kwiatów ciętych, zakupionych w dniu 8 marca przeznaczy na rzecz pomocy naszym wschodnim sąsiadom.

Chcielibyśmy dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia osób potrzebujących przebywających u nas lokalnie w gminie Krzeszowice. Są to głównie kobiety i dzieci, dlatego czujemy się zobowiązani do pomocy w nasze kobiece kwiatowe święto – piszą na swoim firmowym fanpage’u. Część środków z zakupionych 8 marca róż, goździków czy tulipanów zostanie przekazana na rzecz rodzin uchodźców.

Gardenia to nie jedyna krzeszowicka firma, która zdecydowała się wesprzeć działania pomocowe. Wcześniej swoją cegiełkę z utargu przeznaczyła Pstrągarnia Rózin z Dubia, która na swoim terenie zorganizowała też zbiórkę środków medycznych. Dziupla Smaku zaoferował pomoc w wyżywieniu uchodźców. W sklepach Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu trwa zbiórka żywności.

Pomoc osobom przebywającym w krzeszowickim internacie zaoferowała też Cukiernia Melba, RSZiZ i Inglotex dostarczyły lodówkę i zamrażarkę do punktu Pomocy Uchodźcom, a studio poligraficzne Pixel-Art za darmo wydrukowało plakaty dla Maltańskiej Służby Medycznej, zachęcające do oddawania krwi dla walczących Ukraińców.

W pomoc włączyła się też tenczyńska Manufaktura Wódki, Wina i Piwa, deklarując roczny wynajem 10 mieszkań w Lublinie dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy, dodatkowo podczas otwarcia firmowego sklepu we Wrocławiu Browar Tenczynek przeznaczy cały utarg na pomoc uchodźcom. Darmowe ciacho i kawa 9 marca czeka też na ukraińskie rodziny w krzeszowickiej kawiarni Solo&Mia, gdzie będą miały okazję się poznać i zintegrować.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Pięknie

  07/03/2022 o 20:34

  Manufaktura – jest moc!

 2. Wstyd

  11/03/2022 o 18:38

  Jak już widać nawet dzieci zostały podzielone .A tak na marginesie w każdym kraju na świecie najpierw dba się o swoich obywateli ,swoje dzieci ,a później o pozostałych. Niech ktoś zamiast krytyki wymieni chociaż kilka państw gdzie jest inaczej . Dziwnie i śmieszne ,a może tragicznie jest to że niektórzy uwielbiają dzieci , staruszków, dorosłych z innych państw tylko nie mają chociaż odrobiny serca do swoich .U nas nie ma biedy ,chorych dzieci , dorosłych , domów dziecka , ludzi w potrzebie . A tak na marginesie podatki wszyscy płacą nie tylko wybrańcy: od wynagrodzenia, emerytury …Podatki w rachunkach ,w zakupach itd. ,nawet składki zdrowotne podniesiono chociaż dostanie się do specjalisty graniczy z cudem, nie zapłać to przekonasz się ile zapłacisz za kilka dniowy pobyt w szpitalu …..Przestańcie niektórzy sr… na swoich bo to wstyd w żadnym kraju nikt tak nie postepuje.

  • Owszem, wstyd.

   13/03/2022 o 22:16

   1. Właśnie sr… na swoich. Tych, którzy pomagają. Bo chcą.
   2. Co zrobiłeś, żeby system opieki nad Polakami w Polsce został skonstruowany lepiej i działał lepiej? Nie ty go tworzyłeś, tak? No to trzeba było tworzyć, lobbować, protestować.
   3. Wojna to nie jest moment na biadolenie nad własnym losem, tym bardziej, że on wynika z tego jak sobie sami pościeliliśmy.

   • Owszem wstyd

    15/03/2022 o 01:11

    O czym ty piszesz człowieku o jakiej i czyjej wojnie i o jakim pościeleniu Zmiany pościeli w twoim wydaniu nikt nie potrzebuje .Pomagaj komu chcesz i kiedy chcesz .

 3. Tak wstyd

  14/03/2022 o 22:34

  Pomagają komu pomagają chyba swoim – duże brawa .Jakby nie ten system i nasze składki nie byłoby gdzie sąsiadów leczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę