Inwestycje

Krzeszowice. Przebudowa nie rozwiąże wszystkich problemów na Grunwaldzkiej? ZDPK tłumaczy dlaczego

Fot. Kacper Ropka | post spotted Krzeszowice

„Nareszcie otworzyli basen w Krzeszowicach” – wpis o takiej treści opatrzony zdjęciem Grunwaldzkiej po ulewnym deszczu pojawił się kilka tygodni temu na krzeszowickim spotted. Użytkownicy mieli ubaw po pachy z trwającego remontu, kierowcy… nieco mniejszy. Do podobnej sytuacji doszło w ubiegły weekend i jak się okazuje, niekoniecznie ostatni raz.

Ogromne kałuże na Grunwaldzkiej z początku lipca, tuż po gwałtownym deszczu, to zasługa pracowników firmy przebudowującej ulicę. Na czas prowadzenia prac bitumicznych przykryto wpusty odprowadzające wody opadowe. Szczeliny które pozostawiono, jak się okazało, nie były wystarczające przy tak intensywnych opadach. W kolejnych dniach przykrycie studni zostało usunięte i odpływ znów jest drożny.

Jak informuje ZDPK, nie można wykluczyć, że przy równie gwałtownej ulewie, nie dojdzie w przyszłości do podobnej sytuacji. „Zakres remontu ul. Grunwaldzkiej, jak również ul. Ogrodowej i ul. Daszyńskiego (…) obejmuje wymianę zniszczonych studni spustowych wraz z wykonaniem osadników i syfonów. Natomiast przewidziany zakres inwestycji nie obejmuje wymiany głównego kolektora kanalizacji. Co za tym idzie, pomimo poprawy odwodnienia nie można wykluczyć, że podczas nawalnych deszczy dojdzie do utrudnień związanych z odprowadzeniem wody opadowej. Tego typu sytuacja związana jest z brakiem rozdzielenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej na tym obszarze” – poinformował nas ZDPK.

Odwodnienia nie mają też odchodzące od głównej Grunwaldzkiej ulice boczne. Podczas ulewnych deszczy woda będzie z nich spływać wprost na przebudowaną ulicę.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Dexter

  27/07/2022 o 21:07

  Ciekawe. Przed tą wspaniałą przebudową do takich sytuacji nie dochodziło. Dziwne nagle wraz z przebudową drogi gwałtownie przebudowała się wielkość opadu? No cóż jak to zwykle bywa nowe jest wrogiem lepszego. Czasem by było lepiej lepiej nic nie robić .Cała ta Wasza przebudowa to jedna wielka kompromitacja. Nie wiem czy płakać czy się śmiać. Chyba jedno i drugie :(.

 2. Mam taczki i gumowce

  27/07/2022 o 21:13

  Proponuję każdemu niezadowolonemu mieszkańcowi zakupić taczki i parę gumowców. Gumowce ubrać, a taczki zaparkować w suchym miejscu w tym samym czasie wszystkie. Oczywiście po przeprawieniu się przez to „bajorko”, żeby troszkę błota w nich zostało na czyściutkie koszule i garniturki włodarzy. Najsuchsze miejsce, nadające się na zaparkowanie taczek, jest na tym pagórku przy bramie UMiG. Myślę, że po takiej zbiorowej akcji – prędziutko się wszystko będzie dało zrobić, nie tylko w Krzeszowicach, ale i w całej gminie.

 3. BIS

  28/07/2022 o 06:04

  Zrobili gorzej niż było. Mieszkańcy się męczą , firma się męczy bo Gmina nie zrobiła objazdów mimo,że plan zagospodarowania przestrzennego kilka lat temu zatwierdzony przewidywał drogę równoległą do Grunwaldzkiej Głównej od Cmentarza Parafialnego w stronę ul. Miękińskiej/tak naprawdę ul Grunwaldzkiej bocznej nr.21/. Domy na ulicach bocznych Grunwaldzkiej są oddalone nieraz o 400 metrów od Głównej. Dróżki te są wąskie; woda koleinami płynie z góry na ul.Grunwaldzką Główną , nikt nie pomyślał a „złapaniu” tych wód do kanalizacji. Burmistrz od dawna nie widzi problemu bo ta Główna to droga powiatowa. Jeżeli nie ma objazdu ani nawrotu to np. straż pożarna nie będzie interweniować w razie zalania domu lub pożaru na drodze o szer. 3.2m. lub mniejszej. Tak naprawdę to sprawa jest poważna ze Strażą Pożarną i powinna trafić do prokuratury jako zaniedbanie powodujące zagrożenie życia mieszkańców ok. 150 domów na ul. Grunwaldzkiej/ bocznych 21 szt./.

 4. mieszkaniec

  28/07/2022 o 10:44

  Jak robić remont,tak długotrwały ,to dobrze,bo to na lata.
  Studzienki nie są równo z asfaltem!Czyli auta kołami będa wpadać w nie.
  Chodnik przez skrzyżowanie z ul. Gminną to też nieporozumienie.
  Jest róznica w wysokości chodnika i asfaltu,oraz dziura z kostką brukową.Tu nie mozna zwalniać,oszczędzając
  resory i opony,bo zakręt jest ostry i niewidoczny!Kto to projektował?
  Były zgłaszane te błędy-usterki do burmistrza za wczasu.
  To sytuacja pod oknami Urzędu Miasta,więc z okien widać .ZOBACZYMY?

 5. Czesio

  28/07/2022 o 11:14

  Ale fajnie, podczas obfitszych opadów komuś wyskoczy woda z kibla. Takie udogodnienia już mają w Warszawie, jak pewien słynny DJ zapcha oczyszczalnię po obfitym obiedzie.

  • Jarozbaw

   28/07/2022 o 23:19

   Czesłaf jestes jak zwykle na bierzonco.

  • Leśne Ruchadło adriana

   29/07/2022 o 10:15

   No, ostry cien mgły

  • Jerzy

   29/07/2022 o 10:20

   Ja preferuje osobiście 70 milionow sasinów.

 6. Tomek

  28/07/2022 o 18:47

  sami widzicie jak ten remont wygląda. A kiedy to mieli skończyć ? w 2024? Patrząc na parking na pkp i samą stację pkp to nigdy tego nie skończą….

 7. Lesiu

  29/07/2022 o 07:01

  I po co tyle milionów ładować w drogę i chodniki (ul. Grunwaldzka i daszyńskiego), które jeszcze były całkiem okej, a do tego wiedząc że boczne uliczki grunwaldzkiej będą niszczyć nawierzchnie nowej inwestycji. Pałka i Gregorczyk powinni za to zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

  • na pohybel "władzy"

   29/07/2022 o 09:09

   Droga nie była całkiem okey bo nieopodal mieszka przeca „nasz wspaniały” meeeenister infraqurwastruktury, więc droga mysi być luxus 🙂

 8. Foczka

  29/07/2022 o 12:44

  I w końcu mamy basen

 9. Na zdjęciu

  29/07/2022 o 13:00

  balneologia w Krzeszowocach podpisała umowę z NFZ.

 10. Zbg

  31/07/2022 o 17:04

  Prace idą pełną parą 😉
  Efekty adekwatne

 11. BUDOWNICZY PRL

  31/07/2022 o 18:57

  Czy to prawda ,czy plotka,że firma zostawiła całą robote i poszła w nieznane/?
  Ponoć cena im nie pasuje wg ,starej umowy’.SUPER! Może chińczyków sprowadzić?

  • rbt

   03/08/2022 o 01:03

   Podpowiadam tak poza głównym tematem, bo kolega być może jeszcze nie zrozumiał rzeczywistości która go otacza. Koreańczycy tak i owszem. Chińczycy never.

 12. Igor

  02/08/2022 o 20:05

  Powiat nie chce płacić na bieżąco i firma pracuje w mniejszym zakresie.

 13. Mieszkaniec Krzeszowic

  05/08/2022 o 08:36

  Z tego co obserwuję to nic się nie dzieje na tej budowie. Czy macie może informacje kiedy będzie wyłoniony nowy wykonawca, bo wygląda na to ze obecny zszedł z budowy.

 14. na pohybel "władzy"

  06/08/2022 o 12:46

  ojojojojjjjjjjj…… Z tego co było ogłoszone na stronach nam miłościwie panujących w Krzeszowicach termin prac na tejze ulicy miał sie zakończyć 29-go czerwca aaaa tu raptem mamy juz prawie połowe sierpnia a prace nie zakończone ,ulica w totalnym rozpierduchu i końca prac nie widać !!! Czy wykonawcom tego remontu przypadkowo jest ta sama pseudo firemka, która robi do tej pory przeróbkę zakrętu w Olkówkach ??? Jeżeli tak to grunwaldzkiej i im przyległych ulic w tym roku nie skończą NAPEWNO !!! Gratuluje gminie wyboru firmy remontowej 🙂 Mam nadzieje ,że zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne co do osób ,które wybierały tą firmę to tychże prac !!!! Co tanie to drogie 🙂

 15. Mieszkaniec

  19/08/2022 o 16:04

  Ciekawe po co będzie remont 79? Jeżdżę nią i jak dla mnie jej stan na odcinku od Krzeszowic do Chrzanowa jest dobry. Po co podnosić jej tonaż, żeby jeździło nią jeszcze więcej tirów. Mamy autostradę niech tam jeżdżą. Jak patrzę na to wszechobecne wyrzucanie pieniędzy w błoto to nie dziwię się temu co o ministrze infrastruktury mówi w mailach które wyciekły Dworczyk.

  • Gie

   20/08/2022 o 14:51

   Na Autostradzie nie można przeciąć wstęgi i zrobić sobie zdjęcia do ulotki wyborczej. A na takim rondzie, chodniku już jak najbardziej.

 16. Mail Dworczyka

  20/08/2022 o 14:24

  Za to o ministrze Adamczyku zrobiło się głośno. Zuchy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę