Inwestycje

Osoby z niepełnosprawnościami będą musiały poczekać. Gmina przekłada inwestycję na następny rok

„Musimy bardzo elastycznie podchodzić do naszych planów rozwojowych (…). Na dzień dzisiejszy nie chcemy rezygnować z zadań, uważamy, że należy o nie walczyć”- podkreślał podczas wrześniowej sesji burmistrz, po czym dodał, że jest jednak zadanie, które trzeba będzie przełożyć na kolejny rok.

Pandemia, kryzys energetyczny, wysoka inflacja i polityka polskiego rządu sprawiają, że samorządy kilka razy oglądają każdą wydawaną złotówkę. Gmina Krzeszowice już zleciła podległym sobie jednostkom wskazanie miejsc, w których można było przeprowadzić cięcia kosztów. 

Na wrześniowej sesji burmistrz jasno dał jednak do zrozumienia, że oszczędności nie będzie szukał kosztem inwestycji. Wyjątkiem ma być montaż windy w budynku krzeszowickiego urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej. Początkowo realizację zadania planowano jeszcze w tym roku. Decyzja o przełożeniu inwestycji na przyszły rok miała zapaść po unieważnionym przetargu. Magistrat szacował koszt montażu na około 300 tysięcy złoty, jedyna złożona oferta opiewała na kwotę ponad 620 tysięcy złotych.

Do czwartku magistrat czeka za to na oferty w przetargu na przebudowę budynku urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej. Na wymianię konstrukcji dachu i pokrycia oraz stropów nad ostatnią kondygnacją gmina otrzymała milion złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. WQURWIONY NA TZW. "WŁADZE " !!!

  05/10/2022 o 08:57

  wystarczy z korytka troche ująć i już będzie kasa i to nie mała!!!!! WY……. !!!

 2. Czesio

  05/10/2022 o 10:36

  Jazda windą to bardzo niebezpieczna forma przemieszczania się, więc może i dobrze, że zrezygnowano z montażu windy. Co by było, gdyby zabrakło prądu, co się zresztą nierzadko zdarza i osoba z niepełnosprawnościami utknęła w windzie na kilkanaście godzin…? W dużych galeriach handlowych montuje się pochylnie z ruchomym taśmociągiem. Gdy taki taśmociąg się zepsuje osoba na wózku może samodzielnie opuścić taśmociąg, jadąc w górę, lub w dół, a gdy zatnie się winda trzeba zawołać straż pożarną która podejmie akcję ratunkową za niemałe pieniądze, więc taniej i bezpieczniej wychodzi dobudować pochylnię z taśmociągiem.

  • Ala

   06/10/2022 o 08:36

   Jak dojedziesz taśmociągiem na 2 piętro? Pomyśl trochę

  • Bronek ze wstengom

   11/10/2022 o 13:15

   Czesio a ciebie to nawet wywioza

 3. H

  05/10/2022 o 16:35

  Oszczędności?
  Ile kosztuje wydawanie miesięczne magazynu promującego urząd? A propos „Gazety wydawane przez gminy nie mają prawą zamieszczać reklam, ogłoszeń ani publikować tekstów o charakterze politycznym – uznała Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu. Zapowiada ona, że podczas kontroli budżetów gmin będzie kwestionować dochody z reklam i ogłoszeń uzyskiwane przez tego typu pisma.”. Tymczasem…

  Ile kosztuje oświetlenie krzyża milenijjnego przez całą noc?

  Może tutaj oszczędności jakieś by się znalazły?

  • Mieszkaniec

   10/10/2022 o 08:39

   Poważnie krzyż oświetla gmina?! – jeśli to prawda to świadczy o tym kto tak naprawdę rządzi w Krzeszowicach…

 4. Ala

  06/10/2022 o 08:38

  Rozbawił mnie komentarz o taśmociągu. Trzeba go zamontować chyba pod pałacem by wyjechał na piętro.

 5. Lakota

  14/10/2022 o 17:16

  Lepiej by powiedzieli że nie chcą aczkolwiek aby niepełnosprawni nie przybywali do urzędu to jest głównym powodem, może boją się czegoś albo że się zarażą różne są urzedasy. Są fundusze państwowe , na tę celę sam minister o tym mówił słuchałem o tym wywiadu no ale jak to powiedzieć nie którym samorządom nie zależy na ludzkim losie , widzą świat za szyb samochodu i biurka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę