Wydarzenia

Jest praca w krzeszowickiej bibliotece. Dokumenty można składać do 24 marca

Burmistrz szuka kandydata na stanowisko dyrektora miejsko-gminnej biblioteki publicznej w Krzeszowicach. Pięcioletnia kadencja obecnej dyrektorki właśnie dobiega końca. Swoje zgłoszenia można składać do 24 marca na dzienniku podawczym krzeszowickiego magistratu.

Kandydat na stanowisko dyrektora powinien mieć co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu instytucją, fundacją lub stowarzyszeniem, którego celem jest upowszechnianie kultury. Będzie także musiał wykazać się znajomością m.in. przepisów ustawy o bibliotekach, finansach publicznych, ustawy prawo zamówień publicznych czy kodeksu pracy.

Preferowani mają być kandydaci po ukończeniu studiów z zakresu bibliotekoznawstwa, kulturoznawstwa lub filologii polskiej. osoby ubiegające się o to stanowisko są także zobowiązane do złożenia koncepcji programowej miejsko-gminnej biblioteki w Krzeszowicach na okres najbliższych pięciu lat, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania nowo wybudowanej siedziby.

Regulamin zakłada dwuetapowy konkurs. W pierwszy etapie komisja ma ocenić kandydatury pod względem formalnym, drugim ma być rozmowa z komisją konkursową. Dokumenty można składać do 24 marca, na dzienniku podawczym w siedzibie krzeszowickiego urzędu. Nazwisko nowego dyrektora mamy poznać w połowie kwietnia. 

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronach urzędu >>

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Pssyt. Mała podpowiedź

  04/03/2023 o 19:50

  Mają szansę nawet po 3 klasach podstawówki jak tylko w konkursie zadeklarują wstawienie gadżetów z podobizną Jadwigi, matki Prezesów Polski. Wtedy nie wykształcenie, a chęć szczera, ucznyni z nich wymarzonego biblioteko-pisio-bohatera.
  Przy okazji pozdrawiam Panie Bibliotekarki z okazji „MIędzynadrodowego Dnia Przytulania Bibliotekarza”. Ulubione miejsce moje i mojego syna na mapie tej smutnej gminy.

  • Moje zgłoszenie już wysłane

   04/03/2023 o 21:10

   Genialne. Nie szło mi na studiach, więc oprócz Jadwigi, warto dodałem też pomysl na pracę magisterską lokalnego słońca zwanego ma ministrem na każdej półce. Niech młodzi zobaczą jak kiedyś ciezko było do czegoś dojść.
   Dzisiaj mają te swoje internety i czaty LPG/propanbutan. Kiedyś, żeby zostać magistrem wyklętym trzeba było lat ciężkiej pracy.

  • Oj

   05/03/2023 o 19:08

   I tu się mylisz. Nasza biblioteka jest skręcona raczej na lewo i jak widać, nikomu to nie przeszkadza. Idź chociażby zobaczyć, jaką prasę możesz tam poczytać. Obstawiam, że dyrektor się nie zmieni. Kurtyna.

   • Opornik

    05/03/2023 o 20:26

    Poczekaj, poczekaj, jeszcze będzie jak na Orlenie i poczcie. Ziemkiewoczowska prasa i zakaz odchyleń lewicowych. Z lewicowych to będzie tylko (Magda) Ogórek w przepisach siostry Anastazji. Głupszy naród, złodziejowi z górki. Zresztą widziałaś jakiegoś z PISu wypozyczajacego książkę? Prędzej przyjdzie Yeti.

    • Półka z PiSu

     13/03/2023 o 20:34

     Jestem za pisem i jakoś pożyczam książki, ci co tak nienawidzą PiSu to niech się piękna trochę w głowę ,bo jak wygra PO to już tylko pozostanie syf z Europy w mediach, dewiacje typu Biedroń, lewackie dziadostwo i cały ta durnota poprawna politycznie z Europy ,Boże zachowaj przed tym

     • Bóg.

      20/03/2023 o 11:13

      Ale ja jestem za Polską w Europie.

   • Zostań w kropce

    05/03/2023 o 20:41

    Jezus, dla takich jak Ty, był lewakiem.

   • Anonim

    05/03/2023 o 20:46

    Oj jo joj prasę możesz poczytać różną i tak powinno być. Dla każdego coś miłego. Jest wybór.

   • Nawojowa

    09/03/2023 o 13:02

    Oczywiście, że dyrektor się nie zmieni.

 2. czytelniczka

  04/03/2023 o 20:18

  Czy tam pracuje ktoś jeszcze spoza Nawojowej Góry? Liczę że nowy dyrektor przywróci ilość dni otwarcia filii biblioteki w sołectwach. Zwłaszcza tych dużych. Świetnie funkcjonujące biblioteki szczególnie na wsiach są miejscem gdzie dorośli, młodzież i dzieci dzięki ciekawym pozycjom księgozbioru rozwijają swoje pasje czytelnicze. Jest to przecież jedyne takie miejsce na wsi gdzie nie ma kina teatru, kawiarni. Praca tych Pań to także godziny poświęcone na ciekawe zajęcia artystyczne, godziny biblioteczne. Czasem takie filie zastępują świetlicę i dzieci spędzają tam w sposób ciekawy czas po wyjściu ze szkoły. W sposób bezpieczny i zorganizowany pod nadzorem. Dlaczego się to okrawa, zabiera? Jest to dla mnie niezrozumiałe.

 3. Rączki przy sobie

  04/03/2023 o 21:15

  Nie zmieniajcie zarządzających w jedynej instytucji, która działa jak powinna.

  • Kombinatorstwo

   06/03/2023 o 08:18

   Wypunktować ich wszystkich i nigdy niczego się nie bać! Szczególnie ludzi malutkich i głupiutkich.

 4. Joł

  05/03/2023 o 21:08

  Biblioteka jest super!
  Poza tym idzie wiosna w końcu :).

  • Mieszkaniec

   06/03/2023 o 08:06

   Co robią biurka i komputery w tej niby kawiarence „Literacka”? To tak dla poprawienia klimatu? W tym wielkim gmaszysku nie znalazło się dla nich inne miejsce? Dlaczego pani dyrektor robi to swoim krajanom dzierżawiącym kawiarenkę?

  • Anonim

   19/03/2023 o 19:37

   A co w niej jest takiego super?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę