Wydarzenia

Uczestnicy maratonu MTB przejadą przez Krzeszowice. Organizatorzy wybrali zaskakującą trasę

Fot. nadesłane przez mieszkańca

W niedzielę z Trzebini wystartuje Małopolska MTB Tour. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności. Dwie z nich przebiegają przez tereny gminy Krzeszowice.

Jak informują organizatorzy, rowerowy maratonu MTB ma m.in. popularyzować kolarstwo i promować regionalne trasy turystyczne. W gminie Krzeszowice, jego uczestnicy, będą mogli także prześledzić postępy na budowie nowej drogi za pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Organizatorzy postanowili bowiem poprowadzić trasę rajdu przez tereny w okolicach ulicy Wierzbowej (Droga Tęczyńska biegnąc nieopodal Bandurskiego), na których trwa budowa nowej drogi.

W piątkowe popołudnie zadzwoniliśmy na numer kontaktowy podany na stronie organizatora maratonu. Zapewniono nas, że na przebieg trasy zezwolił wykonawca, a organizator ma wszelkie potrzebne uzgodnienia. 

Miłośnicy dwóch kółek w Małopolska MTB Tour mają do wyboru trzy trasy – 66-kilometrową trasę GIGA dla najbardziej doświadczonych fanów kolarstwa górskiego, 46-kilometrowę trasę MEGA dla ambitnych amatorów oraz 21-kilometrowę trasę FAMILY. Dwie pierwsze prowadzą m.in. przez Filipowice, Miękinię i Krzeszowice.

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do dnia 19 maja (23:59). Pełny przebieg tras znajduje się tutaj.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Robert

  20/05/2023 o 20:48

  To nie jest żaden rajd tylko maraton MTB! To zasadnicza różnica…

 2. Pieszy

  21/05/2023 o 09:22

  Byłem pewien że maratony to tylko na nogach, a na dwóch kółkach napedzanych nogami to rajd lub wyścig. To się pozmieniało…ho ho ho😉😄🐯.

 3. Inna

  21/05/2023 o 09:25

  Szkoda, ze autor nie zrobił zdjęcia, ukazującego że nowa droga przebiega centralnie przez 3 okazałe lipy i 100-letnią kapliczkę, gdzie miejsca dookola dość żeby inaczej zaprojektować, a kapliczka ma swoich wiernych wielbicieli co widać po kwiatach i stale palących się zniczach. To jest projektowanie bez wizji w terenie. To jest poszanowanie dla środowiska, kultury i tradycji…

 4. Mam super hasło reklamowe dla Trzebini! Za darmo!

  24/05/2023 o 11:04

  Wpadnij do Trzebini!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę