Wydarzenia

Czerna. Samochód potrącił dziecko

zdjęcie poglądowe Fot. OSP Tenczynek

W poniedziałek po godzinie 15:00 w miejscowości Czerna samochód potrącił dziecko. Dziewczynkę do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Do potrącenia miało dojść gdy dziecko po wyjściu z busa wbiegło wprost pod nadjeżdżający samochód. Dziewczynka z potłuczeniami trafiła do szpitala.

Na miejscu działały dwie jednostki OSP z gminy – OSP Czerna i OSP Krzeszowice,  JRG z Krakowa i Olkusza oraz pogotowie i policja.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Adam

  16/06/2023 o 14:16

  Brak wyobraźni kierowcy, wszystko w temacie. Dziecko niewinne. Szanowni kierowcy po drodze może chodzić każdy bez zadnych uprawnień egzaminów testów i badań zdrowotnych. Wy odpowiadacie za ich życie na drodze. Zasada jest taka: jade z taką prędkością żeby móc zareagować w razie W. U mnie na wiosce był identyczny przypadek – możecie sobie wyobrazić radość ojca jak lekarze odratowali mu syna który był w krytycznym stanie. Myśleć nie ulegać emocjom na drodze.

  • Ojciec vel. tatuś

   17/06/2023 o 08:15

   Nie tyle syna, co każdego dziecka.
   W pełni popieram ten wpis!!!
   Ja nie miałem tego szczęścia, z całym szacunkiem dla lekarzy(!!!), by móc się cieszyć swoim dzieckiem, po wypadku, spowodowanym przez jednego SMS-a w komórce kierującej…

  • Iks

   19/08/2023 o 09:08

   A może by wrócić też do nauki dzieci zasad przechodzenia, chodzenia po drogach, w szkołach, jak to kiedyś było. Oczywiście kierowców nie zwalnia to z myślenia, sam jestem aktywnym rowerzystą i na co dzień spotykam się z agresją za strony kierowców, dlatego wiem o czym piszecie.

 2. Pozdro

  18/06/2023 o 15:26

  Ludzie, jedźcie powoli przez wioski. Wszystko się może zdarzyć. To żadna radość zabić kogoś niechcący i mając prawo po swojej stronie. Radość to uratować komuś życie nawet jeśli ten ktoś akurat ma 9 lat, albo zamyślił się, nie pomyślał kiedy wybiegl za psem, ma alzheimera, albo się upił, bo taki mial dzień. Zwracajcie uwagę dwbilom w ciężarówach pędzących przez wsie.

  • Mama już ponoć niespełna rozumu

   20/06/2023 o 10:16

   Dzęki za apel!!!
   Tracąc dziecko, straciłam połowę siebie i jeszcze trzy czwarte swoich zmysłów

 3. Mieszkaniec

  19/06/2023 o 13:54

  Szczególnie uważajcie w Filipowicach na odcinku Jurajskiej zwanej kiedyś Palikówka.Projektant na powiatówce puścił wodze fantazji i tam gdzie mógł być chodnik po całości pojechał utwardzonym poboczem i jeszcze żeby bardziej utrudnić ludziom życie zrobił zwężenie w kierunku drogi wewnetrznej Jatki „wywalając” dwie szykany. Po co? Komu to ma służyć?

  • tubylec

   21/06/2023 o 11:00

   W kierunku Jatek nie ma żadnych szykan drogowych, piszesz farmazony. Po wylaniu drugiej warstwy asfaltu będzie to tylko pobocze utwardzone. Co do fantazji projektanta, to jeszcze większe bzdury. Tam nie mam miejsca na chodnik, za co należy „serdecznie podziękować” mieszkańcom, którzy budynki mieszkalne i gospodarcze wybudowali w pasie drogowym oraz włodarzom z ostatnich kilkudziesięciu lat, którzy na to pozwolili.

   • Mieszkaniec

    23/06/2023 o 08:41

    Czym jest wywalenie dwóch jęzorów z kostki brukowej zwężających już i tak wąską w tamtym miejscu drogę. Chyba że to tania podbudówka pod ostatnią warstwę asfaltu. Przy aktualnym zarządzaniu wszystko jest możliwe. Skoro zbudowano drogę na terenie zalewowym nie zwracając uwagi na plan zagospodarowania przestrzennego, którą na dzień dobry „ozdobiła” dziura. Co do zabudowy na Palikówce. Są dosłownie dwa takie miejsca gdzie zbudowanie chodnika jest niemożliwe. Co z resztą? Poza tym niektórzy z mieszkańców dostali rekompensatę za zabrane części działek. Jeżeli jest to wina włodarzy to nie z ostatnich kilkunastu lat tylko sprzed kilkudziesięciu lat. Te domy zostały zbudowane wtedy kiedy przez Filipowice jeźdźiły co najwyżej wozy konne. Będziemy przedzierać się ze strachem, że walnie nas samochód po tym śmiesznym substytucie pieszego traktu. Uważam że bez tego dziwoląga o wiele bezpiecznej było przedtem. Piesi poruszali się lewą stroną i nie musieli się wymijać na tak wąskiej przestrzeni. Kolejny problem to odwodnienie, zabezpieczenie tego co poleci z dochodzących do powiatówki dróg. Skoro jesteś tubylcem będziesz miał okazję obserwować jak sprawdzi się ta inwestycja w praktyce. Ja obserwując na każdym etapie postępy prac czarno to widzę.

    • tubylec

     26/06/2023 o 07:48

     Myślałem, że dyskutujemy o Filipowicach, a ty o terenie zalewowym piszesz :). Mieszkam tutaj od urodzenia i wiem jedno, mamy tutaj samych fachowców od wszystkiego i ty mieszkańcu/mieszkanko wpisujesz się w to idealnie. Lepiej byś to zaprojektowała, już ie mówiąc o wykonaniu 🙂 Oczywiście, że będzie bezpieczniej, a te „jęzory” przed Jatkami jeśli tylko mają za zadanie spowolnić ruch w tym miejscu, są jak najbardziej zasadne. Tam większość kierowców nawet kierunkowskazów nie włącza, zjeżdżając z powiatówki. A już śmiech na sali z twoim stwierdzeniem, że prócz dwóch miejsc mamy miejsce na chodnik. Może przespaceruj się jeszcze raz z metrówką i zobacz ile budynków i ogrodzeń jest zlokalizowanych właściwie w pasie drogowym i to nie tylko na Palikówce. Wysil się trochę i przejdź się na Wzgórze i zobacz co się dzieje od momentu, gdzie kończy się chodnik i nie opowiadaj farmazonów.

     • Mieszkaniec

      26/06/2023 o 19:09

      Dyskutujemy o ile mi wiadomo o Palikówce, a nie o całych Filipowicach, bo to właśnie tam ostatnio buduje się ten cudowny substytut chodnika. Więc nie odwracaj kota ogonem i nie pozuj przy okazji na eksperta od budowy dróg i mostów. Ja patrzę na to z punktu widzenia mieszkańca, który przemierza na własnych nogach tę trasę i widzi niedogodności. Ty udajesz mędrca i masz w d…e bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców podobnie jak projektant i wykonawcy, którzy zakończą robotę i odejdą, a my wszyscy będziemy się z tym bublem bujać.

    • tubylec

     05/07/2023 o 14:17

     Mieszkaniec, twoje wpisy świadczą, że to ty udajesz mędrca, ale to typowe u nas :), jak pisałem wcześniej. Nie trzeba być bardzo błyskotliwym zeby widzieć, że droga na palikówce jest za wąska aby powstał tam chodnik 2-metrowy z rowem za nim lub kanalizą pod nim. Pobocze z kostki to nie chodnik, ani jego substytut, tylko cały czas pobocze. Nie trzeba być mędrcem, ani specem od dróg i mostów, żeby czytać ze zrozumieniem informacje nt prowadzonych prac ktore nazwano REMONTEM drogi.

 4. Wyjdźcie z komisariatów

  20/06/2023 o 23:32

  Policjanci, ratujcie ludzi przez idiotami w ciężarówkach z kamieniem pędzącymi przy naszych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę