Wydarzenia

W rodzinnym mieście ministra infrastruktury stacje kontroli pojazdów też będą protestować

Fot. pexels.com

W piątek w całej Polsce stacje kontroli pojazdów nie będą wykonywać badań technicznych. W ten sposób diagności mają walczyć o waloryzację opłat, które od 19 lat są niezmienne.

Zamiast pieczątki ulotka i informacja o tym dlaczego protestują. Tak 23 czerwca dla kierowców może skończyć się wizyta w stacji kontroli pojazdów. Do strajku przyłączyło się ponad 300 placówek z całego kraju, także te z Krzeszowic.

Dlaczego protestują? Jak można przeczytać na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – „minister infrastruktury nie realizuje delegacji ustawowej, ponieważ określając wysokość opłat za badania powinien uwzględnić koszt ich wykonania. Przez ostatnie 19 lat koszty wzrosły drastycznie. Zatem przedsiębiorcy ponoszą straty. Sytuacja przedsiębiorców prowadzących skp stale się pogarsza. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne”. 

Opłata za badania techniczne na stacji kontroli pojazdów wynosi 98 złotych i nie wzrosła od 2004 roku. PISKP skierował apel do premiera i ministra infrastruktury o podjęcie pilnych działań w celu urealnienia stawek opłat.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. cycu

  23/06/2023 o 09:38

  mało….mało….mało….mało……. ciągle MAŁO !!!!!

 2. Kierowca

  24/06/2023 o 11:24

  100 złotych za 15 minut roboty i, co ważniejsze, klienci zmuszeni do korzystania z waszych usług. To mało? Nie, wam jest za wygodnie.

  • Użytkownik1

   27/06/2023 o 10:37

   Myślę, że jest im za wygodnie. Nikt nie zmusza ich do prowadzenia biznesu. Mogą go zamknąć. Jakby faktycznie tak było źle, to kolejne stacje by się nie otwierały. W naszym rejonie jest sporo stacji – wolny rynek, jadę do której chcę. A to że mały ruch, mały obrót – to nie kierowców wina, bo przegląd jest obowiązkowy ale stacji natworzyło się tyle, że jest spora konkurencja. Nie czarując się, przegląd nie trwa pół dnia. Poza tym w Krzeszowicach nie strajkowały wszystkie stacje. Więc oburzeni kierowcy, którzy w innych pocałowali klamkę – pojechali do kogoś drugiego i z pewnością do tego drugiego wrócą.

   • Zgoda

    28/06/2023 o 09:32

    Nic dodać, nic ująć.

   • Driver

    28/06/2023 o 15:22

    Jesteśmy jeszcze postkomuną, co widać świetnie po wyborach.
    Druga sprawa: nie przesadzajcie, macie 65 złotych na czysto za 20 minut roboty. A że jest was za dużo, to czyja to wina? Pomyślcie raczej o gratisach dla klientow.

 3. Przedsiębiorca.

  24/06/2023 o 11:27

  Założyłem biznes właśnie, ale koszta prowadzenia są tak wysokie, że uważam, że wszyscy powinniście się złożyć na mój biznes. Oflagowałem się i czekam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę