Inwestycje

Nie tylko basen i tężnia. Przy Alei Solidarności gmina planuje kolejną inwestycję

Przy Alei Solidarności trwają prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej oraz tężni solankowej. Na wprost boiska Świtu w przyszłości ma powstać kompleks zdrojowo-rekreacyjnych. Gmina zaplanowała też kolejny jego element.

Prawie 34 miliony złotych — tyle ma kosztować budowa pierwszego etapu kompleksu zdrojowo-rekreacyjnego na działce przy Alei Solidarności. Z krzeszowickiego basenu mieszkańcy mają korzystać już w 2025 roku. W skład kompleksu wejdzie także tężnia solankowa i ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Aleje Solidarności z ulicą Legionów Polskich.

Na tym jednak nie koniec. W lipcu burmistrz podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej plenerowej siłowni wraz z monitoringiem wizyjnym. Koszt dokumentacji to prawie 15 tysięcy złotych. Siłownia ma powstać na tej samej działce, na której w przyszłości stanie budynek basenu.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Czesio

  14/09/2023 o 22:13

  Basen, siłownia, a po co to komu…? Nie lepiej wybudować wielki hipermarket, np. tej samej sieci, co w Bronowicach? Przynajmniej ciastka na wagę będą w miarę tanie.

 2. Gie

  15/09/2023 o 09:39

  Na mapach Google i MIIP, Aleja Solidarności to nadal ul. Sportowa. Komuś chyba powinno zależeć na poprawności takich danych?

  • Tylko tak

   15/09/2023 o 18:20

   Dodajmy, Solidarności lat 80-tych.

 3. Adam

  15/09/2023 o 17:31

  Lokalizacja pod taką inwestycję raczej władze gminy słabo przemyślały. Takie inwestycje robi się bardziej na uboczu a nie prawie w centrum. Mieszkańcy Miasta i Gminy czymś muszą tam dojechać!obecnie w rejonie świtu już jest duży ruch,jak również jest dużo tam zaparkowanych pojazdów. O ul. Legionów już nie wspomnę tir za tirem zasuwa .Ciekawe jak Gmina dogadała się z działkowiczami?jedno jest pewne najlepszy interes na tym zrobił poprzedni właściciel gruntu…. Ciekawe czy władze gminy mają jakiś plan zmniejszenia ruchu na wspomnianej ulicy? Jeśli mozna coś zaproponować to zaprojektować drogę do SAG tak aby spełniała normy drogi powiatowej połączyć drogę krajowa z droga do Miękinia a w przyszłości z droga do Czatkowic tworząc zachodnią obwodnicę Krzeszowic. A teren na inwestycje pod basen wybrałbym teren na przeciw dawnego Jago. Tam mógłby powstać krzeszowickie ośrodek sportu.

  • Gie

   21/09/2023 o 09:26

   ” Takie inwestycje robi się bardziej na uboczu a nie prawie w centrum.”

   Kiedy pojawiła się lokalizacja biblioteki to dokładnie to samo tutaj napisałem. Powinna powstać na obrzeżach Krzeszowic gdzie będzie dobry dojazd, dużo miejsc parkingowych. Mniej więcej wtedy gmina kupiła jakąś działkę na zachód od Krzeszowic. Rzuciłem chyba pomysł by tam powstało nowe centrum. Tam można było ulokować bibliotekę. Tam mógł powstać basen. Tam mógł powstać jakiś biurowiec gdzie miejsce znalazłyby wodociągi, gops, władze gminy. Tam mogłaby powstać sala koncertowa szkoły muzycznej. Ba, razem z nią pewnie udałoby się zbudować nową szkołę. Może i na uboczu ale wszystko w jednym miejscu. Wszystko wybudowane nowocześnie, ekologicznie i tanie w utrzymaniu. Wydzielić miejsce pod supermarket i ludzie raz dwa by się przyzwyczaili do nowej lokalizacji. A że działka duża to można by tam planować nowe inwestycje na kolejne lata.

   • Mietek

    21/09/2023 o 14:59

    Biblioteka na uboczu….genialne tylko dla kogo? Dla pracowników biblioteki? Bo dzieciaki i większość emerytek raczej nie mają samochodów…

    • Gie

     22/09/2023 o 17:42

     Centrum Krzeszowic dla mieszkańców np. Miękińskiej też jest daleko czyli jakby na uboczu. Stacja kolejowa w sumie też jest na uboczu. Lidl też na uboczu. Budynek WiK będzie na uboczu. Jeszcze z 20 lat temu większość po Krzeszowicach poruszała się pieszo. Teraz nagle przejść z jednego końca miasta na drugi to wysiłek nie do wykonania. Potrzebny samochód. Robi się dla emerytów specjalnie siłownie na wolnym powietrzu by poćwiczyli ale już przejść kilkuset metrów to nie będą dali rady.

 4. Ekonomiczny filozof

  17/09/2023 o 18:03

  I tak to będzie tylko taki mały punkcik na globalnej mapie za duże pieniądze, nasze.

 5. ss

  24/09/2023 o 17:41

  Podobno „wadza” myśli o wyprowadzeniu ruchu Tirów z Tenczynka,,,,pytanie jak….może przed przyszłorocznymi wyborami coś zaczną mówić

  • Kumak na drzewie bananowym, udający żabę, a nie banana dla małp

   26/09/2023 o 20:49

   Władza o tym myśli już od czasu potopu szwedzkiego.
   Jak do tej pory, jeszcze o krok się nie posunęli w tym swoim myśleniu, choć już setne pokolenie za nich do tego czasu myśli, jak tu jeszcze wydłużyć czas na „myślenie” swoim dzieciom, jako potomkom urzędniczej braci, bez zbytniego wysiłku w przepracowaniu się co cztery lata, na następne tysiącletnie okresy swojej rzeszy potomków…

  • Oby

   26/09/2023 o 23:03

   To była prawda, ale coś mi się nie chce wierzyć.

  • Władza ma zawsze rację

   30/09/2023 o 16:17

   To prawda.
   Myślą ciężko, jak tu cały Tenczynek i Rudno wysiedlić, aby w końcu problem z pędzącymi TIR-ami rozwiązać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę