Wydarzenia

Niebawem 32 Finał WOŚP. Na licytacji gratka dla miłośników starych pocztówek

W niedzielę po raz 32 zagra najliczniejsza orkiestra w Polsce. Choć do finału jeszcze trochę czasu, już dziś można wrzucać pieniądze do wirtualnych skarbonek i licytować przedmioty na aukcjach. Wśród nich jest też spotkanie przy kawie i domowym ciastku z krzeszowickim kolekcjonerem.

Pan Andrzej, którego część z Was mogła już poznać osobiście na spotkaniu organizowanym przez stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice, postanowił wystawić na aukcję zaproszenie do swojego domu. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników starych pocztówek. Mieszkaniec Krzeszowic kolekcjonuje je od lat. Zwycięzca, lub zwyciężczyni aukcji, będą mogli obejrzeć klasery z pocztówkami w domu u pana Andrzeja przy kawie i domowym cieście. Zaproszenie obejmuje też osobę towarzyszącą. Licytować można tutaj.

Wszystkich tych, którzy jeszcze przed finałem chcą poczuć jego klimat, już w najbliższy czwartek, 25 stycznia, do Tenczynka zaprasza trenerka personalna Magdalena Domagalska. Na sali LKS Tęczy Tenczynek będzie można wspólnie potrenować i wesprzeć cel 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy przyjmowane są przez profil w social mediach. Spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Na niedzielny finał atrakcje przygotowała także szkoła w Tenczynku. Będą turnieje sportowe, koncert kolęd, kiermasz ciast i warsztaty origami. Start 28 stycznia o godzinie 9:00. Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie

Sporo będzie się działo także na krzeszowickim lodowisku. W dniu finału za wejście na tafle zapłacicie symboliczną złotówkę, resztę wrzucacie do skarbonki WOŚP. Od godziny 16:00 do 18:00 czekają na Was licytacje — koszulka, plecak lub płyta. 

Ciekawą pozycją na aukcjach WOŚP, prosto z działającego przy bibliotece klubu Włóczkowych opowieści, będzie 45-metrowy, kolorowy szalik. – Każdy centymetr tego dzieła niesie ze sobą historię spotkań, rozmów i kreatywności — przekonują panie skupione w klubie. By upolować to niezwykłe dzieło, warto śledzić profil biblioteki.

Swoją eSkarbonkę uruchomił już krzeszowicki urząd, wirtualnie nawrzucać może już także radnemu Grzegorzowi Małodobremu.

W tym roku celem WOŚP jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Maciej Gregorski

  23/01/2024 o 20:02

 2. PIS pod sąd

  23/01/2024 o 22:36

  Jesli ktos np krytykuje WOSP powinien naPISac oswiadczenie iz nigdy nie bedzie korzystal w urzadzen zakupionych przez WOSP.

  • Jan Szczydomiski

   30/01/2024 o 08:47

   Najpierw proponuję zagłębić się w fakty z działalności firmy i firemek córek tego „pana” a dopiero potem ew. pisać takie kocopoły !!!!!!

 3. Anonim

  25/01/2024 o 10:04

  Zgodnie z logiką „PIS pod sąd”, jak ktoś krytykuje służbę zdrowia albo 800+ to POwinien naPISać oświadczenie, że nie będzie korzystał z usług lekarzy opłacanych przez NFZ ani pobierała pieniędzy na dzieci.

  • młody

   26/01/2024 o 00:22

   Anonim/Czesiek wyluzuj kalesony bo ewidentnie cie cisna.

  • ks.Vacław Rypajło

   26/01/2024 o 00:34

   Anonimie popelniasz zasadniczy bład mianowicie sa sytuacje o ktorych nie mowi sie zle a tym samym twierdze, z duza doza pewnosci iz nie rozrozniasz dobra od zła.

 4. Technik budowlany

  27/01/2024 o 05:54

  Z kolei o godz. 18.30 burmistrz Wacław Gregorczyk zaprasza wszystkich na plac targowy w Krzeszowicach. Zaplanowano tam ognisko z kiełbaskami, ciepłe napoje, quiz wiedzy o WOŚP z nagrodami oraz uroczyste odczytanie pracy dyplomowej oraz magisterskiej posła z Krzeszowic zgodnie z wyrokiem sadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę