Wydarzenia

Prowadzili prace budowlane znaleźli niewybuch

Fot. KPP Kraków

Podczas prac budowlanych w Nawojowej Górze operator koparki wykopał niewybuch z czasów wojny, kilka dni wcześniej w Tenczynku, na dwa kolejne natknęli się spacerowicze.

II wojna światowa nie daje o sobie zapomnieć. To już kolejna znaleziska na terenie masywu leśnego w Tenczynku. W ostatni dzień marca spacerowicze natknęli się tam na  pocisk artyleryjski i część pocisku moździerzowego. Kilka dni później w Nawojowej Górze, niedaleko autostrady, operator koparki wykopał pocisk moździerzowy.

Znaleziska zostały zabezpieczone przez policjantów z krzeszowickiego komisariatu. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy przejęli niewybuchy i przewieźli je na poligon.

Jak przypominają mundurowi, każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. saper KA

    07/04/2024 o 00:56

    Ale jaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę