Zdrowie

W krzeszowickim szpitalu rehabilitacyjnym powstała sala snoezelen

Ma pomagać pacjentom po przebytych udarach mózgu oraz tym, którzy potrzebują regeneracji sił psychicznych i powrotu do równowagi emocjonalnej. W krzeszowickim szpitali rehabilitacyjnym powstała sala snoezelen. Czym jest i co się w niej znajduje?

Łóżko wodne, zestaw świetlno – dźwiękowy, wodna kolumna czy kurtyny światłowodów. Wszystko to, znalazło się w powstałej na terenie krzeszowickiego szpitala, sali snoezelen. Pomieszczenie, nazywane też salą doświadczeń świata, ma pomóc pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia.

Odbiorcami zajęć w sali są dorośli z problemami poznawczymi oraz po przebytych udarach mózgu. Pacjenci poprzez zajęcia indywidualne prowadzone w sali będą mogli doświadczać stymulacji zmysłów: dotyku, wzroku oraz słuchu, co będzie się przyczyniało do poprawy funkcjonowania — informuje krzeszowicki szpital.

Nowe pomieszczenie ma być także miejscem, gdzie rekonwalescenci będą mogli się zrelaksować i odzyskiwać równowagę emocjonalną. Pomoże także małym pacjentom w nauce koncentracji.

 

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. xc

  21/04/2024 o 20:46

  Super.

 2. pacjentka

  22/04/2024 o 07:46

  Niestety nie wszyscy mogą się na niej wyciszyć. Jedni przeszkadzają drugim. Jedni już są w „fazie chrapania”, drudzy zdenerwowania i taki to relaks, że nie wspomnę o innych dźwiękach. Coś należałoby zmienić, aby jedni nie przeszkadzali drugim.

  • Alladynek

   22/04/2024 o 08:00

   słuchawki na uszy zakładać

   • pacjentka

    22/04/2024 o 15:19

    Wtedy nic nie wprowadzi Cię w stan relaksu, bo nie usłyszysz śpiewu ptaków, szemrania strumyka, relaksacyjnej muzyki.Oczywiście wszystko to okraszone chrapaniem lub … Niestety…

 3. pacjent

  22/04/2024 o 15:28

  Ktoś powinien na oddziałach wprowadzić jakiś regulamin od której można uskuteczniać modły i śpiewy religijne. Tym bardziej, że wiele leżących osób nie zwraca uwagi na innych i wydziera się na cały regulator aparatu głosowego. Co to za wiara jeśli o 5.30 myśli się tylko o sobie. Czy te modlitwy są Bogu miłe jeśli zakłócają sen ludziom, którzy mają problemy ze snem i dopiero nad ranem udaje im się zdrzemnąć?

  • Inżynier od oświetlenia podczas oświecania

   24/04/2024 o 12:55

   Życzę miłego pobytu na krzeszowickim oddziale odnowy psychicznej, oraz szybkiego powrotu do zdrowia.
   Stąd taki duży budynek, aby mógł pomieścić wszystkich takich zagubionych pacjentów i ulżyć im w cierpieniu.

 4. pacjent

  29/04/2024 o 14:00

  Łał… Jestem wzruszony tą miłością bliźniego😭.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę