Inwestycje

Krzeszowice. W budynku przy Grunwaldzkiej trwa remont dachu i budowa windy

W budynku krzeszowickiego urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej trwają prace remontowo-budowlane. Część referatów przeniesiono do byłej siedziby wodociągów.

Z tyłu budynku już widać powstający szyb windy. Inwestycja ma kosztować ponad 570 tysięcy złotych, ale 442 tysiące pokryje dofinansowanie z PFRON-u.

W tym samym czasie remont ma przejść także dach budynku magistratu. Umowa opiewa na prawie 3 miliony złotych, z czego 950 tysięcy pokryje dofinansowanie z funduszu Polski Ład. Wykonawca ma 13 miesięcy na realizację inwestycji, prace mogą się więc zakończyć najpóźniej na początku przyszłego roku.

Remont prowadzony przy Grunwaldzkiej pociąga za sobą częściowe zmiany organizacyjne. Znajdujący się do tej pory na piętrze budynku Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, został przeniesiony na parter. Natomiast pozostałe referaty z piętra budynku przy Grunwaldzkiej przeniesiono do dawnej siedzibie wodociągów przy ulicy Krakowskiej 85. Trafiły tam:

Referat Edukacji – I piętro,
Sprawy dot. OSP – I piętro,
Referat Płacowo-Kadrowy – I piętro,
Zastępcy Burmistrza – II piętro
Referat Biura Rady i Archiwum – II piętro,
Sprawy dot. Zarządzania Kryzysowego – II piętro,  
Zamówienia Publiczne – II piętro.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Racjonalizator

  14/05/2024 o 20:32

  Powinni tam wygospodarować kącik na takie lokalne studio medialne dla mieszkańców gminy. Taką mikro-rozgłośnię, TV lokalne, lub coś w tym stylu, w której można by z pierwszej ręki dowiedzieć o wszystkim, co jest ważne dla mieszkańców gminy. Zaoszczędziłoby to wielu teorii spiskowych, którymi się mieszkańcy karmią poprzez strony trzecie, a i samej Gminie, jako UMiG przyniosłoby to wiele korzyści. Mieszkańcom również, co jest oczywistym.

  • Mieszkaniec

   15/05/2024 o 13:33

   Przyniosło by wiele korzyści? Komu? Było by kolejną tubą propagandową burmistrza i jego akolitów za nasze pieniądze jak osławiony Magazyn Krzeszowicki czy skromna broszurka za sporą kasę przed wyborami. Żadnych mediów w rękach samorządowców czy burmistrza za naszą kasę. One nigdy nie będą obiektywne.

   • Contro-wersja

    16/05/2024 o 19:50

    Skoro 60% burmistrzowi przy wyborach zaufało, to te %)% na pewno będzie jej słuchało. Te pozostałe 40 na pewno też będzie, choćby po to, aby wiedzieć, co się dzieje w urzędzie, oraz, aby na urząd móc jadem pluć wszędzie. Ale będzie lokalne i nasze, a nie jakieś facebooki, X-y, czy inne. Pierwsza ręka. Nie tylko tuba propagandowa burmistrza, ale też i całej rady. Może i jakiś kącik dla Straży Pożarnej, Policji, i innych lokalnych służb w ramówce się znajdzie? Pod warunkiem, że będzie to tylko dla podmiotów publicznych i finansowana ze środków publicznych, żeby nie było, że jakiś niepubliczny podmiot ma wpływ na emitowane audycje, oraz dezinformację lobbingową.

    • Zaczynamy od zera tworzyć nową krzeszowicką lepszą Gminę!!!

     17/05/2024 o 02:06

     Pomysł dobry. Proponuję poddać sam pomysł przegłosowaniu na najbliższym posiedzeniu Rady Miejsko-Gminnej. Będzie to coś, stworzone przez nas samych, dla nas samych, lokalnie i od zera. Owszem, może być na początku wiele problemów, zarówno prawnych, finansowych, jak i kłód podkładanych pod nogi przez tych, którym to nie pasuje z różnych osobistych i nie całkiem uczciwych zamiarów, ale musimy wszyscy mieć tę świadomość, jeśli to ma być od zera finansowane przez nas wszystkich. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale warto spróbować. Chyba lepiej na to przeznaczać część naszych podatków, niż na to, aby ta część z niewyjaśnionych przyczyn gdzieś się samoistnie rozpływała we mgle i czeluściach ciemności?

  • Czesio

   15/05/2024 o 16:26

   TV jest za droga. Najpierw trzeba by wystąpić o lokalną częstotliwość na cały multipleks i wystąpić o koncesję, a po jej otrzymaniu szybko wynająć pozostałe miejsca chętnym nadawcom, a za trzy dyszki można w dużym hipermarkecie kupić transmiter FM małej mocy, na który nie trzeba koncesji. Wystarczy dokupić trochę kabla, zawiesić transmiter na dzwonnicy kościoła i już mamy tanie radio.

   • Jak się pomyśli to coś się wymyśli

    16/05/2024 o 19:31

    Skoro robią remont dachu, to akurat mogliby tam przygotować konstrukcję pod masz na nadajnik, żeby go potem znów nie rozbierać. Są materiały lekkie i wytrzymałe wystarczająco pod taką konstrukcję masztu, a wtedy nie trzeba dzierżawy proboszczowi płacić za wypożyczanie miejsca. No i jeszcze by trzeba kuć w murach kościelnych pod odpowiednie przewody. Cienki maszt na budynku Gminy by też spełnił swoje zadanie.

  • Fidel

   15/05/2024 o 20:37

   I jeszcze obok tego studia żeby był bankomat, który by wypłacał pieniądze według potrzeb, a nie na kartę.

 2. FlowerPower

  14/05/2024 o 22:41

  Pozdrawiam zgrabną rudą panią urzędniczkę, która dzisiaj z błyskiem w oku dyskutowała na korytarzu z jakimś brodatym jegomościem 🙂

 3. Adam

  15/05/2024 o 18:32

  W pierwszej kolejności to niech zrobią coś z ul. Krasowa, gdyż obecnie jest to porażka!! Zła organizacja ruchu sprzeczna z przepisami PRD!! Źle wyprofilowana , wąska ktoś kto ją projektował nie miał żadnego pojęcia o projektowaniu i zasadach bezpieczeństwa. Porażka!!!

 4. kierowca

  16/05/2024 o 12:03

  Dlaczego przy zjeździe z wiaduktu i przy pawilonie nie ma rond? Światła tylko spowalniają ruch. Panie Adamczyk dałeś ciała żeby nie powiedzieć d..y.

  • Logik

   17/05/2024 o 03:04

   Bo by się już całkiem we łbie pokręciło tym od piruetów podczas drifftingu.
   Proste przecież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę