Wydarzenia

Mieszkaniec gminy Krzeszowice kierował po alkoholu, w kieszeni miał amfetaminę

Fot. KPP Kraków

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi z gminy Krzeszowice. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a gdy policjantom udało się go złapać, okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie było to jego jedyne przewinienie.

Mężczyzna wpadł po tym jak złamał przepisy ruchu drogowego i nie zatrzymał się do kontroli. Porzucił samochód i przed policjantami postanowił uciekać pieszo. Gdy mundurowym udało się go złapać i obezwładnić szybko stało się jasne, co było powodem ucieczki. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil w jego organizmie.

– Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 43-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania — informuje policja. W kieszeni mężczyzny mundurowi znaleźli też 4 gramy amfetaminy.

Za kierowania pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, a także posiadania narkotyków grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Takich jak on jest wielu

    08/06/2024 o 20:08

    Dożywotnie, to wy go zamknijcie lepiej, bo przez takich kretynów, giną niewinni ludzie na drogach

  2. Zenon

    09/06/2024 o 18:41

    A nie lepiej go wysłać na front na Ukrainę? Tam by większy z niego był pożytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę