Inwestycje

W Krzeszowicach powstanie park rekreacji dla młodzieży

Fot. wizualizacja skateparku i pump tracku z PFU

Na działce nieopodal krzeszowickiego przedszkola ma powstać park rekreacji. Przetarg już został ogłoszony.

Park nad Krzeszówką stanie na działce, którą gmina kupiła w 2019 roku od prywatnych właścicieli. Na realizację przedsięwzięcia pozyskano prawie 2 miliony złotych z Polskiego Ładu. Co dokładnie powstanie nieopodal przedszkola?

Zadowolona powinna być młodzież. Ogłoszony przetarg obejmuje projekt i budowę skateparku i pumptracku. Na działce zostanie wydzielone miejsce na postój czterech food tracków. Będą ławeczki, betonowe leżaki (podobne do tych w Dolinie Pstrąga w Dubiu), stojaki na rowery i wiata rekreacyjna na podręczny sprzęt. Obok powstanie dodatkowych 13 miejsc parkingowych i ciąg pieszy. Na działce gmina planuje też nowe nasadzenia.

Tym samym Aleja Solidarności stanie się miejscem sportowo-rekreacyjnym. Przy ulicy zlokalizowano już trzy boiska sportowe, w budowie jest basen i tężnia solankowa, a obok kompleksu stanie też siłownia na powietrzu.

 
42 komentarze

42 Komentarzy

 1. Abc

  01/07/2024 o 19:16

  I oby tylko było mniej wandali w mieście jak to wszystko powstanie bo widać ostatnio że się mocno uaktywnili.

  • olek13

   01/07/2024 o 21:35

   Nie sądzę, że jest alternatywa. Jak będzie park to nie będzie wandali.

  • Również zbulwersowany

   02/07/2024 o 00:16

   Popieram wpis!!!
   Niszczyć cudzą własność mogą tylko niedojrzałe, małoletnie, najarane głupotą, obce Krzeszowicom i wrogie elementy. To nie ich, więc można. W razie czego tatuś wpływowy, lub mamusia załatwi sprawę na policji, gdyby już wyszło kto. Dajmy młodym kasę, zamiast pilnować ich w domu, to wszelkie kosze na śmieci jeszcze są w stanie z buta potraktować, aby tylko ich nie wqrzały, że tam trzeba ich własny śmieć do nich wrzucić. Eh…

  • mieszkaniec

   07/07/2024 o 08:43

   zmniejszenie wandalizmu to nie kwestia atrakcji a wychowania wyniesionego z domu i własnej postawy do świata.

 2. Ktos

  01/07/2024 o 20:18

  Tylko problem w tym, ze przetarg co prawda zostal ogloszony z budzetem bodajze 2,6mln, natomiast najnizsza oderta oscylowala w okolicach 4mln wiec przetarg zostal uniewaznionky 🙁

 3. Michal

  01/07/2024 o 23:11

  Gdzie można zobaczyć całą wizualizacje

  • krzeszowiceone.pl

   02/07/2024 o 08:30

   To, co widzicie na zdjęciu, to na razie wizualizacja stworzona w ramach Projektu Funkcjonalno Użytkowego. Całość można zobaczyć w ogłoszeniu przetargowym — załącznik 8 PFU: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-87749487-2ed9-11ef-b373-0e435a8a43bc
   Nie ma sensu się do tego przyzwyczajać, bo to firma, która wygra przetarg, ma zaprojektować i wybudować te 2 obiekty i to ona w ramach przetargu ma opracować koncepcję zagospodarowania terenu wraz z wizualizacją obiektu.
   Myślę, że to czas, w którym Młodzieżowa Rada Miejska powinna powoli zacząć się interesować tym tematem, o ile oczywiście już nie są w niego wciągnięci.

   • Człowiek z bagażem doświadczeń życiowych

    02/07/2024 o 09:05

    Z całym szacunkiem dla Admina krzeszowiceone.pl, ale uważam, że trzeba wdrożyć w ten projekt tylko tych młodych, którzy są dojrzali emocjonalnie, oraz inteligentni ponadprzeciętnie. Jako starszy już Krzeszowiczanin – szanuję młodych, jestem pełen podziwu dla ich energii, nawet jestem za tym, aby powoli przejmowali po nas stery rozwoju Krzeszowic, ale pod warunkiem, że to będzie ktoś poukładany na tyle w miarę, aby nie traktować tego tylko w kategoriach „zarobić, a się nie narobić”, bo możemy wszyscy obudzić się z ręką w nocniku, jeśli powierzymy to w ręce młodych, inteligentnych, fałszywych i nieuczciwych w zamiarach swoich. Dobrze trzeba to przemyśleć, zanim nie będzie za późno. Pozdrawiam

 4. Porażka!

  01/07/2024 o 23:53

  I podobno drzewa mają wycinać oznajmiła była”książkowa”.

  • Analityk składniowy

   02/07/2024 o 08:18

   Te drzewa, które trzeba wyciąć, to trzeba. W ramach zrównoważonego projektu. Owszem, szkoda drzew, ale też trzeba mieć świadomość, że co niektóre drzewa są chwastami, a inne zagrażają bezpieczeństwu publicznemu. Nie można wszystkich drzew podpinać w jeden worek pod ochronę z racji klimatu, bo mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Najlepszym przykładem jest Dom Katolicki (stare kino). Niby jest właściciel terenu, niby były wycięte samosiewki, ale już zarosło tak, że w przyszłym roku będą to już drzewa. I znów trzeba będzie błagać zielonych, aby można było to wyciąć. Bzdurne przepisy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo tworzy je ktoś, zupełnie oderwany od krzeszowickiej gminy. UMiG też niewiele może, bo by się naraził wyższej instancji władzy nad Krzeszowicami, gdyby zakwestionował idiotyzm brukselskiej kapuchy i cały ten ( mój przypisek: do dupy) Zielony Ład. Dlatego w Krzeszowicach mamy, póki co, jeszcze szachowy pad, jako namiastkę szach-mata.

   • konsument

    02/07/2024 o 12:02

    Nie cały zielony ład jest do bani. Trzeba go korygować, ale przyjąć to co spowoduje że nie będziemy zdychać od tego co jemy lub czym oddychamy. Dlatego dziwię się polskim rolnikom i ich głupim w części protestom. Chcą dalej traktować naszą żywność pestycydami i sztucznymi nawozami podobnie jak robią to producenci żywności na Ukrainie i uważają, że mamy ją żreć bo jest nasza a my musimy bo to nasza narodowa. Ja tego nie kupuję. Co to za różnica kto nas truje? Niech się postarają niech ta żywność będzie zdrowa to nawet chętnie zapłacimy za nią więcej.

    • Sok z Żuka

     05/07/2024 o 14:21

     Poważnie? A mięso z czego będzie dostępne w hipermarketach? Z biedronek, czy innych owadów w szarańczy, w łańcuchu pokarmowym planety Ziemia? Nauka już tak zeszła na psy, że i młodym się to niedługo czkawką odbije. ¯\_(⊙︿⊙)_/¯

     • żuczek

      07/07/2024 o 16:11

      Drogie dziecko robale to ty wpieprzasz aż miło. Barwniki z koszenili w lodach, słodyczach, makaronach, wołki zbożowe w mące, robale w czereśniach mam wymieniać dalej? Przestań chrzanić jak ci wszyscy co to niby jedzą tylko schabowe, karkówki, steki itd. Czy chcemy czy nie żywność zawiera robale lub ich jaja. W takiej czy innej postaci jesz je i ty. Zresztą zapytaj popersów dzięki czemu możesz przetrwać w ekstremalnie trudnych warunkach. Zjesz wszystko co zawiera białko bo upomni się o nie organizm.

     • Halala

      07/07/2024 o 17:33

      Soku żukowy, w twoim przypadku nauka nie zeszła na psy, ona w ogóle się nie pojawiła w pobliżu.

     • Odp. do żuczka i Halali.

      08/07/2024 o 20:34

      Od wieków ludzie sobie radzili z owadami. Bez sztucznej chemii, bez konserwantów, bez lodówek, i bez tej dzisiejszej, straszącej w koniec świata – młodej ogłupionej dobrobytem – masy półmózgowej ludzkiej. To ona doprowadziła do tego, że świat zaczyna wymierać, bo się nie chcą normalnie ryćkać, żeby jakiś Polak się z tego urodził. Nasi Polscy dziadowie, pradziadowie i prapradziadowie nie mieli tego problemu. Prądu nie było, to sobie normalnie (po ludzku) czas umilali. A dziś? Odbierz berbeciowi prąd, żeby nie doładował swojej komórki, to jest w stanie zabić, bo nie ma w co swojego młodego noska wsadzić do ogłupiacza. Eh… Koniec dyskusji, bo nie mam zamiaru dalej z niedojrzałymi debaty prowadzić. Nie ma z kim. To już są zwłoki, ubrane w skórę, furę i komórę.

   • Szalbierz Jedyny

    02/07/2024 o 22:53

    Ale przecież ten znienawidzony przez was Menzenowcow Cejrowkichi PISowcow Zielony Ład był właśnie zachwalany przez nejakiego Wojciechowskiego? To jak to się ma do twojego bełkotu?

    • żuczek

     10/07/2024 o 07:55

     Ludzie nie musieli sobie radzić z owadami. Radziła sobie z nimi przyroda. Chyba nie muszę ci tłumaczyć co to są łańcuchy pokarmowe. Człowiek ingerując w ekosystemy zaburzył wszystko podobnie jest zresztą z ludźmi. Selekcji naturalnej nie ma, przeżywają również osobniki słabe. To nie prąd jest winien niskiej dzietności, ale bardzo duża bezpłodność, która dotyczy kobiet i dużego procenta mężczyzn. Kochany strzelanie ślepakami do niczego nie doprowadzi. Brak prądu tu nie pomoże.

     • Sprostowanie

      12/07/2024 o 09:31

      żuczku, ślepe naboje? Coś bredzisz. To raczej wygodnictwo beztroskiego młodego pokolenia, wychowanego w cieplarnianych warunkach. Pigułki dzień przed i po etc… etc… rujnują organizm. Młodym się wydaje, że pigułeczka przed, fiku miku, bo fajnie jest, pigułeczka po i po problemie. Nie ma strachu, nie ma ciąży, nie ma problemu, nie ma obowiązku z użeraniem się nad bachorami później. Ale po latach takiego beztroskiego życia, jak przychodzi już dojrzały wiek i wieczna balanga się przeje, to niestety, układ hormonalny już jest tak zrujnowany, że sam się już broni przed ciążą. To nie ślepe naboje, ale okaleczone chemią jajniki przez pigułki są winne.

     • Arbiter neutralny

      12/07/2024 o 18:29

      Oj tam… Najwyżej za in vitro wszyscy zapłacimy, żeby się chociaż jeden normalny Polak „normalnie” urodził.

 5. Sławek

  02/07/2024 o 06:44

  Fajnie jakby rownież powstało miasteczko rowerowe.

  • żuczek

   12/07/2024 o 12:54

   Nie mamy o czym dyskutować. Podyskutujemy jak zgłębisz problem. Nie wiesz jak działa pigułka dzień po. Wszystko mylisz. Czym innym jest antykoncepcja hormonalna, a czym innym pigułka. Może poczytaj statystyki jak wzrosła niepłodność u mężczyzn. Do dyskusji trzeba być przygotowanym, a nie powtarzać slogany za ludźmi pokroju Kai Godek. Pigułka nie niszczy jajników , bo nie ma z nimi nic wspólnego. Terapia hormonalna ma działania uboczne zwłaszcza mówiąc skrótowo „zagęszcza” krew. Poza tym po natychmiastowym odstawieniu i podjęciu współżycia może dojść do ciąży mnogiej, bo blokowane jajeczka dojrzewają. Sięgnij po literaturę fachową, a nie powtarzaj za ludźmi którzy mają problemy i chcą, żeby inni też je mieli. Kolejna uwaga nikt nikogo do niczego nie zmusza.

   • Skromy konował

    12/07/2024 o 14:49

    żuczku, z całym szacunkiem dla Twojej inteligencji, dla Twojej erudycji, oraz dla wszelkiej masy powodów, że myślisz tak, a nie inaczej. Niemniej jednak, pomimo starannego przygotowania się do dyskusji z niewłaściwą (nota bene) osobą, muszę (choć z przykrością) Ci wytknąć kilka błędnych tez w założeniach Twojej wypowiedzi. Wypunktuję te najważniejsze bez zagłębiania się w bardziej złożoną wiedzę medyczną:
    1. Terapia hormonalna wcale nie zagęszcza krwi, jeśli jest właściwie prowadzona.
    2. Terapia hormonalna polega na tym, aby układ hormonalny i immunologiczny oszukać na tyle, aby mózg (naczelny zawiadowca całego organizmu) te hormony (które on sam naturalnie by wysłał do odpowiednich organów ciała), się tam nie znalazły, albo były na tyle upośledzone, aby nie namieszać w prawidłowości ich działania.
    3. Wszelkie procesy życiowe są tylko i wyłącznie procesami biochemicznym.
    4. Sztuczne zakłócenie zewnętrze wewnętrznej równowagi biochemicznej naturalnego procesu życia nie powoduje jego śmierci, dokąd nie wystąpi toksykologiczne zatrucie ośrodków mózgowych, odpowiedzialnych za nadzorowanie konkretną komórką, tkanką, narządem, który też nie jest z przypadku umieszczony tam, gdzie jest u każdego człowieka.
    5. To, że człowiek żyje, funkcjonuje, jako samodzielny organizm, jako zespół (albo korporacja wszelakich komórek i narządów odpowiedzialnych tylko za swoje funkcje), jest wynikiem dostarczania z zewnątrz materii organicznej, która poprzez procesy biochemiczne (nazywajcie w skrócie spalaniem), zasila całą resztę żywej materii komórek organizmu.
    Mógłbym się tu odnieść jeszcze do procesów fizykochemicznych, oraz nawet na poziomie jonowym reakcji biochemicznych, ale nie ma sensu aż takiej baterii wiedzy naukowej wyciągać na forum krzeszowiceone.pl, bo i tak mało kto z tego by cokolwiek zrozumiał.
    Zatem ucz się żuczku, ucz, bo… 😉

    • żuczek

     18/07/2024 o 21:24

     Co to ma niby być. Jakieś śmieszne pływanie i ogólniki. Niczego nie dowiodłeś, a jedynie zrobiłeś z mózgu zupę czytającym. Przypominasz mi niegdysiejszą tv niby publiczną, tak samo odwracano w niej kota ogonem i zamylano. Udajesz świetnie mądralę, ale u mnie na egzaminie z endokrynologii i ginekologii dostałbyś pałę.

     • Sromny konował.

      19/07/2024 o 13:27

      Mam szczęście zatem, że nie byłem Twoim studentem, żuczku. Albo Ty masz pecha, że niewłaściwą uczelnie sobie wybrałeś. Myślę nawet, że w życiu nie zaliczyłeś ani jednego egzaminu na żadnej uczelni medycznej. Więc niech tak pozostanie, bo szkoda przyszłych lekarzy, gdyby ich ktoś taki egzaminował. Pozdrawiam.

 6. Zwolennik samorządu lokalnego

  02/07/2024 o 10:21

  Saktepark i pumptrack w uzdrowisku – koncepcja ogólna jest słuszna, niemniej koliduje z koncepcją skaterskich ewolucji w milczeniu i bez stukania deską.

 7. Wojciech

  02/07/2024 o 13:22

  Takie projekty są super, jednak problemem jest duży odsetek hołoty zamieszkującej Krzeszowice. Zniszczenia będą nieuniknione.

  • Uwaga

   13/07/2024 o 07:41

   Ta hołota sama się tu nie urodziła. Poza tym najwyższy czas na jakąś prawdziwą policję w Krzeszowicach.

   • Logik

    14/07/2024 o 06:27

    Jaka jest różnica, między tą hołotą, a tamtą?
    Wszystkie są jednakowe.
    Proste przecież

    • Uwaga

     19/07/2024 o 14:57

     To napiszę prościej, dla Ciebie: naszą hołotę urodziliśmy i wychowaliśmy sobie sami. My. Nie ktoś obcy. Jest naszym dziełem i – w sporej części – obrazem. Krew z krwi. Gdzie są winni? Tutaj. Sama hołota i jej twórcy.

 8. Potrzebne ścieżki rowerowe i toalety na rynku w Krzeszowicach

  02/07/2024 o 14:34

  Bardzo proszę o ścieżki rowerowe i toaletę na rynku. Nie ma możliwości jazdy na rowerze, na ulicy jest bardzo dużo samochodów, dla rowerzystów nic nie ma…
  Więc taka inwestycja byłaby na miejscu ,a toalety też bardzo potrzebne,nie każdy wytrzymuje z potrzebami do domu….

  • owsik

   02/07/2024 o 20:21

   Zwłaszcza ta toaleta jest bardzo ważna. Jej brak świadczy bardzo źle o naszych włodarzach i radnych. Burmistrz przez 5 lat nie potrafił jej wybudować, ale głupie pierdolety w typie teżni już tak. Dlatego żyjemy w zasranym mieście.

   • dom z papieru

    02/07/2024 o 22:05

    Taaa,rzeczywiście żyjemy w strasznej gminie i miejście…
    Ludzie tu przyjeżdżający narzekają na okropne Krzeszo…
    Centrum miasta to totalny slams i brak wizji od dziesięcioleci..
    Ostatnie lata to kompletna dewastacja ….

 9. Czesio

  02/07/2024 o 20:55

  Nie wiedziałem, że jazda na rowerze powoduje takie biegunki, że aż toalety trzeba budować. Trzeba opracować normę, co ile metrów ma stanąć taki przybytek wzdłuż każdej ścieżki rowerowej. Oj, producent przenośnych toj-tojek się ucieszy…

  • Zartuje

   07/07/2024 o 17:34

   Czesiek twoja wiedza jak zawsze nie zawodzi.

 10. Mam pytanie

  04/07/2024 o 09:25

  Ile w tym roku przewidziano w budżecie gminy na wymianę pieców bezklasowych? Może niektórzy będą zaskoczeni ale samo wejście uchwały antysmogowej w życie nie wystarczyło i są ludzie którzy nadal palą w piecach nie spełniających żadnych norm, nawet teraz w lecie na tzw. ciepłą wodę. Wiadomo, że nikt zapisów uchwały nie egzekwuje ale w takim razie może gmina przeznaczy jakieś środki na wymianę pieców bo już we wrześniu problem powróci i będzie zaskoczenie jak zawsze.

  • Logik

   05/07/2024 o 22:31

   Oj tam… było, jak wejście smoka w miętki klimat…
   Proste przecież

  • Stefka

   07/07/2024 o 23:13

   Jak nasz za dużo kasy to wymień tym ludziom piece za swoje, mądralo. Głupim zasadom się podporządkować jest łatwo jak się kasę ma.

   • Stefanio

    08/07/2024 o 22:19

    Nie rozumiesz o co pyta człowiek – nie piszesz.

 11. Zamieszkały

  08/07/2024 o 18:02

  Czy nowe władze mogłyby ogłosić konkurs na nowe logo gminy, tym razem zrobione przez osobę dorosłą posiadającą do tego talent, oraz usunąć kamienny napis I Krzeszowice z sercośmietnikiem?
  Te rzeczy przynoszą wstyd megawsiowością, a walą po oczach. Nie da się ich odzobaczyć. Wdzięczność będzie powszechna.

 12. Ly

  09/07/2024 o 15:32

  Aktualne logo gminy oraz kamienny napis I love Krzeszowice chętnie kupię.

  • Wujek Zła Dorada w Dobrym Celu

   12/07/2024 o 13:15

   Idź do UMiG, wytarguj dobrą kwotę, to kto wie, czy Ci tego w promocji za półdarmo nie sprzedadzą, bo czasy mamy takie, że w każdej chwili nam mogą polskie Krzeszowice, zgodnie z (nie naszym)prawem, przemianować na jakąś inną, mniej polskobrzmiącą nazwę. Ale spiesz się, bo chętnych w kolejce do zakupu jest już wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę