Krzeszowicki Ośrodek Rehabilitacji Narządów Ruchu do marca 2012 roku ma wdrożyć system e-usługi pozwalający na rejestrację pacjenta przez internet.
Koniec stania w długich kolejkach do lekarza specjalisty i rejestracji na zabiegi. W lipcu tego roku ORNR otrzymał 702 090,00 zł dofinansowania z Małopolski Regionalny Program Operacyjny (Oś: Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy, działanie: Rozwój społeczeństwa informacyjnego). Dzięki unijnym funduszom do marca 2012 roku ośrodek ma wprowadzić e-usługi w zakresie samodzielnej rejestracji przez pacjentów.
Pacjent będzie logował się na specjalnie na ten cel utworzonej stronie www, na której, po sprawdzeniu dostępnych terminów wizyt, dokona wstępnej rejestracji. Po wykonaniu tej czynności pacjent otrzyma status „wstępna rezerwacja” oraz automatycznie wygenerowaną informację o dokumentach jakie powinien dostarczyć do szpitala celem ostatecznego potwierdzenia terminu wizyty w szpitalu. Następnie, przy wykorzystaniu strony www, pacjent będzie mógł przesłać skany niezbędnych do rejestracji dokumentów. Operator strony sprawdzi poprawność i kompletność dokumentów (ze względu na konieczność oceny jakościowej przesłanych dokumentów, nie ma możliwości wyeliminowania na tym etapie zaangażowania człowieka). Po wstępnej weryfikacji dokumentów, operator zaznaczy przy danym pacjencie opcję „dostarczono dokumenty w wersji elektronicznej”. Status pacjenta automatycznie zostanie zmieniony na „rezerwacja” – czytamy w opisie projektu.
Spowoduje to automatyczne wysłanie wiadomości do pacjenta na jego indywidualne konto, iż przesłane dokumenty są kompletne i prawidłowe, oraz informację o konieczności przesłania dokumentów do szpitala w wersji papierowej. Po ostatecznej weryfikacji dokumentów w wersji papierowej, jego status w systemie zostanie zmieniony na „umówiony”. Wdrożony system harmonogramowania będzie automatycznie przypisywał do danego pacjenta niezbędne do wykorzystania zasoby medyczne szpitala. W przypadku zmian w zaplanowanym harmonogramie zabiegów, pacjent będzie o nich automatycznie powiadamiany. Otrzyma też informację o propozycji nowego terminu wizyty dla niego. Pacjent będzie informowany o zbliżających się terminach wizyt w szpitalu.
Pełny koszt projektu szacuje się na 936 120,00 zł.
O tym i innych projektach realizowanych za unijne pieniądze przeczytacie na: www.mapyfundusze.wrotamalopolski.pl
Muminku...
20/10/2010 o 10:21
Pacjęt…? Słownik ortograficzny się kłania 🙂
Redaktor
24/10/2010 o 15:00
tej strony to chory pacjĘt
chora
25/10/2010 o 20:02
sytuacja!!! Większość pacjentów leczących się w Balneologii to ludzie starsi i mocno schorowani, którzy nie mają dostępu do internetu, a zatem dla nich nie będzie to ułatwienie tylko dodatkowe zawirowanie. I tak kolejki oczekujących na leczenie nie zmniejszą się. Już usłyszałam, że moja mama musi czekać 3 lata na szpital i rzucono słuchawką – tak więc nie zdołałam dowiedzieć się nic więcej, a telefoniczny kontakt jest niemożliwy! Nie dlatego, że jest taki ruch w rejestracji, ale dlatego, że żadna z DAM nie podnosi słuchawki .
Osobiście nie sądzę, żeby prawie MILION złotych na rejestracje internetową poprawił dostęp do ośrodka! Trzeba zadbać o logistykę aktualnie, bo pacjenci są traktowani w tej rejestracji jak zło konieczne, a pracujące tam osoby są delikatnie mówiąc niegrzeczne, opryskliwe i mało kompetentne! mam wrażenie, że zmiana na stanowisku dyrekcji tej placówki nie poprawia pracy personelu.
Wiem, że jest MODA na usługi internetowe, ale w tym ośrodku, gdzie trzeba dużo cierpliwości, pomocy i kompetencji w kontaktach z pacjentem to się nie uda. Szkoda kasy!
pracownik
26/10/2010 o 22:56
Ciekawe skąd ośrodek weźmie prawie 250 tyś. środków własnych skoro my pracownicy słyszymy że na wszystkim trzeba oszczędzać, bo brakuje kasy! Nie dostajemy żadnych podwyżek ani premii, choć miało być tak dobrze… jak na razie nie jest dobrze wśród załogi , a co ważniejsze wśród pacjentów 🙁 zero zainteresowania dyrekcji sprawami pracy szpitala:(
pracownik2
30/10/2010 o 14:02
W opisanej poniżej sytuacji to inwestowanie TAKICH pieniędzy w Balneologie jest wielką odwagą albo „układem” w który wchodzi nie tylko dyrektor ale i województwo!
Województwo zwróci się do ministra skarbu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy stwierdzenia nieważności decyzji wojewody małopolskiego z 7 lutego 2000 r. w sprawie nieruchomości położonych w Krzeszowicach, które wykorzystuje Ośrodek Rehabilitacji i Narządu Ruchu „Krzeszowice” SP ZOZ. Do Urzędu Marszałkowskiego 20 października br. wpłynęła decyzja ministra skarbu państwa, wydana na wniosek Jana Potockiego, z dnia 14 października br., w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody Małopolskiego z dnia 7 lutego 2000 r., stwierdzającej nabycie przez Województwo Małopolskie nieruchomości położonych w Krzeszowicach. Nieruchomość ta znajduje się w użytkowaniu wieczystym wojewódzkiej osoby prawnej – Ośrodka Rehabilitacji i Narządu Ruchu „Krzeszowice” SP ZOZ. Minister uzasadniając rozstrzygnięcie, powołał się na fakt, że przejęcie w trybie reformy rolnej nieruchomości przez Skarb Państwa, od którego Województwo ją nabyło, było bezprawne, co w ocenie ministra zostało potwierdzone decyzją Wojewody Małopolskiego z 30 września 2008 roku, stwierdzającej, że wymienione w decyzji nieruchomości nie podpadały pod działanie art. 2 ust. 1 lit. e) dekretu PKWN z 6 września 1944 r. o przeprowadzeniu reformy rolnej. Konsekwencją takiej decyzji ministra będzie utrata prawa własności do nieruchomości przez Województwo. Dlatego też Województwo zwróci się z wnioskiem do ministra o ponowne rozpatrzenie sprawy.