Zwycięskie sąsiedztwo

Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych w Krzeszowicach uczestniczy wespół z Polską Akademią Nauk w realizacji międzynarodowego projektu „Zwycięskie sąsiedztwo”.

– Naszym celem jest stworzenie mapy aktywności organizacji pozarządowych w Małopolsce Zachodniej, a następnie promowanie ich działalności. Chodzi nam głównie o wspieranie powstających organizacji pozarządowych i wykorzystanie wiedzy oraz doświadczeń z krajów unijnych. Będą one mogły uczestniczyć w różnych projektach i umiejętnie stawiać czoła nierównościom ekonomicznym nie tylko w obrębie własnych regionów, ale także w skali Europy – mówi koordynator projektu Adam Ślusarczyk. Uważa on, że utworzenie sieci organizacji pozarządowych, które współpracowałyby z sobą w różnych dziedzinach, byłoby sukcesem.

źródło: www.dziennik.krakow.pl


Projekt wdrażany jest w ramach programu, stworzonego przez samorząd województwa małopolskiego wraz z regionami z Hiszpanii, Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Dwóch partnerów projektu uczestniczyć będzie w konferencji, zaplanowanej na 8 i 9 października w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu. Będzie ona okazją do nawiązania kontaktów z partnerami zagranicznymi oraz uczestniczenia we wspólnych programach europejskich. Konferencję organizuje Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie. Udział jest bezpłatny.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę