Gospodarka

PKP chce zlikwidować osiem przejazdów

W związku z planami modernizacji linii kolejowej, PKP chce zlikwidować osiem przejazdów kolejowych w Gminie Krzeszowice. W zamian spółka planuje budowę dwóch wiaduktów i pięciu przejść pod torami dla pieszych.

Przeciwko planom PKP protestują mieszkańcy Woli Filipowskiej. Według nich, zamknięcie istniejących przejazdów kolejowych będzie się wiązało z utrudnionym dostępem do przychodni czy szkoły.

Mieszkańcy chcą przekonać PKP do budowy tunelu pod torami dla samochodów do 15 ton. Wielu z nich jest również zbulwersowanych formą konsultacji społecznych. Za konsultacje uznano wywieszenie w Urzędzie Miejskim kopii obwieszczenia ministra środowiska.
Mieszkańcy Woli – jak informuje tygodnik Przełom – zwrócili się z prośbą o interwencję do posła Andrzeja Adamczyka, Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i Rady Miejskiej. Ta ostatnia wystosowała apel do władz PKP, w którym prosi o ponowne przeanalizowanie rozwiązań projektu i skonsultowanie ich z mieszkańcami.

Na zdjęciu niestrzeżony przejazd kolejowy „na Białce”, gdzie po modernizacji linii kolejowej powstanie wiadukt.

źródło: Przełom 9/2010, www.dziennik.krakow.pl

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Krzeszowiczanin

  05/03/2010 o 06:31

  Jestem za likwidacją tego przejazdu. Jest on wyjątkowo „syfny” i ponury, dziurawa droga, krzywo położone płyty, droga pod skosem przecina torowisko, niechlujne ustawiony znak stop, skarpa ograniczająca widoczność – nic tylko zlikwidować.

 2. ktoś

  05/03/2010 o 08:47

  Wiadukt dla paru domów a dla tysięcy też przy dworcu tylko jak się włączyć w miasto a może zrobić wielki parking na działkach przy dworcu a dalej kanałami.

 3. Gacek

  05/03/2010 o 10:57

  Zauważcie… nasza gmina ma chyba jakiś gigantyczny problem z komunikację z mieszkańcami. Sołtys Woli mówi, że wydębił z jakiegoś źródła plany inwestycji, ale nie czuje się uprawniony do ich przedstawieni – to powinno być zadanie PKP w trakcie konsultacji.

  Informacje o konsultacjach podawane są byle jak. Gmina wiedziała co się święci, ale była jedna wielka cisza – nie będzie konsultacji, mieszkańcy nie będą wrzeszczeć tak samo było w Tenczynku jak Strabag chciał wybudować asfalciarnie w parku krajobrazowym, gdyby nie jedna osoba, pewnie fabryka już by stała. Nasze władze włączają się do dyskusji
  tylko wtedy, gdy mieszkańcy zaczynają protestować.

  Nie chce używać wulgaryzmów, ale oni są w tym urzędzie jak d… od s… i powinni dbać o nasze interesy, a nie apelować do PKP, tylko wtedy, gdy sołtys jakiejś wsi wystosowuje do niech prośbą o interwencję.

  To jasne jak słońce, że po likwidacji głównego przejazdu na Woli Filipowskiej utrudnienia czekają nie tylko mieszkańców Woli. ta droga to skrót do Tenczynka czy Rudna a wiadukt na Białce to faktycznie dojazd do paru domów.

 4. ktoś do Gacek

  05/03/2010 o 20:20

  O jakich konsultacjach mówisz i protestach o asfalciarnie.Asfalciarnia stoi od 5 lat i nikt nieprotestował.Protest był jak stała 2 lata i nikt jej niezamknął.Protest pic na wode.

 5. Gacek

  05/03/2010 o 20:41

  jedna jest, ale ta istniejące jest nie do ruszenia, koniec końców pan poseł, ma albo miał w niej jakieś udziały, był członkiem zarządu, czy coś w tym stylu
  ja pisze o tej, która miała powstać – Strabagu
  http://www.krzeszowice.one.pl/protest/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę