Opinie

Forum Kce: wiceburmistrz prostuje

Mamy inną charakterystykę Gminy i naszą największa bolączką jest brak terenów inwestycyjnych. Krzeszowice mają inne ukształtowanie geograficzne i niekoniecznie duże strefy inwestycyjne są dla nas tak samo dobre jak dla Niepołomic – komentuje na naszej stronie wiceburmistrz Jolanta Tryczyńska-Celarek.

Przypominam, że na terenie Gminy Niepołomice znajdują się trzy potężne strefy ekonomiczne o wielkości powyżej 600 ha. Z pewnością nigdy nie uda nam się pozyskać takich terenów i przekształcić je w strefy ekonomiczne. Pytanie czy tego właśnie naszej Gminie najbardziej potrzeba? Z pewnością- większa ilość inwestorów byłaby kusząca bo to oznacza większe wpływy do budżetu, moim zdaniem należy jednak zachować zdrowy rozsądek w lokalizowaniu dużych fabryk- obecność kopalń i tak jest już uciążliwa.

Mamy kilka miejsc, które możemy zagospodarować, ale to wymagające tereny i znalezienie właściwego inwestora, który zdecyduje się na zainwestowanie w sektorze turystyki czy rozrywki nie jest łatwe (chodzi o kamieniołom w Miękini). Prowadzimy rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami, ale jak pewnie zdajecie sobie Państwo sprawę, zobowiązani jesteśmy do zachowania poufności. Stąd pewnie Państwa czasami mijające się z prawdą wpisy.

Jeżeli chodzi o moją wypowiedz dotyczącą Rodzinnego Ogrodu Działkowego ZDRÓJ- Gmina musi uzyskać zgodę działkowców na zmianę lokalizacji, jeżeli chce odzyskany teren przeznaczyć pod zabudowę komercyjną. W przypadku gdyby przeznaczyła ten teren na cel publiczny mogłaby się starać o zmianę lokalizacji bez uzyskiwania zgody działkowiczów, natomiast nadal byłaby zobowiązana do zaproponowania terenu zamiennego oraz do wypłaty odszkodowań (…).

I ostatnie sprostowanie – teren przemysłowy jest już zlokalizowany wzdłuż linii kolejowej. Aktualizacja studium przeznaczyła pod tereny inwestycyjne kilkudziesięciohektarowy obszar, który nie jest własnością Gminy, ale mamy nadzieję, że właścicielowi uda się szybko go zagospodarować. Na tym ma m.in. moim zdaniem polegać aktywność w zakresie pomocy przedsiębiorcom- stwarzaniu warunków do rozwoju inwestycji prywatnych. Proszę też, abyście Państwo mnie dobrze zrozumieli, oczywiście, gdyby Gmina posiadała własne tereny z pewnością starałaby się je wykorzystać, ale niewiele ich posiada. Z kolei prace nad studium wykazały, że zbyt wielu terenów w naszej Gminie na przemysłowe przeznaczyć się nie da.

Wpis wiceburmistrz został skrócony. Cały komentarz znajdziecie pod tekstem: „Nie będziemy drugimi Niepołomicami”

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. kicuś

  03/04/2010 o 21:15

  Jestem w stanie zrozumieć burmistrza i wiceburmistrz, choć to sprostowanie do mnie nie przemawia bo istotnych różnic nie widać. Rozumiem, że zaczyna się kampania wyborcza i niezależne od magistratu media są nie na rękę więc śle się do nich sprostowania, choć wcześniej ignorowało się ludzi na ich forach. Nie rozumiem tylko nauczycieli szkoły,
  którzy dają się wciągać w jakieś gierki. Panie i panowie gdzie etyka, tak nisko upadliście, że zamiast uczyć i wychowywać wypisujecie jakieś bzdurne listy, gdzie wasza niezależność?

 2. do kicuś

  05/04/2010 o 13:53

  A ty kicuś nie wiesz że media czasami (i dość często czsami) wypisują nieprawdę tylko po to aby sprzedać swoje szmatławce.
  Zaproś prase, jak coś falnego się dzieje – nie przyjadą, a wiesz dlaczego bo fajne rzeczy nikogo nie obchodzą, natomiast jak się coś dzieje a jeszcze prasa to opisuje po swojemu (podkręci, podkoloryzuje, dopisze swoje pokrętne przemyślenia np. tak jak mumiek) to wtedy wszyscy kupują bo fajnie że komuś dowalili.
  Tak to już jest z tą „prasą” – szczególnie tą z dolnej półki.

 3. bardziej

  05/04/2010 o 14:05

  pasuje tu przykład Kuriera Krzeszowickiego niż muminka.
  ta strona to jedyne do tej pory miejsce, gdzie masz pełniejszą informację o tym, co dzieje się w naszej gminie. Działania godne pochwały i te niewygodne dla władzy informacje. A ponieważ ostatnio tych drugich jest więcej,większy atak na „brak obiektywizmu” muminka. Dlatego jeśli chcesz czytać o władzy same superlatywy – raz w miesiącu gratis w
  postaci kuriera powinien ci wystarczyć.

 4. Krzeszowiczanin

  05/04/2010 o 16:19

  Niestety nie ma nikogo wśród nas, kto wsparły cel charytatywny. Wystarczyło tak niewiele. Na tak reklamowanej tutaj aukcji charytatywnej nie było nikogo zainteresowanego zakupem nowekrzeszowice.pl. Dla mnie jest to porażka naszej małej społeczności, porażka każdego z nas.

 5. to dziwne,

  05/04/2010 o 18:10

  że Nowe Krzeszowice same siebie nie chciały. Wyborcy powinni zrobić to samo. Nie kupujmy ich po raz drugi. Nie warto.

 6. to jasne,

  05/04/2010 o 19:03

  zużytego i nieświeżego towaru się nie kupuje. Teraz warto rozejrzeć się za czymś nowym. Będzie okazja…

 7. do krzeszowiczanina

  05/04/2010 o 19:08

  Byłoby lepiej, gdybyś nie mówił za wszystkich. Ja nie poczuwam się do porażki z tego powodu, jasne?

 8. skoro

  05/04/2010 o 19:59

  Pani wiceburmistrz tak kompetentnie i mądrze zabiera głos (szkoda, że tak późno, ale kampania wszystko tłumaczy), niech raczej równie kompetentnie, stanowczo i wyczerpująco się wypowie na temat, np. dlaczego gmina za jej kadencji całkowicie zaniechała nabywania i zamiany gruntów celem stworzenia na przyszłość bazy dla rozwoju miasta w sposób
  logiczny i mądry, a nie według zasady: BYLE CO, BYLE GDZIE – BYLE TYLKO BYŁO ZALICZONE W TEJ KADENCJI…

 9. znam ją

  05/04/2010 o 20:10

  zawsze tak było byle jak byle z kim byle szybko i tak teraz w Urzeędzie byle tłuc kase byle się załąpac

 10. szkoda,

  05/04/2010 o 20:21

  że to właśnie nam, krzeszowiczanom, musiało się przydarzyć

 11. patrz narodzie i płacz

  06/04/2010 o 07:32

 12. a wielce szanowna JTC

  06/04/2010 o 07:38

  to u samego Jarka Gowina jest w kole i podobno nagrywa teraz ze Bereza bedzie miał drugie miejsce na liscie do sejmiku z PO

 13. a.

  06/04/2010 o 07:43

  nie powinno nas to dziwić. wspólnota małopolska w której teraz rozgrywa pan Janek ma 2% poparcie. Dziwi tylko pani JTC. Wyglądała na taką porządną. Co ta władza potrafi zrobić z ludzi.

 14. gość

  06/04/2010 o 08:03

  Nieco przesadzone założenie, że gmina nie posiada terenów pod inwestycje. Ale jeśli by je nawet przyjąć, to po buca wycinacie kolejne drzewa i wykładacie miasto ohydną pomarańczową kostką – gdybyście w ten sposób konsekwentnie nie szkodzili wyglądowi Krzeszowic, byłby to punkt wyjścia do tego, by nie wyłącznie gminie (co jest niemożliwe), ale
  przede wszystkim miasteczku nadać charakter turystyczny. Zwłaszcza że podobno „zbyt wielu terenów w naszej Gminie na przemysłowe przeznaczyć się nie da”. To może wobec tego dałoby się przeznaczyć na turystyczne? Jeśli tak, to dlaczego miasteczko wygląda jak hale braci Gałkiewiczów pod Rzgowem: obsrane kolorową kostką, którą wykłada się podjazdy na
  stacjach paliw, z totalnie zniwelowaną (wycinki) i zaniedbaną zielenią (przykładowo: fatalna kondycja drzewostanu w parku) i zerową infrastrukturą turystyczną (czytaj: można zdechnąć z nudów).

 15. do gościa

  06/04/2010 o 08:14

  najważniejsze że na ceratach wiszących na Vauxhallu przechadzają się tłumy zachwyconych turystów a ciemny lud obrazki kupi i zagłosuje jak trzeba. wiwat król!

 16. co

  06/04/2010 o 08:40

  się dziwisz, GOŚCIU, skoro gmina nie ma od lat koncepcji na zieleń w naszym mieście, zamiast pielęgnować i zakładać aleje wzdłuż ulic i skwerki, wycina – co się da.
  Zobacz, co zrobili z ulicą Legionów Polskich! Była aleja lipowa, trzeba było tylko zadbać i profesjonalnie formować korony, a oni woleli wyciąć wszystkie drzewa. I teraz mają spokój. Zobacz GOŚCIU, jak wygląda teraz nasz zabytkowy cmentarz! Pleban kazał wszystko wyciąć, podobno w majestacie prawa. I to pod okiem pani Adamowiczowej z Ochrony
  Środowiska w gminie, która nawet się temu nie sprzeciwiła. Taki drzewostan wspaniały 200-letni drzewostan (był)! Ale pleban przecież nie sadził tych drzew, więc co mu zależy.
  Tak wygląda polityka dbałości o zieleń w mieście. I burmistrz ciągle utrzymuje, że przywróci miastu oblicze turystyczne. Śmiech ogarnia na te wszystkie puste deklaracje.

 17. gość

  06/04/2010 o 09:15

  Chromoli mnie, jak kto zagłosuje, sprawa prywatna głosujących, że tak powiem. Ja teraz nie o samej władzy, a głównie o wyglądzie miasteczka: to, co zrobiono (słuszna uwaga) – z ulicą Legionów Polskich (i z jeszcze wieloma ulicami i alejkami), a ostatnio z cmentarzem to jest ostatnie skurwysyństwo. Bajki o turystycznym charakterze gminy od lat
  stoją w wyraźnej kontrze wobec podejmowanych działań. Zresztą turyści (wobec powyższego możliwi tu tak samo jak Marsjanie) to jedno. Drugie to my, mieszkańcy, którym się oszpeca miejsce zamieszkania, trzeba przyznać, że przed laty wyjątkowo piękne, więc jest co oszpecać.

 18. o co

  06/04/2010 o 09:41

  wam chodzi? odremontowany stary pałac, dwie kapliczki, Vauxhall w trakcie prac, obryzgany urząd na Grunwaldzkiej 6 – jest k…. pięknie!

 19. czy

  06/04/2010 o 11:16

  ktoś pamięta jeszcze szumnie zapowiadaną giełdę rolną? I co z nią? Ktoś może wie.

 20. Giełda Rolna:)

  06/04/2010 o 11:27

  to od początku było niemozliwe pan burmistrz mówił bzdury tylko nie wiadomo czy troszke w te bzdury wierzył no niestety tak jest nadal jezdzi się po zebraniach i opowiada bajki

 21. No

  06/04/2010 o 11:32

  pan burmistrz jeszcze nie chwali się, że w miejsce SHRO powstanie nowy market.

 22. czy

  06/04/2010 o 12:07

  pamiętacie marchewki (nawet Muminek o nich pisał) – czy ktoś zna rolnika z naszej gminy, który wykorzystał taaaką szansę daną przez burmistrza?

 23. inny temat?

  06/04/2010 o 13:26

  jeszcze o lgd słowami członka jego zarządu, mieszkańca Nowej Góry.

  „Najprawdopodobniej 30 maja w Zespole Szkół odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny. W tym roku będzie on szczególny z dwóch powodów. Po pierwsze – finansowanie z Unii Europejskiej pozwoli rozszerzyć jego „oprawę”, jeśli można to tak określić. Tu moje słowa uznania dla Stowarzyszenia Quartesis, które napisało projekt, przedstawiło koncepcję i złożyło
  wniosek do LGD o dofinansowanie w ramach „Małych projektów”. Zakwalifikowanie go do realizacji było „prawie” formalnością i mam nadzieję, że nie był to projekt „pierwszy i ostatni”. Wkrótce kolejny nabór, warto więc raz jeszcze spróbować. Zyskują wszak na tym szkoła, Nowa Góra i Mieszkańcy…” cytat za B. Rzepeckim członkiem zarządu lgd
  zdrój
  http://nowagora.blog.onet.pl/

  i teraz trzeba przyznać rację opluwanemu tu tak często Ślusarczykowi. Jeśli środki z lidera mają wzbogacić „oprawę” to są po prostu cyrki możliwe tylko w krzeszowicach.

 24. piknik

  06/04/2010 o 13:46

  w Zespole Szkół to będzie bez alkoholowo?

 25. do piknika

  06/04/2010 o 17:00

  a Ty jak żłopiesz wino w parku przy kościele to ktoś się Ciebie pyta czy to jest wporządku ?

 26. piknik

  06/04/2010 o 17:26

  ustawa o wychowaniu w trzeźwości….
  Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
  1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich,
  2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników,
  3) w miejscach i w czasie masowych zgromadzeń,

 27. do członka

  06/04/2010 o 18:44

  lgd z Nowej Góry: czego by jeszcze nie powiedzieć o tym dofinansowaniu rozszerzenia „oprawy” (co to takiego), pachnie to marnotrawstwem naszych publicznych pieniędzy! Przecież tzw. pieniądze unijne to jest nasz polski haracz wpłacany do Unii, z części którego korzystamy wtedy, gdy ktoś, kto te pieniądze rozdziela uzna, że każdy projekt, nawet
  najbardziej bzdurny i nikomu niepotrzebny trzeba z tych pieniędzy sfinansować. Ludzie z lgd, opamiętajcie się, to są wasze pieniądze, które w końcu się wyczerpią. Czy nie macie już niczego poważniejszego i pożytecznego do zrobienia w Nowej Górze ? Przecież na piknik się można złożyć po 10 złotych od domu i nie obciążać kasy publicznej. Znowu ta
  propaganda przedwyborcza…

 28. strazaki ze Zbika tez robią

  06/04/2010 o 19:52

  piknik z okazji 125 lecia za kase z LGd
  a Slusarczyk na szkoleniu w Gimnazjum mówił ze LGD jest po to aby finansowac projekty ktore przyczynią się do rozwoju gospodarczego a w naszej gminie LGD podobno stawia na turystyke ? czy jest jakis projekt ktory temu słuzy?

 29. jak ktoś

  06/04/2010 o 20:20

  mi powie, że strażacy ze Zbika z całymi rodzinami nie pójdą z wdzięczności głosować na Bartla, to znaczy, że tym razem chodziło tylko o turystykę (z domu do remizy i z powrotem!). Może to o ten projekt ci chodziło?

 30. credits1help2020

  29/03/2014 o 10:59

  (

 31. monicajaworska

  08/03/2016 o 10:26

  dokladnie nie sposob sie nie zgodzic

 32. Anonim

  08/03/2016 o 13:56

  a można wiedzieć, z czym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę