Gospodarka

AGH dostało dotację na rozwój laboratorium w Miękini

Akademia Górniczo-Hutnicza otrzymała 4.5 mln złotych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na przebudowę miękińskiego laboratorium.

W nowoczesnym laboratorium edukacyjno – badawczym odnawialnych źródeł energii powstanie m.in. sala  wykładowa dla 50 osób z wyposażeniem w sprzęt multimedialny, sala laboratoryjna ze stanowiskami komputerowymi, sala laboratoryjna pomp ciepła i kolektorów słonecznych, pracownie naukowe, biblioteka oraz sala laboratoryjna OZE – zawierająca demonstracyjne modele urządzeń.

Unia dofinansuje także wyposażenie laboratorium w najnowocześniejszą aparaturę. Zainstalowana będzie m.in. badawcza pompa ciepła i kolektorów słonecznych, a także energetyki wiatrowej. Łącznie w ramach projektu powstanie 9 zestawów aparaturowych – informuje serwis Województwa Małopolskiego.

Z laboratorium będą mogli korzystać studenci wszystkich małopolskich uczelni. Pełny koszt inwestycji wyniesie 6.7 mln zł.

źródło: www.malopolskie.pl

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Kk

  02/04/2010 o 23:51

  Ok!!! niech robią to u nas, niech szukają rozwiązań!!! tylko nich chociaż część zostanie tu u nas mówię o Polsce!!! Znając nasze przepisy to u nas nic się nie opłaci a na zachodzie da się wszystko. OK Mamy na naszej ziemi posła 3 lub nawet 4 RP!!! ale on tylko umie snuć obietnice i bronić „pijane” posłanki w sejmie czy gdzie tam to było!!! A u nas
  nie dba się o to co mądrzy ludzie wymózgóją bo zaraz trwoga i spisek!!! Dlaczego Krzeszowice nie sprzedają wód siarczanych czy innych których jest pod dostatkiem tylko czekamy na NOWE KRZESZOWICE i tabliczkę na peronie KRZESZOWICE ZDRÓJ!!!

 2. do kk

  03/04/2010 o 06:24

  powodzenia.

 3. Krzeszowiczanin

  03/04/2010 o 13:34

  Czy ktoś to forum moderuje? Wszystkie trzy komentarze ni jak się mają do informacji powyżej. Pierwszy to jakiś bełkot, pełen jakiś niezrozumiałych wrzasków.
  Nie wiem czy gdzieś w Polsce jest takie laboratorium, ale dla mnie jest to budujące, że czołowa uczelnia techniczna w kraju instaluje w Miękini projekt na miarę XXIw.

 4. Ben

  07/04/2010 o 11:40

  Krzeszowiczaninie, jak zwykle wiesz, że dzwonią w kościele, ale nie wiesz w którym. Czołowa uczelnia techniczna w Polsce to Politechnika Warszawska, a nie AGH.
  źródło: http://www.students.pl/wokol-studiow/kultura/details/24957/Ranking-najlepszych-uczelni-technicznych-2009

  Wnioskuję, że albo Twoja wiedza na temat czołowej uczelni w Polsce jest mierna, albo nie rozumiesz pojęcia słowa „czołowy”. Żebyś nie tracił sił podsyłam Ci link z wyjaśnieniem:
  http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=czo%B3owy

  Jak więc widzisz forum nie jest moderowane, bo gdyby było, to Twój post ze względu na niedorzeczność powinien wylecieć w kosmos.

 5. Krzeszowiczanin

  07/04/2010 o 18:50

  Benie forum jest moderowane – jeden post wyparował. Co do czołowej uczelni technicznej – pozostawię to co napisałeś ocenie czytelników forum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę