Gospodarka

Jak w trzy minuty nagiąć rzeczywistość?

Z fontanny tryska woda, po płycie rynku zamiast żuli spaceruje uśmiechnięta młodzież, a całość, cytując jednego z urzędników,  „tworzy właściwą dla miasta kompozycje, która współdziała z odnawianymi przez mieszkańców elewacjami własnych kamienic”. Tak prezentują się Krzeszowice w promocyjnym spocie, który już można zobaczyć na YouTubie.

– Dziś zabytkowe centrum przyciąga mieszkańców i turystów, zachęca do zwiedzania, wypoczynku i zabawy. Można przysiąść na nowych ławeczkach wśród odnowionej zieleni – słychać w tle głos lektora. Pierwsze sekundy spotu to pochwała na cześć zmian i „dobrego gospodarza”. W kolejnych, widzimy zaaranżowane scenki rodzajowe – kochająca się rodzina z dziećmi machającymi do kamery, całującą się młodzież, dzieci grające w piłkę na boisku Orlik czy grupę przedszkolaków.

Wszystko byłoby ok. gdyby nie fakt, że ku niezadowoleniu najmłodszych mieszkańców miasta fontannę trzeba było wyłączyć, zieleni w centrum jest jak na lekarstwo. Odrapane kamienice stoją w opozycji do słów Łukasza Wróblewskiego, które padają w spocie.

Trzyminutowy materiał promocyjny pewnie nigdy by nie powstał gdyby nie wymogi ciążące na beneficjencie unijnych dotacji. Poza materiałem filmowym zrealizowanym przez Agencje Telewizyjną Mediapol, na ulicy 3 Maja stanęła tablica informująca o sposobie finansowania inwestycji. Miłośnicy słowa pisanego kilka tygodni temu mogli przeczytać tekst sekretarza gminy Jana Berezy zamieszczony w Gazecie Krakowskiej, dotyczący przebiegu rewitalizacji i oficjalnego otwarcia krzeszowickiego Rynku.

Projekt „Rewitalizacji centrum Krzeszowic z przywróceniem funkcji turystyki uzdrowiskowej i kulturowej” kosztował ponad 13 mln złotych z czego ponad 9 mln pochodziło unijnej kasy.

Zobacz spot promocyjny projektu rewitalizacji

156 komentarzy

156 Komentarzy

 1. ktoś

  19/07/2012 o 20:45

  Tak jak w 30 minut wiadomości w TVP dotyczące całego neoPRLu

 2. NO TO

  19/07/2012 o 21:59

  Skoro mamy już ten amatorski cyrk, mamy etatowych pajaców i niedouczonych klownów, a ten komiczny spektakl nie ma końca – dlaczego nikt się nie śmieje z zachwytu? Dlaqczego nikt nie tańczy z radości? Nawet lokalni menele się nie radują! Dlaczego zrobiło się tak ponuro?
  Odpowiedź jest na miarę dokonań: to żałosna TRAGI-FARSA!

 3. aaa

  19/07/2012 o 22:32

  naginanie rzeczywistości twa już drugą kadencję i jak widać, nikomu to nie przeszkadza. dlatego szykujmy się na kolejną kadencję tego doborowego towarzystwa.

 4. Mały

  19/07/2012 o 23:19

  1. Fontanna od wczoraj działa 🙂
  2. Mieszkańcy odnawiają pojedyncze fasady kamienic. To ma być proces. Ewolucja. Oddziaływanie zrewitalizowanego rynku, proces, który zapewne potrwa. Czas ten określono na kilka lat 🙂

 5. tak Mały

  19/07/2012 o 23:26

  fontanna dzisiaj po południu przestała działać 🙁 zobaczymy jutro.
  faktycznie w rynku same rusztowania przy kamienicach 😛

 6. za

  20/07/2012 o 08:09

  to bartl ze swoją nałoznica mieszka w poblizu rynku

  • ...

   20/07/2012 o 09:35

   kolejna bzdura 😛

   • xxx

    20/07/2012 o 14:13

    To fakt – kolejna bzdura ponieważ on mieszka u niej w Żbiku.

 7. Znawca tematu

  20/07/2012 o 09:49

  Trochę fuszerowaty ten spot. Przy wypowiedzi burmistrza jego głos nie zgrywa się z ruchami warg.

 8. MMS

  20/07/2012 o 10:14

  Jak zwykle nic nikomu nie pasuje. Fontanna nie działała bo została zdewastowana, przecież to nie wina miasta tylko naszego fantastycznego społeczeństwa. Nie rozumiem pretensji, że w centrum zieleni jak na lekarstwo – przecież to właśnie jest centrum. Nie znam zadrzewionych rynków. Takie zadanie maja maja parki miejskie i w Krzeszowicach, porównując do innych miast, tej zieleni jest naprawdę dużo. A co do elewacji, to co prywatną własność tez ma miasto na nasz koszt wyremontować? Już widzę to komentarze…Osobiście uważam ze centrum teraz wygląda dobrze, nie idealnie, ale na pewno o niebo lepiej niż wcześniej.

  • ...

   20/07/2012 o 10:27

   chyba sfuszerowana, a nie zdewastowana 🙁

  • Ben

   20/07/2012 o 10:40

   MMS, podaj proszę więcej szczegółów, na czym polegała dewastacja. Nie przyglądałem się dokładnie fontannie, ale moim zdaniem śladów dewastacji na niej nie ma. To po pierwsze.
   Po drugie – bezczelnością z Twojej strony jest obwinianie o dewastację (co do której mam duże wątpliwości) społeczeństwa. Jeśli faktycznie miał miejsce akt wandalizmu, to dokonali tego konkretni wandale – nie krzeszowickie społeczeństwo.
   I po trzecie w końcu – to, czy na obszarze krzeszowickiego rynku jest mało czy dużo zieleni, to kwestia gustu. Faktem jest, że większość mieszkańców przez lata przyzwyczaiła się do odmienności Krzeszowic w odniesieniu do centrów innych miast, odmienności w postaci bardzo dużej ilości zieleni. Ktoś, kto bezkrytycznie podjął decyzję o likwidacji części zieleni w centrum nie czuje wogóle klimatu Krzeszowic. Taka jest moja opinia w tej kwestii.

  • Jaka

   20/07/2012 o 10:41

   to w końcu jest przyczyna – fontanna sfuszerowana czy zdewastowana, bo jeżeli to wina cyt. „naszego fantastycznego społeczeństwa” to raczej ta druga opcja.
   A co do stanu zieleni, to proponowałbym przyglądnąć się drzewom, zwłaszcza tym szlachetnym, jak powoli usychają. A to dopiero początek ich nowego żywota.

   • mieszkanka

    26/07/2012 o 12:46

    chyba mnie kre……leje jak uschna, niech uschna nasi wlodarze !

  • Carlos53

   20/07/2012 o 14:14

   MMS jak chcesz wypisywać głupoty twoja sprawa no chyba że bierzesz za to pieniążki z urzedu to co innego.
   Fontannę a dokładnie system zasilający (pompy itd…) dokładnie zfuszerowano, prace były prowadzone na chybcika i użyto nie takiego osprzętu jaki powinien być.
   Jednym slowem – dziadostwo.

 9. niezadowolony zniesmaczony

  20/07/2012 o 11:26

  Film świetnie promuje „najlepszych” pracowników w naszym urzędzie, bo jakbym rynku nie widział na własne oczy to niewiele z niego wiadomo. Miał to być „Reportaż”, ale chyba komuś pomyliło się to z reklamą własnej osoby oraz „zasług”.

 10. Magic

  20/07/2012 o 11:33

  Powiedzcie mi do jasnej …….kto jest odpowiedzialny za wykonanie fontanny i jej odbiór?
  Dewastacja fontanny? To jakaś kpina i wymówka. Jeżeli fontanna została zdewastowana lub zepsuta to znaczy że nie była odpowiednio zabezpieczona do funkcji jaką miała spełniać albo jest wadliwa. Czyli w konsekwencji jest bublem. Należy ją oddać sprzedawcy do wymiany na nową.

  P.S. Może fontanna ma „okres
  .
  .
  .
  .
  .
  . rozregulowanego działania :)”?

 11. salamandra

  20/07/2012 o 12:13

  Ten filmik to cyrk na kółkach.. ciekawa jestem gdzie na czas filmowania wyproszono zgraje żuli okupujących codziennie jedną z ławek przy fontannie. Skąd wiem? Mieszkam w blokach obok i idąc do pracy codziennie ich widuje rano, w południe czy późnym wieczorem. Poza tym szczerze? Współczuje osobom które mają chęć wejścia do tej wody podobno chlorowanej i ganiać się boso czy w klapkach – że niby super zabawa 🙂 nie raz widziałam jak oddawany jest tam mocz :] Także wracając do szumu związanego z reklamą krzeszowic proponowałabym pokazać wszystko co ma związek z rekreacją i turystyką uzdrowiskową a nie betonowy rynek, bo nie widzę po prostu związku. Amen.

  • i co na to straż miejska?

   20/07/2012 o 13:23

   przecież do tego sa powołani, gdzie oni są?

   • aaa

    20/07/2012 o 17:50

    oni są w domu 😛
    dziwię się mieszkańcom ulicy parkowej. oficjalnie łamany jest zakaz wjazdu na tę ulicę, pije się alkohol i to nie jest tanie wino czy piwo, krzyki, wrzaski, wulgaryzmy to norma tej okolicy. a gdzie jest straż miejska? a gdzie jest policja? a gdzie gospodarze naszego pięknego miasta?

    • W

     20/07/2012 o 20:11

     Straży Miejskiej pracuje aż 11 osób, a widać ich tylko na targowisku w poniedziałek.

   • Q

    21/07/2012 o 12:55

    Straż Miejska jest bardzo zajęta skrupulatnym rozliczaniem mieszkańców okolicznych wsi z rachunków za wodę i wywóz ścieków.
    Nowa Prezes= większe potrzeby więc drenaż kieszeni nie zaszkodzi”wieśniakom”

    • Carlos53

     22/07/2012 o 12:12

     „Q” Należy dodać do Twoich wyliczanek jszcze: pielgrzymki oraz różne obchody jubileuszy powstania różnych straży w różnych miastach na które p. komendant uwielbia jeździć zamiast zajmować się bezpieczeństwem w mieście.
     Pozostali strzanicy zajęci są przede wszystkim ustawianiem radaru i przesiadywaniem we dwóch po kilka godzin w samochodziku który dostali specjalnie w tym celuPoco narażać się w in terwncjach z pijaczkami czy wandalami skoro w samochodziku jest sucho i spokojnie.

  • Magic

   20/07/2012 o 17:27

   Co to kurde jest? modlitwa salamandry?

  • Carlos53

   22/07/2012 o 12:18

   „SALAMANDRA” o jkiej turystyce i rekreacji mówisz.
   Gdzie normalny turysta ma się przespać lub pożywić za niewielkie pieniążki?
   Bar „U STACHA” już nie istnieje a jedyny Dom Wycieczkowy idzie do rozbiórki bo kilku cwaniaczków postanowiło w tym miejscu postawić pawilon handlowo usługowy, tylko patrzeć jak GKS „ŚWIT” podzieli losy „KMITY” z Zabierzowa.
   Ciekawe co na to nasi radni bezradni. Ciekawe czy poruszą tą kwestję na sesji 26 lipca.
   Prawdopodobniw WZ-ka już jest gotowa.

   • Ben

    23/07/2012 o 11:02

    Carlos, ja nieco inaczej rozumiem pojęcie „gminy turystycznej”. Dla mnie to taka gmina, w której mieszkańcom opłaca się inwestować w infrastrukturę turystyczną i zarabiać na turystyce. Jeśli przedsiębiorcy zainteresowani są innymi rodzajami działalności, to znaczy że w Krzeszowicach nie ma odpowiedniego klimatu do rozwoju turystyki.

    Czy Ci, którzy postanowili w miejscu domu wycieczkowego postawić pawilon handlowy to cwaniaczki? A może nie cwaniaczki, tylko logicznie myślący ludzie, którzy uważają , że inwestowanie w Krzeszowicach w sport, rekreację czy turystykę to pieniądze wyrzucone w błoto? Jeśli postawienie w tym miejscu pawilonu nie łamie prawa, to nie widzę w tym działaniu nie ma nic nagannego.

    • y

     23/07/2012 o 11:33

     Ben, gminę turystyczną rozumiem podobnie jak Ty jednak wnioski wyciągam odmienne. Oczywiście, że jest naganne „puszczenie na żywioł” rozwoju Krzeszowic. Jak tak dalej pójdzie to zostaną tylko sklepy ze starymi ciuchami, markety i kopalnie. Od tego jest władza w gminie aby nie tylko wyciągała pieniądze na ładnie nazwany knot rewitalizacyjny dot. przywrócenia funkcji uzdrowiskowej ale przede wszystkim dbała o to aby ta funkcja była możliwa. Przecież turystyka, także weekendowa to taki biznes jak inne; a Krzeszowice warunki mają niepowtarzalne.

     • KTM 990 Adventure R 2009

      23/07/2012 o 12:01

      „Przecież turystyka, także weekendowa to taki biznes jak inne; a Krzeszowice warunki mają niepowtarzalne.” – to ile mamy w Krzeszowicach miejsc noclegowych?

      Co jest niepowtarzalnego (o czym nie wiedzą potencjalni turyści) w naszej gminie?

     • Ben

      23/07/2012 o 12:14

      Y,
      biznes jest wtedy, kiedy się na jego prowadzeniu zarabia. Piszesz o turystyce weekendowej. Otóż moim zdaniem na turystyce weekendowej może zarobić (a w zasadzie dorobić – bo nie w senie utrzymać się) jedynie właściciel parceli zamienionej na parking położonej w sąsiedztwie kąpieliska. Niestety z turystyki weekendowej nie utrzyma się prowadzący pensjonat czy restaurację.

      Fakt – Krzeszowice mają piękne położenie. Ale równocześnie pechowe. Co z tego, że mamy interesującą Dolinę Racławki, skoro bliżej Krakowa znajdują się dużo bardziej znane doliny: Będkowska, Bolechowicka, Kobylańska. Ościenne gminy posiadają tłumnie odwiedzane (również przez mieszkańców naszej gminy) w pogodne wakacyjne dni kąpieliska. Oczywiście – można wybrać się w okolice ruin do Rudna, można odwiedzić klasztor w Czernej. Ale nie łudźmy się – Krzeszowice nie posiadają takich atrakcji, które byłyby w stanie przyciągnąć rzesze turystów na kilkudniowy chociażby pobyt..

     • KTM 990 Adventure R 2009

      23/07/2012 o 12:24

      Ben – dobrze napisane.

    • y

     23/07/2012 o 17:24

     Ben, KTM; jak ktoś chce zrobić interes mając pod ręką wszystkie możliwości to go zrobi a jak chce wszystko kontestować to nic w życiu nie osiągmie. Jeżeli nadal prezentować będziecie ogólną niemożność i kręcić sie w „koło Macieju” to może ktoś podpowiada takie zachowanie bo z rozsądkiem nie ma nic wspólnego. Właśnie przez takie głosy przegrywają kolejne wybory ludzie, którzy mogliby dać dobrą zmianę; a tak mamy to co mamy.

     • KTM 990 Adventure R 2009

      23/07/2012 o 19:43

      y – czy tysiące Krzeszowiczan są na tyle nieprzedsiębiorczy by mając pod ręką wszystkie możliwości nie inwestowali w turystykę?

    • Carlos53

     23/07/2012 o 22:09

     Ben czytam od dłuższego czasu twoje wypowiedzi i dochodzę do wniosku że podoba ci się wszystko co nie podoba się większości, jeżeli pobierasz kasę za swe wypowiedzi to miej odwagę o tym napisać, jezeli nie to poprosty zacznij słuchać, patrzeć a przede wszystkim myśleć.
     Powodzenia.

     • Ben

      24/07/2012 o 09:16

      Carlos,
      nie mierz mnie proszę swoją miarą. Widzę, że nie dopuszczasz do siebie myśli że ktoś po prostu może mieć takie poglądy. Moim zdaniem stosujesz starą UB-cką taktykę: jeśli ktoś ma poglądy inne niż „większość” i nie potrafisz z nimi się zmierzyć, to najlepiej adwersarza oskarżyć o to że jest kułakiem, wywrotowcem, zaplutym karłem reakcji bądź po prostu o to, że za swoje wypowiedzi bierze pieniądze.
      Życzę Ci poszerzenia horyzontów myślowych.
      Pozdrawiam.

     • KTM 990 Adventure R 2009

      24/07/2012 o 09:57

      Carlos53 – może napisz co Cię w wypowiedzi Bena tak zaskoczyło i uderzyło.

      Według mnie należy skończyć z mitem „gminy turystycznej”. Co to za gmina turystyczna, w której nie ma noclegów, jest bardzo słaba baza gastronomiczna – gdzie ci turyści mają się podziać?

  • KTM 990 Adventure R 2009

   23/07/2012 o 08:26

   „ciekawa jestem gdzie na czas filmowania wyproszono zgraje żuli” – to idź i zapytaj się ich.

   Kto dał Ci prawo do poniżania tych ludzi? Czy powiedziałabyś im to w twarz czy jesteś tutaj tylko tak odważna?

   „Mieszkam w blokach obok i idąc do pracy codziennie ich widuje rano, w południe czy późnym wieczorem. ” „nie raz widziałam jak oddawany jest tam mocz :] ” – i co z tym zrobiłaś? Poinformowałaś odpowiednie „organa”?

   • ;)

    23/07/2012 o 09:02

    „organa” mają monitoring za kupę kasy i zakres obowiązków.

 12. aaaa

  20/07/2012 o 12:37

  Poda może ktoś link do tego filmiku? Z góry dziękuję 🙂

 13. salamandra

  20/07/2012 o 13:39

  Są kamery, ale cóż po nich skoro nikt w nie nie zaglada? 🙂

  • Ty

   26/07/2012 o 14:52

   absolwent, albo jesteś za młody, albo pardon – za głupi na to stanowisko. Dlaczego nie złożyłeś swojego CV ? Zdziwisz się za chwilę jak ogłoszą wynki, jakieś znane nazwisko czyli urzędowego nepotyzmu ciąg dalszy.

 14. Pracuś

  21/07/2012 o 13:28

  Czyżby ktoś z rodziny urzędniczej nie miał pracy. A co z przerostem zatrudnienia? Premier obiecał redukcje biurw. Czy to przed wyborami już kupują głosiki. A może w wymaganiach dopisać znajomość obsługi aparatury fontanny. Hi Hi.

 15. Mieszkaniec

  21/07/2012 o 15:27

  Nie tylko drzewa umierają. Umierają również posadzone pod nimi krzewinki, bo brak im słońca i ziemia pod drzewami wyjałowiona. Dlaczego nie ma tam donic z roślinami jednorocznymi. Ożywiły by tę szarość kolorami. Tak właśnie zrobiono w Trzebini.

 16. hermofrodyta

  21/07/2012 o 22:30

  nie wiem, pierwszy raz nie wiem co mam powiedzieć, wszytko to jakieś takie… z dupy

 17. ja

  22/07/2012 o 19:19

  Z tą fontanną to są kpiny .

  • Nie

   22/07/2012 o 20:30

   dosyć, że brzydka to na dodatek nie czynna. Ta w Trzebini fontanna zdecydowanie ładniejsza a rynek to podobny do naszego cudeńka, brrrr.

 18. Chyba

  23/07/2012 o 10:17

  dawno nie byłeś w Trzebini. Nie ma żadnego porównania na korzyść tamtego rynku.

 19. powiem tak

  24/07/2012 o 15:39

  jakby cała rewitalizacja była taka super to by miasto żadnego spotu nie potrzebowało. A tak na siłę pokazuje się sielankę, której nie ma. Zresztą… każda REKLAMA na tym polega.

 20. pracownica urzędu

  24/07/2012 o 15:41

  powinna wystąpić w tym spocie nago – to by było coś /chyba/, a nie ślinić się z jakimś gachem.

 21. Ankaaa

  24/07/2012 o 16:03

  na nic się nie zdają takie propagandowe spociki…w Krzeszowicach zupełnie nic sie nie dzieje, nie ma co robić, brak pomysłów pana burmistrza na zarządzanie tak piękną gminą a może zbyt wielkie wymagania „społeczeństwa”?:)

 22. Carlos53

  24/07/2012 o 19:16

  BEN nie będę z tobą polemizował skoro chwytasz się takich metod jak nazywanie kogoś UB-kiem. (zastanawiam sie czy wiez kto to był UB-ek).

  Do KTM 990 Adventure R 2009
  Zadałeś pytania odpowiedź jest w moich poprzednich wpisach, życzę czytania ze zrozumieniem

  • KTM 990 Adventure R 2009

   25/07/2012 o 07:59

   Carlos53 – napisz jak głęboko mam kopać w archiwum by uzyskać odpowiedź na pytanie „gdzie ci turyści mają się podziać?”

   Oferta Krzeszowic dla turystów, jest w czym wybierać:

   http://allegro.pl/listing.php/search?string=krzeszowice&category=55067&sg=0

   • y

    25/07/2012 o 08:36

    Jeżeli prezentowana jest opinia, że coś się nie da bo to czy tamto i szuka się potwierdzenia byle gdzie na potwierdzenie swojej tezy to zawsze w Krzeszowicach będzie bylejakość, brak perspektyw i wszechobecna beznadzieja a władze wybierać będziemy coraz gorzej.
    Polak, Krzeszowiczanin, mieszkaniec np. ul legionów czy innej po prostu potrafi. Tak było w PRL-u, tak jest teraz i tak będzie w przyszłości.
    Aby była baza dla turystów, informacja turystyczna z prawdziwego zdarzenia a nie atrapa, prawdziwe Muzeum Regionalne a nie nie wiadomo co, dobra i przemyślana oferta turystyczna promowana na zewnątrz, przyzwoite i profesjonalne materiały promocyjne itd itp
    Powinien też być przyjazny urząd sprzyjający inwestycjom.
    Czy to tak dużo ?
    A w dyskusji na forum tylko prymitywne złośliwości i szerzenie defetyzmu. Widocznie komuś na tyn zależy a tłum jak to tłum ochoczo daje się podpuszczać.

    • jakie prymitywne złośliwości?

     25/07/2012 o 14:50

     toż to szczera prawda! czasami trzeba umieć spojrzeć prawdzie w oczy! Szerzenie Defetyzmu?? – w jaki sposób społeczeństwo ma wypełnić się wiarą w powodzenie każdego kroku i zapomnieć o tylu porażkach, a nie sukcesach rządzących, patrząc na to co się dzieje przez ostatnie lata i to nie tylko w naszej pięknej gminie czy urzędzie??

     • jakie prymitywne złośliwości?

      25/07/2012 o 14:52

      może właśnie przez takie spoty typu: uwierz, że jest dobrze 🙂

  • Ben

   25/07/2012 o 09:27

   Carlos,
   wybacz ale nie napisałem że jesteś UB-kiem, lecz że – cytuję: „stosujesz starą UB-cką taktykę”.
   Jak widać – masz kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu. Poproś kogoś mądrego, żeby Ci wytłumaczył, bo ja nie mam na to ani czasu, ani ochoty.
   Twoją deklarację, że nie będziesz ze mną polemizował przyjmuję ze zrozumieniem. Trzymam Cię za słowo.

   • Carlos53

    25/07/2012 o 18:05

    Za nic mnie nie musisz trzymać.
    wiem oco Ci chodziło i wcale się nie obrażam tylko nie lubię jak ktoś stosuje takie porównania, tym bardziej że nie mają one tak do końca uzasadnienia.
    Jestem mieszkańcem tego miasta i widzę z przerażeniam jak jest coraz gorzej coraz tandetnie i to mi się nie podoba. Natomiast w twoich teksttach jest sporo zadowolenia z obecnej sytuacji miasta dlatego napisałem jak napisałem.

 23. KTM 990 Adventure R 2009

  25/07/2012 o 14:06

  „Twoją deklarację, że nie będziesz ze mną polemizował przyjmuję ze zrozumieniem. Trzymam Cię za słowo.” – panowie „warto rozmawiać”:-)

  • Carlos53

   25/07/2012 o 18:02

   W tym sęk że nie mają i o tym cały czas piszę, o to mi chodzi że obecne władze tylko mówią o turystyce a tak naprawdę mają to głęboko w d……. .

 24. Carlos53

  25/07/2012 o 18:07

  Jutro Sesja RM ciekawe jakimi to tematami zajmą się nasi „kochani” radni.
  Chyba sobie posłucham.

 25. KTM 990 Adventure R 2009

  26/07/2012 o 08:45

  „Z fontanny tryska woda, po płycie rynku zamiast żuli spaceruje uśmiechnięta młodzież”. Dlaczego redakcja obraża i ubliża Krzeszowiczanom (lub turystom) przebywającym często na płycie rynku?

 26. mieszkanka

  26/07/2012 o 12:57

  no coz, ogladnelam spot -wazne ,ze p.burmistrz zadowolony i p.Kucharczyk tez/ a tej pani sie dziwie bo powinna miec pojecie o projektowaniu miasta/

  • Carlos53

   26/07/2012 o 15:15

   ta pani nie ma pojęcia jak zaprojektować kląb a co dopiero miasto
   ŻENADA i tyle

   • Ta

    26/07/2012 o 15:35

    Pani kończyła architekturę a nie projektowanie ogrodów.

    • Carlos53

     26/07/2012 o 17:30

     Pacząc na jej działalność wątpię czy w ogóle coś skończyła, a jeżeli nawet po pewnia na zasadzie a kury a kaczki.
     Na orchitekturze też uczą projektowania ogrodów .

     • gruszek okruszek

      27/07/2012 o 09:57

      „Pacząc” na Twój „kląb” również powątpiewam czy cokolwiek skończyłeś Carlos 😉

     • Anonim

      27/07/2012 o 12:02

      przepraszam masz rację „Patrząc, klomb” mój błąd.
      Tak na marginesie gruszku okruszku bład ortograficzny trafia się każdemu, natomiast zastanawiam się co tak bronisz tej pani „architekt”

     • KTM 990 Adventure R 2009

      27/07/2012 o 12:27

      Błędy trafiają się każdemu, nikt nie jest doskonały – jednak mamy narzędzia pozwalające szybko sprawdzić pisownię.

      Co do „pacząc” – słownik nie traktuje tego jako błąd. Pozdrawiam.

     • gruszek okruszek

      27/07/2012 o 13:02

      Wcale nie bronię tej pani, wręcz przeciwnie, mnie też mierzi wszechobecna amatorszczyzna (w pejoratywnym tego słowa znaczeniu). A co do ortografii, choćby Firefox ma narzędzia sprawdzające pisownię. Ja po prostu dostaję gęsiej skórki gdy widzę takie błędy – swoją drogą nie czytasz ze zrozumieniem tego, co napisałem. Wpis był skierowany wyłącznie do Ciebie, w odpowiedzi na błędy i w jakikolwiek sposób nie sugerował, iż bronię kogokolwiek.

    • nie ona jedna w UM

     27/07/2012 o 15:31

     nie ma pojęcia o tym co robi.

 27. mieszkaniec

  26/07/2012 o 14:57

  uważam, że od projektowania miast sa specjaliści, których zapewne nie znajdziemy w żadnym urzędzie.

 28. Może rozumiesz.. to powiedz...

  26/07/2012 o 21:32

  kto to jest Dziura?… albo co to „dziura”, czy możecie rozwiązać ten szyfr, który nie wszystkim znany?…

 29. KTM 990 Adventure R 2009

  27/07/2012 o 07:13

  „a tej pani sie dziwie”, „ta pani nie ma pojęcia”, „Pani kończyła”, „Pacząc na jej działalność” – Muminku, może jakiś nowy temat? Tylko nie o „tej pani”, ani żadnej innej.

  • ;)

   27/07/2012 o 08:06

   temat o pani Marii byłby tematem rzeką, aczkolwiek mało zróżnicowanym. 😉

   • to może

    27/07/2012 o 15:32

    teraz o Marioli 🙂

    • mieszkaniec

     27/07/2012 o 15:37

     to byłby temat nie rzeka tylko BAGNO ! …ale warto

 30. Nową

  27/07/2012 o 13:53

  fontannę ktoś nazwał w spocie reklamowym rzeką, ktoś inny basenem, co nie zmienia faktu, że notorycznie bawią się w niej dzieci a na ławeczkach siedzą ich opiekunowie.
  To normalne, czy to ja przesadzam?

  • KTM 990 Adventure R 2009

   27/07/2012 o 14:37

   „fontannę ktoś nazwał w spocie reklamowym rzeką,” – nikt w spocie nie nazwał fontanny rzeką – to jakaś nadinterpretacja.

 31. czy ktoś mi

  27/07/2012 o 15:04

  wytłumaczy w jakim celu chodzi dwóch parkingowych , a 6 aut na rynku???????

  • Anonim

   27/07/2012 o 15:06

   oby na siebie zarobili

  • jak to po co?

   27/07/2012 o 15:33

   jeden umie czytać a drugi pisać.

   • no i

    27/07/2012 o 15:53

    i obaj koledzy burmistrza

 32. mieszkaniec

  27/07/2012 o 15:42

  co do fontanny i tej całej przebudowy rynku – mnie osobiście się nawet podoba tylko BARDZO szkoda, że pousuwano zieleń, powinno być jej zdecydowanie więcej niż było – a tu kicha, beton. W dni upalne to i na boso nie pobiegasz bo sobie giczały poparzysz. Są plusy i minusy – na pewno nie ma tego nieładu, który był. Ale rewelacji też nie ma. Mogło być zdecydowanie lepiej.

  • Toż

   27/07/2012 o 19:45

   to cały czas chodzi o tą zieleń wyciętą z rynku. Etatów w urzędzie przybywa, a to parkingowi, a to etat do rozliczania tych parkingowych i nowy nabór, już chyba rozstrzygnięty 24 lipca, do nadzoru nad inwestycjami, których już długo nie będzie, bo brak pieniędzy ale etat i wymagania konkursowe dla znajomej, wręcz żony kolesia, który uciekł na spokojniejszy fotel do balneologii.
   Ludzie, ile jeszcze można popierać tą sitwę.

   • Anka

    27/07/2012 o 20:14

    Po dzisiejszej wizycie w Urzędzie i obsłudze w Dziale Inwestycji zdecydowanei i z całyą odpowiedzialnością stwierdzam, że zaczyna patologią w gminie zalatywać. A drugim budynku tak samo. To już napewno ostatnia kadencja Czesława Bartla, tylko czy dotrzyma do jej końca?

    • Może rozumiesz.. to powiedz...

     28/07/2012 o 13:29

     Burmistrza Bartla nigdy tam nie powinno być ! Jakie On ma kompetencje, co On umie, czy potrafi zrozumieć co czyta, czy potrafi analizować, czy wie co to jest bezpieczeństwo mieszkańców Gminy, czy potrafi odróżnić dobro od zła, pożyteczne od bubla, NIC Z TEGO !, więc co potrafi?- DOKŁADNIE NIC, bo wszystko zawsze jest w złym wydaniu, jest tylko mistrzem od interwencji, płacenia kar, zatem to przynosi tylko straty w budżecie Gminy !

     • Elka

      29/07/2012 o 19:23

      A z kim ma on pracować? Od kogo ma sie uczyć? Jego czas mija bezpowronie. Nie ma pomysłu na rządzenie. Brakuje innowacji i świerzości. Moim zdaniem schyłek …

 33. niesia

  27/07/2012 o 20:52

  Aniu, kiedyś to dopiero było w Urzędzie ;-). Ja już się chyba poddaję, w tym grajdole nic się nie zmieni, jak to powiedział stary rabin „wszystko to dobrze, ale najlepiej jest wyjechać”. Skłaniam się do zgody z rabinem, płaćcie sobie sami te horrendalnie wysokie podatki i defilujcie po chińskim rynku, ja zaczynam mieć to z tyłu

 34. pierdu

  29/07/2012 o 22:07

  Straszycie straszycie, a on dalej robi swoje. Jakby go ludzie nie chcieli to już by go nie było. Żeby go odwołać to trzeba mieć argumenty, a takich jest brak. Przyjrzyjcie się lepiej radnym to są nieroby i pasożyty. Po co oni w ogóle są. Burmistrz bez nich dałby sobie radę my też.

  • Może zrozumiesz..

   30/07/2012 o 06:32

   Władza ma być na poziomie, ma pracować dla dobra mieszkańców a nie przeciwko… co dobrego zrobił ten Burmistrz?- NIC, wszystko nie wyszło tak jak powinno, rewitalizacja nie wyszła, drogi i chodniki w Gminie nie wyszły,mnóstwo kar za błędy. płaconych z naszego budżetu, interwencji też mnóstwo, reakcji z jego strony żadnej, RIO pokazało mnóstwo błędów, stosowanie mobbingu wobec radnych / stwierdziła to radna/, ktoś mądry złożył skargę , że nie przestrzega KPA i nie odpisuje na pisma, teraz musi to robić, aż wrze. jak źle pracuje jego urząd, na niczym się nie znają, bo nie mają właściwych kompetencji, obstawia się „swoimi”, taką też ma Radę, bo stosuje swoje metody, tylko paru mądrzejszych potrafi go prostować, słyszy się o ciągłych przerostach w zatrudnieniu jego administracji, o ciągłych wycieczkach i innych” amorałach”… więc jak pracuje ta władza pod ręką tego władczego Burmistrza?…NIJAK !!!

 35. Zin

  30/07/2012 o 07:57

  KRZESZOWICE. Hałda m.in. z kawałków asfaltu, ziemi, krawężników, kostki, powstała na prywatnej działce nad Filipówką tuż przy granicy z Wolą Filipowską.

  Okazało się że to odpady pozostałe z rewitalizacji krzeszowickiego rynku. Już w grudniu zeszłego roku sygnalizował o tym Polski Klub Ekologiczny, jednak bez odzewu ze strony władz gminy. Członkowie Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej wybrali się na wizję lokalną nad potok. – To zobaczyliśmy, przeraziło nas – mówił Jacek Kret, przewodniczący komisji. Sprawę przedstawił na ostatniej sesji RM.

  Uważa, że interwencja ze strony gminy jest konieczna.Wymienia szkody, jakie usypanie skarpy poczyniło w środowisku: – Zasypywane jest koryto rzeki. Pod wpływem deszczu odpady spływają do niego z hałdy. Do wody trafiają m.in. kawałki szkodliwego dla zdrowia asfaltu. Blokady w wodzie stwarzają zagrożenie powodziowe. Uszkodzony został drzewostan. Ludzie są karani za ścięcie jednego drzewa, a tu zniszczono cały system Do Filipówki zsuwają się odpady z hałdy – stwierdza przewodniczący Kret. Zdaniem Adama Ślusarczyka, wiceprzewodniczącego komisji, składowanie w ten sposób odpadów jest objawem niegospodarności. Kostki z miękińskiego kamienia zwana „kocimi łbami” czy granitowe krawężniki, powinny trafić do wsi, które z wykorzystałyby je m.in. do utwardzenia dróg. – Asfalt jest materiałem niebezpiecznym i powinien być wywieziony na specjalne składowiska, a nie wymieszany z innymi odpadami – mówi wiceprzewodniczący.

  Oburzenia nie ukrywała Helena Latawiec, która takie działania nazwała marnotrawieniem publicznych pieniędzy.

  Odpadami rządzi wykonawca
  Przeciwko takiemu poglądowi stanowczo protestował burmistrz Czesław Bartl. Twierdził, że powstał niepotrzebny szum. Zagospodarowanie odpadów leży w gestii wykonawcy, a gmina zawsze reaguje, gdy powstają jakieś nieprawidłowości. – Kilkadziesiąt palet z odpadami odzyskanymi z rewitalizacji Rynku, zawieziono pod szkoły, a np. krawężniki wykorzystano w wioskach, ale nie jesteśmy w stanie zużyć całego materiału – powiedział burmistrz.

  Andrzej Żbik, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej UM, wyjaśniał też, że np. kamień brukowy jest wykorzystywany, składowany w Nawojowej Górze i oczyszczany. – Jednak gmina nie zagospodarowuje odpadów. Tym zajmuje się wykonawca, co jest zapisane w umowie – tłumaczył Andrzej Żbik.

  Mariola Adamowicz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim poinformowała, że obecnie w tej sprawie toczą się dwa postępowania. Jedno prowadzi gmina w sprawie niewłaściwego składowania materiałów. Drugie. dotyczące zanieczyszczenia potoku prowadzi zarządca – Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.

  Stanowisko wykonawcy przebudowy krzeszowickiego Rynku przedstawimy w jednym z najbliższych wydań „Dziennika Polskiego”.

  • KTM 990 Adventure R 2009

   30/07/2012 o 08:42

   To kiedy to referendum, czy czekacie jeszcze?

   Z niecierpliwością czekam na stanowisko wykonawcy przebudowy.

  • mieszkaniec

   30/07/2012 o 22:07

   sprawa stara jak świat – dziwi mnie, że do dzisiaj nic z tym nie zrobiono! Powinny być wyciągnięte konsekwencje nie od burmistrza, ale przede wszystkim od osoby która kieruje ochroną środowiska. Kiedyś podobne zdarzenie miał miejsce u mojego chłopaka w Kwidzynie – tam ochrona środowiska w gminie od razu podjęła działania. Ale jak widać w naszym urzędzie tylko właściwi ludzie na właściwych miejscach 😉

 36. mieszkaniec

  30/07/2012 o 10:16

  poprawiono pl.Kulczyckiego,zrobiono szumna rewitalizacje a wystarczy popatrzyc na ulice tuz..tuz rownolegla do Rynku ul.Szkolna….dawna Rzezna…co zabraklo chociazby asfalu ? po prostu tragedia !!- obskurna nawierzchnia z obskurnymi budynkami wzdluz.Przy tej okazji chcialbym zapytac ,czy slamsy dawnej rzezni dlugo jeszcze beda straszyly ?nikt nie ma pomyslu …czy nikogo to nie razi…pamietaja czasy „krola Cwieczka „

  • he, he, he

   30/07/2012 o 10:45

   brakło asfaltu, bo go wywieźli nad filipówkę 😛

   • ken

    30/07/2012 o 22:09

    o o tyle krzyku – toż to innowacyjny, wprowadzony prze gminę system umacniania rzek 🙂

 37. Papa

  30/07/2012 o 23:44

  Do „mieszkaniec” – przecież przy Szkolnej slumsy jak to nazwałbym są własnością prywatna, więc jak to sobie wyobrazasz , że Gmina to wyremontuje ?
  I kolejne pytanie – dlaczego radny Kret i radny Ślusarczyk skoro tak sie napinają o złe składowanie nie poniformują Prokuratury ? Wszyscy tylko gadają pod publikę……

  • KTM 990 Adventure R 2009

   31/07/2012 o 08:26

   Czyja jest ta działka prywatna – może ktoś po prostu „przyjął gruz”?

   • he, he, he

    31/07/2012 o 10:23

    każdy chciałby przyjąć zgruzowany granit i piękną kostkę z czerwonego porfiru 😀 bo asfalt to chyba inna bajka 😉

   • Carlos53

    31/07/2012 o 13:13

    właścicielem działki i budynków po rzeźni jest RSZZ.

    • miejscowy

     31/07/2012 o 14:35

     Nooooooo 🙂
     A Ty zapewne jesteś właścicielem Kolumny Zygmunta w W-wie

    • he, he, he

     31/07/2012 o 15:26

     znawca tematu 😉

  • gunmen

   31/07/2012 o 14:58

   „Wszyscy tylko gadają pod publikę……”
   – no bo to każdemu wychodzi najlepiej tj. dużo gadać, a nic nie robić i przy tym niezłe pieniądze wsiąść.
   Zresztą zawsze jest tak że do gadania i mądrzenia jest każdy, ale jak trzeba się pod swoimi mądrościami podpisać to już inna bajka.

 38. y

  31/07/2012 o 10:34

  Wróćmy do promocji . To ,że praktycznie nie istnieje jest powszechnie wiadomo, że pomysły na promocję są żadne też wiadomo ale że w odległości kilkudziesięciu metrów od siedziby burmistrza na Ogrodowej stoją vis^vis budynku „Zofii” trzy obskurne i zaniedbane plansze mające informować przyszłych turystów tłumnie odwiedzających Krzeszowice po oglądnięciu 3 min filmu promocyjnego to już prawdziwa żenada. Obskurny jest zwłaszcza plan Krzeszowic a inna duża plansza dot. samochodowego „Pierścienia Jurajskiego” to prawdziwa tragedia; dodatkowo z nieaktualnym od wielu lat herbem Krzeszowic !!!
  No to będą teraz do nas przyjeżdżać.

  • Carlos53

   31/07/2012 o 13:15

   Herb Krzeszowic nie uległ zmianie, ten obecny to herb gminy Krzeszowice, a to już inna bajka.

   • y

    31/07/2012 o 13:54

    Nie kombinuj Carlos z tym herbem. Faktów nie zmienisz. Przy okazji odnieś się do tego szajsu , który reklamuje Krzeszowice.

    • Carlos53

     31/07/2012 o 22:23

     Nic nie kombinuję taka jest prawda o herbie, tylko dla niektórych wygodniej o tym nie mówić.
     Szkoda mi słów i czasu na dyskusję o tym „promującym” Krzeszowice jak dobrze napisałeś szajsie.

 39. gunmen

  31/07/2012 o 15:06

  ten „szajs” nie jest taki zły dla kogoś, kto nie zna miasta i rzeczywistości i może być nawet interesujący jak reklama mediamarkt – tylko jak przyjedzie do Krzeszowic to ja mam pytanie do kogo z reklamacjami ma się udać i z wnioskiem o zwrot kosztów poniesionych na dojazd do tej idealistycznej miejscowości ???

  • Mały

   31/07/2012 o 18:10

   Od czegoś z działaniami pomocyjnymi trzeba zacząć.
   Film to dobry element promocji miasta. Ale nie jedyny.

   • proponuję

    31/07/2012 o 18:19

    aby kolejnym elementem było postawienie szaletu, młodzi i stary leją na rynku i okolicznych zaułkach .. pewno szum fontanny tak wpływa 😀

    • Duży

     01/08/2012 o 08:06

     Nie mają WC w domu to nauczeni są załatwiać się na dworze. Z nawykiem nie wygrasz.

     Za kilka miesięcy powstaną nowe i ładne toalety, płatne 1 zł – idę o zakład, że dalej znajdą sie ojszczymury, którzy będą oddawać mocz w zaułkach.

     • KTM 990 Adventure R 2009

      01/08/2012 o 08:48

      „Nie mają WC w domu to nauczeni są załatwiać się na dworze.” – my w Krzeszowicach mówimy „na polu”

     • Duży

      01/08/2012 o 12:19

      Nie jestem rodem z tych stron, ale zmuszony tu przez jakiś jeszcze czas mieszkać 🙁

     • KTM 990 Adventure R 2009

      01/08/2012 o 13:25

      I jak dajesz radę? Jak długo jeszcze musisz tutaj mieszkać?

     • gunmen

      03/08/2012 o 15:00

      WC powinno być za free. Ojszczymury to raczej typy żuli co zbierają grosz do grosza na tanie winko – więc całej tej ogromnej sumy 1 zł raczej nie zmarnują na toaletę.

     • oj gunmen

      03/08/2012 o 18:08

      twoja wiedza jest niepełna. jak myślisz, gdzie rodzice odsikują swoje bawiące się w fontannie pociechy? dokładnie tam gdzie robią to żuliki i całkiem porządnie odziani obywatele.

    • Słusznie!

     04/08/2012 o 07:12

     Toaleta w okolicy Rynku jest konieczna, oczywiście bezpłatna, jest jedna na takie małe miasto, stać jest Urząd , by wyegzekwować małą sumą pieniędzy do opłacenia sprzątania. W końcu wszędzie powtarzacie, że środki kieruje się na ekologię, więc pokażcie , że o nią dbacie, bo czystość jest gwarantem zachowania prawidłowej ekologii . Stwórzcie i dopracujcie zadanie pod hasłem ” czystość w całej Gminie”, bo jak dotychczas wszędzie jest brudno, brakuje estetyki,zieleni choćby tylko w centralnych miejscach każdej wioski- dlaczego ?, bo tylko teoretycznie podjęliście temat „ekologia”,a tak naprawdę nie macie żadnego pomysłu, co do ekologii, estetyki, my nie mamy cienia wątpliwości, że ekologia jest Wam obca, świadczy o tym zabetonowany Rynek po kosztownej rewitalizacji. Co robicie na Sesjach w temacie „ekologia”, czy choćby jeden plan stworzyliście , choćby ten podstawowy dotyczący czystości , zbierania śmieci, oczyszczania przydrożnych pasów lasów, czy Straż Miejska oprócz pilnowania mandatów za parkowanie coś jeszcze robi?, czy wie o tych zaniedbaniach i robi jakieś inne kontrole , by np. przyłapać owych trucicieli lasów, bałaganiarzy własnych posesji, co właściwie ma pozytywnego w działaniu Straż Miejska- szukają jedynie okazji by zebrać opłaty na placu targowym od jakiejś biednej starowinki, która idzie sobie sprzedać parę jajek by mieć na minimum życiowe ! TAK WŁAŚNIE PRACUJE URZĄD, pytam kto kontroluje Urząd, czy RIO wyciąga zdecydowane konsekwencje za błędy, tak ,ale jeśli są to błędy rzędu setek tysięcy i to jeszcze z interwencji, dlatego tak wygląda Polska ! Do rządzenia trzeba mieć pomysły i kompetencje- tego ta władza lokalna z pewnością nie ma !

     • Ooo, taak !

      04/08/2012 o 07:21

      Pierwsza rzecz to kosze na śmieci , przynajmniej w centrum każdej wioski, bo dzieci rzucają papierki i puszeczki po pepsi byle gdzie, a dlaczego ?- bo nie ma koszy! Czy w każdym roku sukcesywnie nie można zakupić kilka koszy i stopniowo uzupełniać przy głównych ulicach?, TO JEST CHYBA PODSTAWOWE I KONIECZNE ZADANIE DLA EKOLOGICZNEJ GMINY !

     • Duży

      04/08/2012 o 16:13

      Czyżby kandydat na nowego wodza … :)?

 40. Duży

  01/08/2012 o 20:08

  Dopuki nie skończę budować domu w Bolechowicach. Jakieś 1-1,5 roku 🙂

  • gunmen

   03/08/2012 o 14:56

   żeby Ci tylko tych Bolechowic wcześniej nie zrewitalizowali 🙂

  • Duży

   04/08/2012 o 16:10

   Pani Burtan czuwa aby było tu jak trzeba 🙂

 41. mario

  03/08/2012 o 20:33

  Władza powinna beknąć za to co stało się z Witaminką i zakładem przetwórstwa owocowego w Tenczynku… przez lata ludzie mogli sprzedać jabłka ze swoich sadów a teraz nie mają co z nimi robić. Ciekawe co będzie czekać wodociągi i kanalizacje….

  • podobno,

   03/08/2012 o 22:41

   browar (a raczej to co po nim zostało) kupił jakiś gość co handluje węglem – to prawda?

  • zdecydowanie !

   04/08/2012 o 07:28

   za takie zaniedbanie i zwłaszcza to co stało się z Browarem w Tenczynku, historycznym, dobrym , Browarem, którego już nie ma powinien być kryminał !

   • mieszkaniec

    04/08/2012 o 16:47

    bo wlascicielem byl ktos o podobnych zamilowaniach jak obecny burmistrz….

    • podobno,

     04/08/2012 o 22:42

     pracowała tam również obecna pani wice.to prawda?

     • prawda, prawda

      04/08/2012 o 23:15

      Szybko się ewakuowała, oj szybko. Czyżby wtedy już grunt zaczynał się palić pod nogami ?

  • Anonim

   04/08/2012 o 14:46

   wojna nie dała rady browarowi a dzisiaj……… nie liczą się w Krzeszowicach miejsca pracy, tylko stawianie kukieł („gladiatora”) na rynku i swoje prywatne interesy

 42. Ważne zadanie ..

  04/08/2012 o 07:25

  Każdego roku po kilka koszy zakupić dla każdej wioski w Gminie i na stałe osadzić w centrum i przy głównych ulicach- wtedy nie będzie śmieci !

  • Duży

   04/08/2012 o 16:11

   Tylko to to będzie wywoził i za czuje pieniądze?

   • Za Twoje Burmistrzu..

    04/08/2012 o 21:33

    jeśli nie potrafisz stworzyć programu odnośnie zapowiadanej przez Ciebie ekologii Miasta i Gminy !… tak naprawdę Twoja pensja powinna być mniejsza, bo zrównałeś się z Prezydentem Krakowa, chyba się pomyliłeś i Twoi radni także ! także dlatego, że gdybyś nie płacił tyle kar za swoje błędy to byłyby pieniądze na wywóz śmieci… jak zarządzasz, że Ci brakuje ?.. Wmawiasz wszystkim, że Twoja polityka jest ukierunkowana na ekologię, więc co do tej pory stworzyłeś, beton na Rynku, wycięcie drzew, zaśmiecone lasy i zaśmiecone centrum każdej wioski w Gminie?, czy to jest Twój pomysł na ekologię w Twoim rejonie ?… Nie ośmieszaj się i zabierz się do porządnej pracy !..

 43. prawda, prawda

  04/08/2012 o 23:16

  hola, hola
  Kolektory słoneczne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 44. kolektor

  05/08/2012 o 09:32

  Kolektory popatrzcie za jaka cenę jaka marka kolektorów, jak szybko tracą sprawność i jak a dopłata. Jeśli chcecie mieć dobre kolektory to kupcie je za dopłatą z WFOŚ lub kredyt z WFOŚ. Kupicie sobie wtedy pełnowartościowy markowy sprzęt nalata i nie będziecie brać udziału w szopce gmina dopłaca do ekologii.

  • Dopłata z NFOŚ

   05/08/2012 o 21:33

   do ściema. Realnie wychodzi 20% dotacji po potrąceniu wszystkich kosztów. I jeszcze trzeba kredyt zaciągać.
   A kolektory od gminy Krzeszowice to SUPER rewelacyjny towar. 10 lat !!! gwarancji trwałości. Tego nikt nie oferuje.
   I co najważniejsze – to nie jest chiński wyrób.
   http://www.clage.de/de/produkte/solarthermie/SCM215.php
   Lepszych kolektorów słonecznych nie produkuje żadna firma w Europie.
   Każdy to zamontował te solary od gminy Krzeszowice to wie co ma.

   Z ekologicznym pozdrowieniem,
   Pigal

 45. Jaka ekologia?

  05/08/2012 o 11:01

  Otwarcie nowego kamieniołomu w Debniku, brak jakiejkolwiek kontroli wylewania ścieków na ulicę i do rowów, spalanie smieci w piecach. Straż miejska nie interweniuje na wezwania, że ktoś wylewa ścieki lub pali plastiki w piecu. Czy ciężko jest przeanalizować ile kto zużywa wody a ile wywozi ścieków. Od czego są te panie w wodociągach. Jak podejrzewam same wylewają ścieki do rowu. Rzeczka Kszeszówka jest regularnie zasilana ściekami, a PZW twierdzi że zarybia ją pstrągiem. Dlaczego go tam nie ma, bo pstrąg nie pływa w szambie. Czy ciężko jest straży miejskiej sprawdzić czemu w rowach płyną ścieki kiedy jest susza. Z niektórych posesji wystają rury nawet ich nie kryją, dlaczego a kto ich złapie?. A co robi w tym względzie kierownik ochrony środowiska? Czy ciężko od czasu do czasu wysłać pracownika ze strażą miejską w celu sprawdzenia rowów i ich zawartości od razu widać skąd ścieki wypływają. Tu będziecie mieli pieniądze z wywozu ścieków i z mandatów. No chyba że trzeba by je wystawić radnym i urzędnikom. Co? A co robi w tym względzie rada gminy komisja ochrony środowiska? Jedna wielka fikcja.

  • aaa

   05/08/2012 o 13:57

   środek lata. upalny wieczór. osiedle ćmany. zawsze z tych samych kominów gryzący, czarny dym. nikt nie czuje, więc nie reaguje?

 46. BBB

  05/08/2012 o 14:52

  środek lata. upalny wieczór. osiedle Czatkowice z wolna tocząca sie chmura dymu nad domami z palonych plastików odbiera resztki rozumu lejącym szambo do przydrożnego rowu obok przejeżdża samochód straży miejskiej nic nie widzą przez dym, uważają tylko żeby nie wpaść do rowu z płynącym gównem.

  • aaa

   05/08/2012 o 15:31

   bo tu warto „mieszkać, pracować, wypoczywać” jak mówi tańczący z wyborcami C.B. 😀

 47. Troszkę inny profil :)

  05/08/2012 o 21:37

  Wielu z Was głosowało na PO?

  Gdzie jest:
  – zielona wyspa
  – podatek 3 x 15
  – godziwe emerytury
  – praca dla wszystkich
  – młodzież wracająca z Irlandii?

  • odp. do : "Troszkę inny profil"

   06/08/2012 o 05:48

   odp: – zielona wyspa stała się czarną dziurą, która powoli a skutecznie wchłania w odwieczną odchłań, – podatek stal się już podatkiem od tego , że w ogóle żyjesz, jeśli Ci nic nie dadzą lub stracisz życie to Ty uwolnisz się od niego, ale nawet jak umrzesz to podatek będzie niszczył Twoich najbliższych-godziwe emerytury ? te hieny państwowe przeżarli Cię niczym rdza od początku Twego żywota, a na końcu dali Ci okłap żebyś sam dogorywał, inne ludy strajkują i walczą a z nas się śmieją, że siedzimy cicho i udajemy, że nam dobrze, „zastaw się a postaw się’,to dewiza przyświecająca nam Polakom, -praca dla wszystkich,NIE !, raczej głupich , niekompetentnych, oszustów i złodziei, dla mądrych i uczciwych nie ma , broń Panie Boże od takich , bo by zaszkodzili, – młodzież wracająca z Irlandii, to raczej już wyrzucona oraz wracająca starym autem lub w trumnie, styrana lub w bólu z rozbicia małżeńskiego i osierocenia własnych dzieci. PO TRANSFORMACJI ZAPOMNIANO O WARTOŚCIACH, O KTÓRE WALCZONO, WŁADZA TA, CO O TO WALCZYŁA ODWRÓCIŁA SIĘ OD SPOŁECZEŃSTWA I STWORZYŁA ZNIECZULICĘ I PIEKŁO DLA LUDU A DLA SIEBIE OTWORZYŁA NIEBIAŃSKIE WROTA DO BOGACTWA I WSZELKICH UCIECH KOSZTEM MĄDRYCH I UCZCIWYCH, KOSZTEM KULTURALNYCH I ŻYCZLIWYCH, KOSZTEM PATRIOTÓW I RODZINNYCH- WYSSALI I PORZUCILI WŁASNY DOM, RODZINY, POLSKĄ ZIEMIĘ, DOROBEK POLSKICH OJCÓW I MATEK !!!

 48. BBB

  05/08/2012 o 21:58

  Zielona wyspa to Irlandia gdzie jest praca i niższe podatki i można odłożyć na emeryturę. Wincent wyrostek też odkłada w Irlandii.

 49. Ty dopłata

  05/08/2012 o 22:03

  A co wiesz o kolektorach Viessman? One też chyba z europy?Ile daje Viessman gwarancji i co najważniejsze po ilu latach spada ich sprawność i o ile skoro Krzeszowickie to takie cacko hm?

  • Pigal

   06/08/2012 o 00:25

   Viessmann? Nie żartuj. Robią dobre kotły grzewcze, ale o solarach to czytają dopiero.
   Kolektory z projektu Gminy Krzeszowice to – gwarancja trwałości – 10 lat. Czyli przez taki okres sprawność = constans.
   Gwarancja producenta na wyrób = 25 lat. Czyli przez taki okres płyty solarne się nie zepsują, przy serwisowaniu zgodnie z kartą gwarancyjną.

   • gunmen

    06/08/2012 o 13:49

    I tu się zdrowo mylisz – Viessman wbrew temu co piszesz sporo wie o odnawianych źródłach w tym kolektorach. Mają nawet własne laboratoria. Prawda jest taka, ze nie oszukują ludzi w kwestii kolektorów i nie wmawiają, że to się tak bardzo opłaca jak inne firmy oferujące tego typu asortyment. Ja osobiście jestem podobnego zdania. Jest to temat rzeka toteż na tym zakończę.

    • Pigal

     06/08/2012 o 20:16

     Gdy założysz sobie jakiekolwiek kolektory to pogadamy. Na dziś nie masz żadnych, tak jak bladego pojęcia o tym co piszesz. Labolatoria… litości. Każdy producent ma labolatorium i to nie jedno. Nawet chińczyk 🙂

     • nooo,

      07/08/2012 o 00:14

      laboLatorium to na pewno każdy ma 😉

 50. zainteresowany

  05/08/2012 o 23:57

  czy ktoś może wie jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa z garażami przy ul. Długiej???

 51. Sława Czesławowi

  06/08/2012 o 17:50

  Jak to co? stoją. Jak ktoś za kimś stoi to i garaże będą stały. Jesteście za ciency na Czesława.

  Pozdrawiamy cie wielki Czesławie.

 52. Jerzy

  17/08/2012 o 20:56

  Proponuję krzeszowickim specjalistom od zieleni i od utrzymania czystości, udać się do pobliskiej Krynicy Zdroju aby coś podpatrzeć a nawet czegoś się nauczyć. W Krynicy kwiaty, morze kwiatów i kolorowych klombów. Fontanna tzw. setka, piękna w swej prostocie w dzień, a szczególnie efektowna wieczorem przy świetle reflektorów, a woda w niej jest w kolorze turkusu.

  Krzeszowicki rynek jest tego przeciwieństwem, brudno, szaro, rachityczne roślinki pod usychającymi koronami drzew, fontanna nieczynna, brudna, przypomina raczej błotnistą sadzawkę.
  Czy ktoś nad tym panuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę