Wydarzenia

Potoccy wywindują ceny, powiat przeniesie filie

Zarząd Powiatu Krakowskiego, przynajmniej na razie, nie zamierza przenosić krzeszowickich filii Wydziału Komunikacji i Urzędu Pracy. Decyzję, o ewentualnej likwidacji zamiejscowych placówek, uzależnia od negocjacji z rodziną Potockich.

Jeszcze we wrześniu Zarząd Powiatu zdecydował, że ze względu na oszczędności zamierza przenieść krzeszowicką filię Wydziału Komunikacji do Węgrzc. Punkt dotyczący zmiany umiejscowienia filii miał trafić pod obrady Rady Powiatu. Miał, ale ostatecznie, po fali krytyki, nie trafił. Pomysł Zarządu skrytykowali krzeszowiccy radni Rady Powiaty, oburzeni decyzją zarządy byli również radni Rady Miejskiej. Ci ostatni wyznaczyli nawet spośród siebie osoby, które uczestniczyłyby w ewentualnych rozmowach burmistrza z władzami powiatu.

– Zarząd Powiatu postanowił odstąpić od likwidacji Filii Starostwa Powiatowego w Krakowie w Krzeszowicach. Od przebiegu negocjacji z rodziną Potockich będzie zależało czy urząd pozostanie w obecnym miejscu – poinformował nas Olgierd Ślizień, rzecznik prasowy starostwa.

Co jeśli ceny wynajmu budynku okażą się dla powiatu zaporowe? W przypadku Urzędu Pracy mówi się o przeniesieniu go do budynku Muzeum Ziemi Krzeszowickiej, Wydział Komunikacji najprawdopodobnie będzie czekał kierunek Węgrzce.

 

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. VIPGFX

    19/10/2013 o 22:26

    muzeum jest za małe bo gdzie upchają te wszystkie baby ?

  2. Wolanin

    20/10/2013 o 09:14

    Taki urząd jak ten krzeszowicki, powinni już dawno zlikwidować, a te pretensjonalne i wiecznie niezadowolone babsztyle zesłać do prac w parku przy pielęgnacji zieleni, chociaż wtedy byłby z nich pożytek… Może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę