W Vauxhallu zapanował Pokój i Dobro

Malarstwo, rzeźby, ceramika inspirowana postacią Świętego Franciszka z Asyżu już od ponad roku wędruje od Jaworzna, przez Proszowice i Słomniki. W marcu niezwykła wystawa krakowskich artystów dotarła do Krzeszowic.

pokoj_dobro_ckis

Każde dzieło sztuki, którego bohaterem jest Franciszek,
odsłania jakąś PRAWDĘ, jakieś DOBRO w nas i o nas,
które na dodatek pociąga nas swoim PIĘKNEM.

o. Eugeniusz Grzywacz SP

Wystawa „Pokój i Dobro” to wspólne dzieło kilkudziesięciu krakowskich artystów, również tych zrzeszonych w zabierzowskim stowarzyszeniu Ceramika bez Granic. Malarstwo, rzeźby i niewielkie ceramiczne działa sztuki łączy postać Św. Franciszka z Asyżu. Ponieważ pokój i dobro nie jest dane raz na zawsze, wystawę w galerii Pałacu Vauxhall będzie można ogladać do końca kwietnia.

Czytaj również:

8 komentarzy

 1. wiewióra napisał(a):

  Może ta wystawa sprawi, że niektórzy stukną się w czoło przed Świętami i przestaną pluć jadem. Św Franciszek z Asyżu to przykład godny naśladowania nie tylko dla wierzących. Może powinniśmy wszyscy w tej gminie podążać za jego nauką i tym co prezentował swoją osobą: prostotą, skromnością, umiłowaniem ludzi i przyrody.

 2. Rolnik napisał(a):

  Podejrzewam, że to nazwane przez Ciebie „plucie jadem” to efekt długotrwałego zmęczenia mieszkańców rządami poprzedniej ekipy i rosnącego rozczarowania aktualną z którą wielu pokładało nadzieje na znormalizowanie nastrojów społecznych.

  Stopień irytacji prostych ludzi i mieszkańców tej gminy po poprzedniej ekipie jest na tyle wysoki, że z pewnością plucie jadem szybko nie ustanie, a wszelkie porażki, nieodpowiednie decyzje, podejrzane układy, marnotrawstwo i inne anomalia wyłapane przez społeczeństwo u obecnie nam rządzących będą wywleczone na światło dzienne bez żadnych zahamowań…

  • ha, napisał(a):

   a mnie tylko ciekawi, skąd tylu specjalistów od zarządzania się nagle znalazło… Wszyscy wiedzą jakie powinna władza podejmować decyzje. Ciekawe, czy w swoim „ogródku” też tak wszystko wiedzą i potrafią??

 3. alzheimer napisał(a):

  Sporo czasu główny użytkownik forum teraz ma. Karta nauczyciela i zaraz po zajęciach swietlicowych może siadać do komentowania.

 4. ktoś napisał(a):

  Zgoda i bezpieczeństwo już 5 lat panuje

 5. db napisał(a):

  Czy moglibyśmy zajmować się TEŻ nie tylko plotkami i nagonkami na rządzących…

  Zobaczyłam dzisiaj ekipę zakładającą oświetlenie na Młynce i wiem gdzie jest ich końcowy punkt…oczywiście to granica Nawojowej Góry…. Cóż dalej burmistrz Zabierzowa nie sięga.

  Ale może władca gminy Krzeszowice poprowadziłby ten projekt dalej…a może w końcu burmistrz pomyślałby o chodnikach wzdłuż krajówki 79.

  • Anonim napisał(a):

   dajcie już spokój z tymi chodnikami wzdłuż krajówek i powiatówek! to wyrzucanie pieniędzy w błoto, lepiej zadbać o centra wiosek, wybrukować chociażby publiczny placyk, postawić estetyczne przystanki, zadsbać o pobocza, rowy, estetykę w ogóle. Dookoła czarno i brudno, ale za to mamy kilometrowe chodniki wzdłuż dróg powiatowych z pozapadanymi płytkami i powywracanymi krawężnikami, a już w ogóle chodniki wzdłuż krajówki święcą pustkami, bo tam się głównie jeździ samochodami, a nie spaceruje.

   • Anonim napisał(a):

    Na teraz nie ma ani chodników ani centrów. Jest wielkie g..no, ale już nawet śmierdzieć przestało. Smacznego święconego 🙂

Pozostaw komentarz