Zdrowie

Krzeszowicka balneologia Liderem Ochrony Zdrowia

Pod koniec kwietnia, na finałowej gali w warszawskim hotelu Marriott, dyrektor krzeszowickiego Ośrodka Rehabilitacji Narządów Ruchu odebrał tytuł srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia. Organizatorem konkursu jest czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia, a laureatów wyłania kapituła złożona z 25 osobistości świata medycyny.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Innowacyjne Pomysły, Promocja Zdrowia i Profilaktyka, Działalność na Rzecz Pacjenta. Dodatkowo Kapituła przyznaje co roku nagrodę Brylantowego Lidera Ochrony Zdrowia za wyjątkowe zasługi dla ochrony zdrowia. Krzeszowicką balneologię wyróżniono srebrną statuetką w kategorii Działalność na Rzecz pacjenta.

lider_ochrony_zdrowia_ornr_wieksz

Czasami dla pacjentów największym wyzwaniem nie jest walka z chorobą, ale proces powrotu do zdrowia, odzyskania dawnej formy, sprawności. Liczy się więc nie tylko technologia, ale też indywidualne zaangażowanie, motywacja i odpowiednia opieka ze strony specjalistów – uzasadniali organizatorzy konkursu przyznając nagrodę krzeszowickiemu ośrodkowi. Odbierając ją, dyrektor ORNR podkreślił, że jest ona przede wszystkim zasługą szczególnego personelu. – Ta nagroda jest dla nich – dodał.

ORNR to ponad 230 lat tradycji. Ośrodek współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi – krakowskim AGH, Collegium Medicum UJ w Krakowie, AWF w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. W zeszłym roku balneologia uruchomiła Salę Doświadczenia Świata, na której odbywają się zajęcia terapeutyczne metodą Snoezelem. W ramach programu wprowadzono muzykoterapię oraz stymulację sensoryczną poprzez: dotyk, zapach, wzrok i słuch.

3 komentarze

1 Komentarz

 1. realista

  01/05/2015 o 10:50

  Wpłata za udział w gali parę tys. zł i jest dyplom 🙂
  W Polsce jest ok. 200 firm eventowych które organizują takie paraplebiscyty.

 2. dont real

  01/05/2015 o 16:37

  Już to widzę jak spółka samorządowa wpłaca parę tysięcy. Co innego jakby wodociągi wygrały to bym podejrzewał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę