Gospodarka

Browar Tenczynek powita odwiedzających lagerem i marcowym

Już 19 czerwca bramy starego browaru w Tenczynku staną otworem przed każdym, kto będzie miał ochotę napić się dobrego piwa. W ten dzień swoją premierę będą miały tenczyński lager i marcowe.

piwo_tenczynek

Historia zatoczyła koło. Po siedemdziesięciu latach przy Tenczyńskiej znów popłynie złoty trunek. Już w piątej, 19 czerwca o godzinie 17:00, bramy browaru w Tenczynku otworzą się dla miłośników piwa i tych, którzy jego serce będą chcieli zobaczyć od wewnątrz. Organizatorzy zapowiadają imprezę do późnych godzin wieczornych. Jedną z atrakcji ma być zaplanowany na 20:00, koncert Pawła Kukiza. Ci, którzy do Tenczynka nie dotrą w piątek, będą mieli okazję zwiedzić browar również w sobotę. Wycieczka po odrestaurowanych obiektach jest odpłatna, koszt biletu to 15 złotych.

Tenczynek to kolejne, po Ciechanowie, Lwówku Śląskim i Bojanowie „dziecko” Marka Jakubiaka. Do Grupy Browary Regionalne dołączył w połowie kwietnia zeszłego roku. Jakubiak odkupił go od syndyka masy upadłościowej za ponad 3 miliony złotych, kolejne 12 pochłonęła jego modernizacja. Rocznie z browaru przy Tenczyńskiej ma płynąć około 55-60 tysięcy hektolitrów złotego płynu. Na otwarciu będzie można skosztować pierwszej warki tenczyńskiego lagera i piwa Tenczynek Marcowe. Zakład da prace 20 osobom, ale właściciel nie wyklucza powiększenia załogi jeśli tenczyńskie piwo zyska popularność.

Fot. QuinnDombrowski / Foter / CC BY-SA

19 komentarzy

19 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę