Dwóch krzeszowickich samorządowców na małopolskiej liście PO do Sejmu

Rada Regionu Platformy Obywatelskiej w Małopolsce zatwierdziła kształt list wyborczych do Sejmu – podał portal lovekrakow.pl. Wśród 28 nazwisk z okręgu krakowskim są też dwa z gminy Krzeszowice.

Liderem listy – według informacji portalu – ma być obecny wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec. Numerem dwa został poseł kończącej się kadencji – Ireneusz Raś, na podium znalazł się też jego koleżanka z poselskiej ławy – Lidia Gądek. W wyborach do Sejmu, według lovekrakow.pl, wystartują też radny wojewódzki – Bogusław Sonik i Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa.

baranowski_pogan

Co ciekawe, na liście 28 nazwisk, znalazły się też te związane z ziemią krzeszowicką. Z numerem 13 do Sejmu ma wystartować zaledwie 25-letni Wojciech Pogan, radny krzeszowickiej Rady Miejskiej, Przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Regionu Małopolskiego. Na miejscu 15 znalazł się też Artur Baranowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Listę z okręgu krakowskiego muszą teraz zatwierdzić władze krajowe Platformy.

Listy Prawa i Sprawiedliwości, jak podają ogólnopolskie media, mamy poznać w sierpniu.

Pełna lista PO okręgu krakowskiego

Aktualizacja 31.07.2015 9:13

Czytaj również:

16 komentarzy

 1. nikt napisał(a):

  Grubo, no to będziemy musieli zagłosować na PO :)))

 2. Anonim napisał(a):

  Gratulacje tym Panom, chciaz pakowanie się w takie bagno jest wielce ryzykowne

 3. Anonim napisał(a):

  Ale jaja 🙂

 4. A niech startują napisał(a):

  Przecież nie idą po zwycięstwo, tylko jest to skromny dodatek do głównych tuzów listy.
  Metoda liczenia głosów Dhonte’a jest jednak bezlistosna… i niewiele ma wspólnego z prawdziwą demokracją.

 5. Przyszły Prezes napisał(a):

  Zastanawiam się jak tu całkowicie skasować PO i PIS w wybory a potem wykończyć te złowrogie organizacje. Wiem, że mi się uda! Zresztą przyszłość już zmieniłem która dopiero będzie. Jak dla mnie jako wielkiego człowieka i przyszłego … to takie informacje są jakby tylko małą ciekawostką…

 6. Lokalny napisał(a):

  Osobiście chciałbym ażeby Pan Adamczyk został wybrany na posła i może uda mu się powtórzyć ostatni manewr, kiedy to Pan Ziobro „pociągnął listę” PIS-u.
  Przyznam się szczerze, że Pan poseł jest mało widziany na naszym terenie, spotkania z ludźmi to tylko uczestnictwo w oficjalnych uroczystościach a najnormalniejszych wspólnych zebrań z mieszkańcami gminy, co niektórym brakuje.

  • Miki napisał(a):

   ‚Osobiście chciałbym ażeby Pan Adamczyk został wybrany na posła” .. to jakieś kpiny! Działalność Adamczyka sprowadza się przez ostatnie lata do rozdawania ulotek agitacyjnych dudusia na placu targowym w Skale. Sam natomiast „psedokatolik” podniósł rękę za ratyfikacją traktatu z Lizbony, opowiadając się za zrzeczeniem się w pewnej części suwerenności naszego kraju na rzecz osi Niemiecko-Francuskiej. Jest to decyzja sprzeczna z interesem Narodu jak i odwrócenie się w kierunku europejskiej masonerii i wsparcie kultu 666.

 7. Anonim napisał(a):

  Artur !!! Kończ Waś, wstydu oszczędź ….

 8. Zefir napisał(a):

  Fajni kandydaci tylko to PO. Ich rządy mamy 8 lat i sami widzimy jakie to rządy. Jak się nie mylę to Ci dwaj panowie są radnymi Rady Miejskiej ale nie z list PO. Czyżby się wtedy wstydzili że są z Partii rządzącej???Ile razy Ci będą sie przebierać zgodnie z tym jak chcą nas oszukać

 9. Anonim napisał(a):

  ale kabaret haha.

 10. Grzegorz napisał(a):

  eeeeee jacy krzeszowiccy Pogan mieszka ,chyba juz od kilku lat w Krakowie

Pozostaw komentarz