Miłośników Tenczyna deszcz nie przestraszył

W weekend u podnóża zamku Tenczyn znów zrobiło się tłoczno. Czwarty Turniej o Topór Andrzeja Tenczyńskiego przyciągnął tłumy. W niedzielne popołudnie zabawy nie popsuły nawet chwilami dość intensywne opady.

Mimo, że brama wjazdowa zamku wciąż pozostaje zamknięta, w sobotnie i niedzielne popołudnie w okolicach Tenczyna nie brakowało jego miłośników. U podnóży swoje obozowisko rozbiły bractwa rycerskie. Każdy mógł z bliska obserwować ich zmagania lub sam spróbować postrzelać z łuku.

W trakcie dwudniowej imprezy członkowie stowarzyszenie Ratuj Tenczyn opowiadali o barwnej historii rodu i samego zamku. Jego tajemnice wciąż odkrywają pracujący przy zabezpieczaniu ruin. Podczas tegorocznych prac odsłonięto relikty oryginalnych schodów renesansowych oraz fragmenty krużganków w okolicach Bramy Nawojowej. Tegoroczny turniej jest już czwartym, organizowanym przez Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn przy współpracy bractw rycerskich.

Kliknij i sprawdź co działo się na Tenczynie >>

turniej_tenczyn_2015

Czytaj również:

28 komentarzy

 1. Anonim napisał(a):

  Jeżeli prawdą jest, że wyrok jest prawomocny, to czy nie będzie kolizji z zatrudnieniem w szkole na kierowniczym stanowisku z wyrokiem karnym?

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   Dalsza praca pana Skalnego to jedno, ale martwi mnie też ten fragment: „Przedstawiciele samorządu zeznali w sądzie, że akta tej dotacji zaginęły gdzieś w wydziale prawnym krzeszowickiego urzędu”. To niebywałe.

  • Anonim napisał(a):

   W tej sprawie oskarżonym był nie Skalny tylko Rowecki 🙂 Bardzo jestem ciekaw teraz dalszej działalności Pana Roweckiego… Psucie wychodzi mu świetnie, ale czy umie coś zbudować? Bo budowanie komitetu wyborczego skończyło się na jednym kandydacie – Marku Roweckim haha

   • Anonim napisał(a):

    Kończ Waść wstydu oszczędż.Nie jest łatwe psucie układów i oczywistych przekrętów. Dobrze, że w tym wypadku sie udało. Kilkadziesiąt udanych imprez w ostatnim czasie świadczy,że Rowecki umie budować.
    Jest znaną prawdą, że jeżeli ktoś zrobi przekręt lub przekręty to atakuje tego który o tym wie dla własnego interesu co dociekliwy sąd wykazał.

   • Anonim napisał(a):

    Dziwne, bo problem ma jednak ten pierwszy 😉

   • Sójka z Garwolina napisał(a):

    Za to Panu Skalnemu świetnie wychodzi kombinowanie, mijanie się z prawdą i psucie ogólnego wizerunku.
    Pan Skalny nawet nie potrafi zbudować jednego wydarzenia związanego ze Stowarzyszeniem, któremu przewodniczy, więc nawet z listą w liczbie jednej osoby mógłby mieć problem.

    • Anonim napisał(a):

     Jednym słowem, proste, niewyszukane i sprawdzone zasady budowania sobie autorytetu w swoim środowisku 😉

     • Anonim napisał(a):

      Anonimie, jeżeli w ten sposób próbujesz budować sobie autorytet w swoim środowisku, to owe środowisko musi mieć niezły ubaw 😀 radzieckie metody już dawno odeszły do lamusa,
      a zamiast autorytetu z czegoś takiego pozostaje raczej niezły ubaw 😀

     • Anonim napisał(a):

      To była tylko taka spontaniczna refleksja w kontekście wpisu Sójki z Garwolina, nieco w konwencji sarkastycznej, a Ty się załapałeś na poważnie 😉 Niechcący zafundowałeś mi niezły ubaw 😀

     • Anonim napisał(a):

      dobrze ze sprostowales, że Twoich wpisów nie należy brać na powaznie 🙂

     • Anonim napisał(a):

      No cóż, nic nie poradzę na Twoje kłopoty z brakiem zrozumienia podczas czytania 😀

    • Anonim napisał(a):

     Co poeta miał na myśli, poeta jeden wie 😀

 2. Anonim napisał(a):

  Którzy przedstawiciele tak zeznali?
  Czy za niszczenie/zgubienie akt nie grożą jakieś sankcje?

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   sankcje? a jakie konsekwencje ponieśli pracownicy wydziału architektury, którzy nie dostarczyli poprzedniej komisji rewizyjnej wypracowanych opinii i protokołów z posiedzeń komisji urbanistyczno-architektonicznej, bo podobno też zaginęły? 😀

 3. zyga napisał(a):

  Problem jest w tym że w przypadku wystawy ludzie z urzędu potwierdzili przed sądem coś czego nie było 🙂

 4. Anonim napisał(a):

  Mam nadzieję, że burmistrz ma rozeznanie, kto w wydziale prawnym był odpowiedzialny za zgubienie akt tej sprawy, kto zeznawał w sądzie niezgodnie z prawdą itd. i wyciągnie konsekwencje służbowe wobec tych ludzi.

 5. Anonim napisał(a):

  Zależy z której strony nastąpi cięcie 🙂 🙁

 6. Pati napisał(a):

  Mam pytanie do obecnych burmistrzów , dlaczego dalej w urzędzie pracują ludzie do których było tak wiele uwag od mieszkańców ? Myśle ze jak zostaje sie burmistrzem to sprawy mieszkańców schodzą na dalszy plan……i traktuje sie ich jako przeciwników i pieniaczy…..

  • Jeden z dziesięciu napisał(a):

   Moim zdaniem ci ludzie na razie są nie do ruszenia. Są dwie możliwości. Albo jakaś kropla w końcu wydrąży ten beton, albo z którejś szafy w końcu wypadnie przysłowiowy „trup” (lub ktoś go wyciągnie) i zrobi się taki smród, że nie będzie się już dało nikomu wmówić, że to zapach oryginalnych markowych perfum.

  • aaa napisał(a):

   o kogo konkretnie chodzi?

 7. :-) napisał(a):

  Ci PANOWIE warci siebie.

Pozostaw komentarz