Wydarzenia

W niedzielę referendum. Sprawdź, czy Twój lokal wyborczy nie zmienił adresu

Dwanaście lat temu, w ogólnopolskim referendum, zdecydowaliśmy o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W niedzielę po raz kolejny będziemy odpowiadać na referendalne pytania, by były one wiążące, do urn musi iść więcej niż połowa uprawnionych do głosowania.

krzeszowice_komisja_parkowa1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Na każde z pytań będzie można odpowiedzieć  stawiając znak X w polu przy „TAK” lub „NIE”. Po otrzymaniu karty do głosowania warto sprawdzić, czy posiada ona pieczęć PKW i Obwodowej Komisji Wyborczej. Po zakończeniu głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich w jeden z obwodowych komisji na terenie gminy, z urny wyciągnięto aż 24 nieważne głosy. Jak się okazało, na każdej brakowało pieczątki. Dokładny opis wyglądu karty znajdziecie na stronie: www.glosuj.org.pl.

Przed głosowaniem warto także sprawdzić, czy lokal wyborczy, w którym głosowaliśmy do tej pory nie zmienił adresu. W nowym miejscu będą oddawać głos mieszkańcy Czernej. Do tej pory głosowali w miejscowej OSP, niedzielne referendum będzie odbywało się w szkole podstawowej. Wykaz wszystkich lokali na terenie gminy znajdziecie w urzędowym BIP-ie oraz na stronach PKW. Lokale będą czynne od godziny 6:00 do 22:00. By referendum było więżące do głosowania musi iść więcej niż połowa uprawnionych.

W związku z trwającą ciszą referendalną możliwość dodawania komentarzy na stronie została wyłączona.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę