Wydarzenia

Listy zarejestrowane. Trzynastka bez Pogana, a co z Godyń-Swędzioł?

W wyborach do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej nie wystartuje jednak krzeszowicki radny Wspólnej Gminy Krzeszowice Wojciech Pogan. Mieszkańcy gminy nie będą mieli też okazji poprzeć w wyborach do Senatu pochodzącej z Krzeszowic dyrektorki szpitala im. Gabriela Narutowicza, Renaty Godyń-Swędzioł.

sejm01

Okręg 13 – 255 kandydatów do Sejmu, wśród nich 150 mężczyzn i tylko 105 kobiet, średnia wieku 43 lata. Czy 13 okaże się szczęśliwy dla ubiegających się o mandat mieszkańców gminy? Dowiemy się po 25 października. Natomiast już wiadomo, że ich liczba będzie nico niższa niż spekulowano. Na liście Platformy Obywatelskiej nie będzie Wojciecha Pogana, choć jeszcze w lipcu umieszczano jego nazwisko na miejscu 13. Wśród kandydatów do Sejmu zabraknie też Artura Baranowskiego – początkowo miał wystartować z numerem 15. Wiceprzewodniczący krzeszowickiej Rady Miejskiej otworzy za to w naszym okręgu listę do Senatu. Jedynka to zasługa nazwiska, w wyborach do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze, a nazwiska na liście, niezależnie od komitetu, układane są alfabetycznie.

Do Sejmu z okręgu 13 wystartuje w sumie 3 mieszkańców naszej gminy. Z Polskiego Stronnictwa Ludowego Jerzy Wnęk, obecny radny Powiatu Krakowskiego – miejsce 19 z listy Kukiz’15 – sołtys Siedlca, Stanisław Molik – miejsce 19  i z Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Adamczyk (dwójka na liście). Poseł PiS w Sejmie urzęduje już trzecią kadencję. W zeszłym roku obronił licencjat na kierunku Rachunkowość i Finanse w Zarządzaniu, Analiza Finansowa Przedsiębiorstw, do tej poru miał wykształcenie średnie, mimo to w polu zawód wpisuje cały czas – parlamentarzysta. Sposób głosowania, nieobecności posła Adamczyka i innych parlamentarzystów, którzy ponownie ubiegają się o mandat można prześledzić na portalu mamprawowiedziec.pl.

W wyborach do Senatu gminę Krzeszowice będzie reprezentował Artur Baranowski i Renata Godyń-Swędzioł. Na tą ostatnią mieszkańcy gminy nie będą mogli jednak głosować. Dyrektorka szpitala im. Gabriela Narutowicza wystartuje z dwójki w okręgu obejmującym miasto Kraków.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Lokalne wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. W czwartek radni podjęli uchwałą w sprawie granic i siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Lista kandydatów z naszego okręgu do Sejmu >>
Lista kandydatów z naszego okręgu do Senatu >>

Fot. Mateusz Kudła, Wikipedia

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. Anonim

  20/09/2015 o 22:34

  Jeszcze jeden kandydat na posła gdzieś nam się zgubił. O ile się nie mylę, na opublikowanej liście Do Sejmu RP widnieje Stanisław Molik z Siedlca, którego wystawił KWW „Kukiz’15”.

 2. Józef

  20/09/2015 o 22:52

  Witam
  A w biografii pisze, że jest inżynierem. Cytuję: „Andrzej Adamczyk (04.01.1959, Krzeszowice), lista PiS, okręg 13 (Kraków), zdobył 14.297 głosów, członek partii i KP PiS, inżynier, samorządowiec”. To w końcu inżynier czy nie inżynier?

 3. Józef

  20/09/2015 o 23:10

  Tak z ciekawości sprawdziłem. Ciekaw jestem do której grupy członków Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa należy. Czy do skreślonych, czy jest zawieszony? Nie wiem czy przejdzie link: http://www.piib.org.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=45
  A, pamiętacie co robił wcześniej bo w biografii za wiele nie ma. Był na rencie, czy pracował?

 4. Józef

  20/09/2015 o 23:22

  Jak będzie kto do mnie pisał czy mówił, to też proszę panie inżynierze i można dodać jeszcze magistrze inżynierze. Ciekaw jestem, czy ma chociaż uprawnienia budowlane i w jakim zakresie. Zawód – parlamentarzysta, ciekaw jestem jakie choroby zawodowe są w tej profesji. Marskość wątroby?

  • Mati

   21/09/2015 o 07:37

   Adamczyk ukończył szkołę średnią więc żadnym inżynierem nie jest. No teraz jak widzimy zrobił licencjat. A jeśli chodzi o pracę, to nigdy nie mieli ze sobą nic wspólnego

   • absolwentka

    18/10/2015 o 09:14

    Technikum Budowlane w Krzeszowicach byla to w przeszlosci swietna szkola, z dobrymi/ czesto swietnymi /nauczycielami.np.sw.pamieci prof.Bobek i wielu innych.My asolwenci Technikum posiadalismy dobre wyksztalcenie.Bylismy latwo przyjmowani na wyzsze uczelnie jak rowniez tuz po technikum przez Biura Projektowe.Bylo jedno pytanie : z Krzeszowic ? tak OCYZWISCIE.W biurach projektowych z kreslarzy szybko awansowalismy na asystentow projektantow/tylko po technikum/Mamy w naszej Gminie tez absolwenta naszego Technikum potem absolwenta Wydzialu Architektury naprawde fachowca /majacego za soba wiele projektow/ ale czlowieka skromnego ,cichego /no coz,byl nawet w-ce ministrem/.Nie wybrano go w przeszlosci.Miasto byloby piekne za jego rzadow.Coz….Trzeba przyznac ,ze nasz posel jesli tylko po Technikum,bez praktyki zawodowej w tej dziedzinie/po jak sie ma do tego wszystkiego praca w jakiej Spoldzielni w Sance? po prostu zrobil oszalamiajaca kariere i czuje BLUSA ?:))

    • ja

     18/10/2015 o 09:17

     a p.Maria …byla swietna z matematyki ,czy z pprojektowania tez ?

 5. yes

  21/09/2015 o 07:54

  A. Adamczyk pracował w Sance, może ktoś przybliży ten temat.

  • eee

   22/09/2015 o 22:53

   nie wiem, dlaczego wrzucacie te złośliwości co cztery lata 😉 nudne 😀

 6. Anonim

  22/09/2015 o 11:26

  do yes pracowal chwilke ale siee nie napracowal poza tym popatrz co pisze Mati

 7. ktoś

  22/09/2015 o 19:11

  A od kiedy przez gminę Krzeszowice Biała Przemsza płynie zobaczyła gladiatora pewnie go nie minie .

 8. obserwator z tyłu

  25/09/2015 o 15:36

  No kochani będę się bał otworzyć lodówkę żeby z niej Baranowski nie wyskoczył . Wszędzie jego plakaty i bilbordy .Ma sponsorów to widać . Ciekawe co im obiecał ?.

 9. Jozek

  26/09/2015 o 15:24

  Adamczyk to niezły cwaniak , tak właściwie gdybyśmy na niego nie zagłosowali to Krzeszowice tylko by na tym wygrały .swojego dyrektorka wsadzil na stanowisku vice starosty pow. Krakowskiego aparatczyk typowo partyjny , bezideowy , jezeli wszyscy ludzie w PiS-ie sa tacy to tylko współczuć prezesowi , jak na fali był Ziobro to był jego żołnierzem jak ta chorągiewka na wietrze ,ze tez prezes tak mało o nim wie !

  • Anonim

   26/09/2015 o 15:31

   Jozku, z Twoich wpisów widać, że z Panem Posłem Ci nie po drodze 😀

  • Kufel

   26/09/2015 o 16:49

   Żebym Ci nie przypomniał jak Ty na swoim małym „podwórku” kombinowałeś ostatnimi czasy Joziu….

  • oj,

   26/09/2015 o 19:18

   Józiu, ja mam radę dla Ciebie. Napisz list do prezesa. Poinformuj Go, że pan poseł jest be i Ty Józiu prezesowi współczujesz. Może gdzieś Cię wsadzi 😉

 10. Anonim

  28/09/2015 o 17:33

  Jak Pan Adamczyk przestanie być posłem, to nikt o nim nie będzie pamiętał, bo nic dla gminy nie zrobił przez wszystkie kadencje, a może jestem niedoinformowany i mylę się?
  Wpisywanie w rubrykę wykształcenie-parlamentarzysta, to czysty Bareja, chyba jakaś kpina.
  Ja głosuję na Pana GOWINA, wykształcony, prowadzi własną działalność, więc będzie bronił przedsiębiorców przed niesprawiedliwością a oprócz tego wielokrotnie przyjeżdżał do Krzeszowic, jest na zebraniach, jest na jarmarku i … rozmawia z ludźmi!!!

  • Anonim

   28/09/2015 o 21:44

   A jaka ta działalność Gowina? Oni wszyscy jednym futrem podszyci!

   Na mieście gadali, że wiadukt nad torami na krajówce i dworzec kolejowy to Adamczyka… to jak w końcu?

   • aaa

    29/09/2015 o 22:03

    bo taka jest prawda 🙂

    • Anonim

     29/09/2015 o 22:27

     eeeh, tak jak rondo mogilskie jest moje? 🙂

     • może

      30/09/2015 o 08:15

      jest. sprawdź. czasami warto 😉

     • Sprawdzam

      03/10/2015 o 19:27

      Rządziła Platforma jak wiadukt stawiali, czyli chyba nie jego zasługa.

  • Anonim

   28/09/2015 o 22:18

   tak poseł Adamczyk najlepszym posłem zaraz przed Grodzką i za Biedroniem 😉 No i Joasia Mucha ministra i ten co chciał lekarzy brać w kamasze, doborowe towarzystwo 😀

  • Anonim

   28/09/2015 o 22:29

   No sami widzicie, że pan poseł został doceniony przez tygodnik za mrówczą pracę, a zdarzało się, że oponenci byli niesprawiedliwi, że niby się podczepia pod gotowe tematy i że się nie zna na tym, o czym mówi. Co to znaczy być zawodowym posłem 😉

 11. radiotelegrafista

  29/09/2015 o 08:24

  https://www.radiokrakow.pl/rozmowy/wybory-2015-konfrontacja-ireneusz-ras-po-i-andrzej-adamczyk-pis/

  Bardzo wymierne jest jak Raś wymienia dokonania dla Gminy Krzeszowice i pyta Adamczyka co on zrobił. 10 lat pracy w parlamencie i zero sukcesów dla lokalnej społeczności. Choć jeśli chodzi o pracę w sejmie to faktycznie daje rady merytorycznie.

 12. Anonim

  02/10/2015 o 11:14

  a na panią RG-S zagłosujemy do Senatu, jeżeli najpierw dokończy nam modernizację ulicy Legionów Polskich. Za jej starostowania w powiecie zapewniono mieszkańców, że na miejsce szpalerów wyciętych lip formowanych będą posadzone nowe drzewka. Jest teraz okazja, bo drzewa posadzone jesienią dobrze się przyjmują 😉 Podobno w polityce takie układanki „coś za coś” są rzeczą normalną 🙂

  • Anonim

   02/10/2015 o 13:34

   nie zagłosujecie bo to inny okręg wyborczy – Kraków 🙂

   • Anonim

    02/10/2015 o 13:59

    a skąd wiesz, że nie głosujemy w Krakowie? 🙂

 13. Anonim

  05/10/2015 o 21:33

  dobrze ze Pogana nie ma na liscie. Kto to jest tak na prawde?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę