Kultura

11 listopada przez miasto przejdzie barwny korowód

W tym roku Święto Niepodległości w gminie to nie tylko msze za ojczyznę i składanie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 11 listopada sprzed kościoła świętego Marcina na Rynek wyruszy barwny korowód Krakowskiego Bractwa Grockiego. W tym dniu, mieszkańcy będą mieli też okazję skosztować „krzeszowickich marcinków”.

flaga_niepodleglosc

Obchody Dnia Niepodległości rozpocznie Turniej Tenisa Stołowego w hali sportowej przy ulicy Długiej o godzinie 9:00. O 10:30 nastąpi oficjalna część uroczystości – złożenie kwiatów przy Grubie Nieznanego Żołnierza i okolicznościowe przemówienia. Po nich, o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pw. Św. Marcina odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny. 11 listopada, to także odpust w parafii i właśnie z tej okazji, po mszy (około 11:45), sprzed placu przy kościele, na Rynek, wyruszy Korowód Świętego Marcina. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn, Krakowskie Bractwo Grodzkie, Centrum Kultury i Sportu oraz cukiernia Melba, która w tym dniu przywita gości rogalami z białym makiem.

Po korowodzie, na krzeszowickim Rynku, działający przy CKiS teatr Lince Bianco, wystawi przedstawienie „Powstań, Polsko!”. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. 11 listopada o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Woli Filipowskiej odbędzie się koncert laureatów XI Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych.

Szczegółowy program obchodów Święta Niepodległości w gminie.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę