Kultura

O kulturze na forum

W poniedziałek, 16 listopada w Sali Herbowej krzeszowickiego urzędu spotkają się okoliczni twórcy. Muzycy, malarze, literaci, osoby zawodowo i amatorsko zajmujące szeroko rozumianą kulturą, porozmawiają o tych, jak powinna wyglądać gminna polityka kulturalna.

forum_kultury

Swoje forum od kilku lat mają przedsiębiorcy, od poniedziałku dołączą do nich miejscowi twórcy. 16 listopada o godzinie 17:00 rusza pierwsze Forum Twórców Kultury w Krzeszowicach. Spotkanie rozpocznie seria wykładów. O tym jak wykorzystać potencjał mieszkańców w ożywianiu lokalnych tradycji opowie Krzysztof Markiel, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego. Po nim, obecni będą mogli wysłuchać wystąpienia dr Katarzyny Barańskiej z katedry Zarządzania Kulturą UJ – Jaka Kultura taka gmina. O kulturze na peryferiach. Jako ostatnia wystąpi dr Joanna Dziadowiec z Obserwatorium Żywej Kultury – Sieci Badawczej.

W trakcie forum będzie miejsce na dyskusje o polityce kulturalnej gminy. Organizatorzy chcą też poddać pod dyskusją pomysł stworzenia przy burmistrzu społecznej Rady Kultury – organu doradczego. „Mamy nadzieję, że w przyszłości Forum stanie się także okazją do zapoznania się z twórczością zaproszonych gości, a spotkaniom będą towarzyszyć wystawy i występy” – pisze w zaproszeniu na forum Monika Dudek, przewodnicząca komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji krzeszowickiej Rady Miejskiej.

Program Forum >>

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Kola

  16/11/2015 o 07:51

  A kto był na spotkaniu 12 listopada w Sali Herbowej, z cyklu
  ‚porozmawiajmy o..”. Tematem była agroturystyka,restrukturyzacja małych gospodarstw, gospodarstwa ekologiczne,nieużytki, gosp edukacyjne, turystyka wekendowa w naszej gminie,itp, itd. Tematów było dużo i bardzo ważnych. Niestety zabrakło konkretnych wniosków…

 2. Liza

  24/11/2015 o 11:01

  Na I Forum wg klasyfikacji przeprowadzonej przez Fundację Obserwatorium Żywej Kultury, Gmina Krzeszowice w badaniach przeprowadzonych na 30 gminach uzyskała następujące opnie:
  * podwielkomiejska/ PWM/
  * nieturystyczna,
  * niezamożna,
  * bez diagnozy,
  * para z Gminą Kocmyrzów -Luborzyca.
  Będą następne spotkania. I Forum było bardzo interesujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę