Opinie

Najlepszy nauczyciel Małopolski uczy angielskiego w Nowej Górze

Prawie stu nauczycieli z całego województwa walczyło o tytuł Najlepszego Nauczyciela Małopolski 2015. W plebiscycie zorganizowanym przez Dziennik Polski zwyciężyła Joanna Rzepecka-Kasprzyk z Zespołu Szkół w Nowej Górze.

nowa_gora_nauczuciel_roku

Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach: nauczyciele szkoły podstawowej – w której nagrodę odebrał Grzegorz Konstanty ze Szkoły Podstawowej „Wierchy” w Krakowie, gimnazjum i szkoły średnie – Marcin Stawinoga – II LO im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu oraz nauczyciel małej szkoły, do 250 uczniów. W tej ostatniej kategorii nagrodę odebrała Joanna Rzepecka-Kasprzyk z Zespołu Szkół w Nowej Górze.

Dziennik, tytułem Najlepszego Nauczyciela Małopolski 2015 nagrodził też pedagoga, który w plebiscycie otrzymał najwięcej głosów. Okazało się, że jest nim ucząca w Nowej Górze Joanna Rzepecka-Kasprzyk. Nauczycielka otrzymała ponad 18 tysięcy głosów.

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Jego celem jest wyróżnienie nauczycieli, dla których praca zawodowa jest pasją i powołaniem. Każdy z nich musi cieszyć się też nieposzlakowaną opinią, zaangażowaniem w pracę dydaktyczną i stanowić autorytet dla młodzieży szkolnej.

Joanna Rzepecka-Kasprzyk w Zespole Szkół w Nowej Górze pracuje od 2001 roku, jest nauczycielem dyplomowanym, uczy języka angielskiego. Ukończyła pedagogikę upiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Jagielońskim oraz lingwistykę stosowaną, specjalność filologia angielska w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

W górę