Wydarzenia

Gmina i powiat zaoszczędzą na Krakowskiej

W połowie marca gmina wyłoniła firmę, która niebawem zajmie się przebudową ulicy Krakowskiej. Powiat i gmina zaoszczędzą, bo koszt inwestycji będzie dużo niższy od wstępnych szacunków.

krzeszowice_ulkrakowska

W przetargu wystartowało dziesięć firm, w tym jedna z Krzeszowic. Krakowską przebuduje Eurovia Polska S. A. z Kobierzyc. Jej oferta okazała się najkorzystniejsza. Inwestycja ma kosztować samorządy 1.4 mln złotych, przypomnijmy, że pierwsze szacunki mówiły nawet o około 2 milionach.

Remont obejmie nie tylko ulicę, ale też skrzyżowań z 3-Maja i Legionów Polskich oraz Anny Studenckiej. Do wymiary pójdzie nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, zatoka parkingowa i dla autobusów. Wymieniona zostanie też sieć wodociągowa i kanalizacyjna, ulica będzie miała kanalizację deszczową. W budżecie, na przebudowę Krakowskiej zarezerwowano 900 tysięcy złotych z czego 100 tysięcy to środki osiedlowe. Prace mają zakończyć się w październiku.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Aleksandra

  25/03/2016 o 21:42

  Nareszcie! Będę częstować Panów robotników herbatką i pączkami

 2. REX

  28/03/2016 o 21:40

  Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji!!

 3. w/g przełomu-gratulujemy Jolu

  29/03/2016 o 15:52

  – Zamierzam realizować to, co zostało zapisane w budżecie. Być może konieczne będą jedynie niewielkie korekty. Oczywiście za obopólną zgodą – mówił nowy burmistrz Chrzanowa.

  Zdradził też kogo zamierza powołać na wiceburmistrzów. Zastępcą ds. oświaty ma zostać Tadeusz Kołacz, dotychczasowy naczelnik wydziału edukacji w magistracie, a zastępcą ds. gospodarczych Jolanta Piecuch, dyrektor Zakładu Administracji Budynków Komunalnych w Krzeszowicach. Zmienić ma się także sekretarz gminy. Miejsce Joanny Czarnoty zajmie Kornelia Szafran, dotychczasowa naczelniczka wydziału organizacyjnego.

 4. Aleksandra

  06/04/2016 o 22:46

  Ktoś wie kiedy mają ruszyć z robotami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę