Wydarzenia

Mniej za wodę? Ile za ścieki? Jutro radni zdecydują o wysokości opłat

Na czwartkowej sesji radni mają podjąć decyzję w sprawie wysokości opłat za wodę i ścieki, zdecydują też ile gmina dopłaci do ceny metra sześciennego nieczystości odprowadzanych przez mieszkańców.

woda_kran

W tej chwili za metr sześcienny wody dostarczanej przez gminną spółkę mieszkańcy płacą 3.91 zł, to o 3 grosze więcej niż przed rokiem. Do tego dochodzi jeszcze stała opłata abonamentowa – 4.07 zł. Po czwartkowej sesji może się okazać, że cena metra sześciennego wody zostanie nieznacznie obniżona. Ze wstępnych propozycji wynika, że mogłaby być niższa o około 5 groszy, o 4 grosze może za to wzrosnąć abonament.

Według wstępnych propozycji, na podobnym poziomie miałaby pozostać cena ścieków, ale tylko jeśli radni zdecydują się na wyższe dopłaty. W tej chwili za metr sześcienny odprowadzanych nieczystości płacimy 9.98 zł. Zróżnicowana jest opłata abonamentowa – 9.46 dla dla odbiorców rozliczanych wg odczytów wodomierza lub urządzenia pomiarowego i 8.07 zł dla odbiorców rozliczanych wg przeciętnych norm zużycia wody. Te ceny według propozycji mają poszybować w górę. Pierwsza grupa za abonament może płacić 10,77 zł, druga – 8,94zł. By ceny ścieków nie były zbyt wysokie radni co roku uchwalają także dopłaty. W zeszłym roku jej wysokość do metra sześciennego wyniosła 2.34 zł. Stara taryfa ma obowiązywać do końca kwietnia.

W najbliższych miesiącach zmienić może się nie tylko cennik. W związku z upływem kadencji obecnej prezes WiK rada nadzorcza niebawem ogłosi konkurs na to stanowisko. Wcześniej o zmianach w samym ciele nadzorczym spółki zadecydował burmistrz. Na początku roku nowym przewodniczącym rady nadzorczej WiK został Andrzej Furmanik (wcześniej członek rady nadzorczej), dotychczasowy przewodniczący, Adam Strosznajder został członkiem rady nadzorczej krzeszowickich Usług Komunalnych.

Fot. JaseCurtis via Foter.com / CC BY

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. jajko

  31/03/2016 o 21:44

  Kto startuje na prezesa macie jakieś informacje?

  • krzeszowiceone.pl

   31/03/2016 o 21:59

   jeszcze nie ogłoszono konkursu, ale obecna prezes już zapowiedziała na łamach lokalnej prasy, że zamierza ponownie wystartować

   • ja

    04/04/2016 o 07:20

    ach, nie chce nawet komentowac …..

  • mieszkaniec

   04/04/2016 o 07:18

   no tak i po co to przelewanie „pustego w prozne”? aby radni mieli zajecie ?.POWTARZAM : cena za scieki horendalna !poza tym 1 za 1 to jakies nieporozumienie: gotowanie,podlewanie kwiatow /napewno wiecej zuzywamy wody niz odprowadzamy sciekow….w ogole ceny w Krzeszowicach to jakies nieporozumienie….a tak na marginesie to w wielu krajach za wode nie placi sie !! bo to daje NATURA ale u nas tak sie zarabia ! np.na pensje PREZESA SPOLKI…

  • ja

   04/04/2016 o 07:21

   ach, nie chce nawet komentowac …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę