Sport

Ruszyły zapisy na I Bieg Tenczyński

Obchody 700-lecia istnienia największej wioski w gminie Stowarzyszenie „Dla szkoły w Tenczynku” postanowiło uczcić „biegiem po historię”. Zapisy już ruszyły. Wziąć udział może każdy kto skończył 18 lat.

bieg_tenczynek

Mimo, że do imprezy zostały jeszcze dwa tygodnie, organizatorzy już zapraszają wszystkich chętnych do zapisów. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić przed biegiem lub złożyć go już dziś za pośrednictwem strony internetowej. Uczestnicy powinni wypełnić także specjalne oświadczenie (również dostępne w internecie).

Na biegaczy czekają dwie trasy – krótsza 4.3 km i dłuższa 7.3 km. Obie prowadza przez Bramę Zwierzyniecką do Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Na zwycięzców czekają podwójne zaproszenia na zwiedzanie Browaru Tenczynek w dniu 29 kwietnia. Wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

Imprezie będzie towarzyszyć wystawa zdjęć Tenczynka na starej fotografii, swój udział zapowiedziała też grupa rekonstrukcyjna z Zamku Będzin. Projekt jest realizowany przy wsparciu Gminy Krzeszowice. Start biegu: 23 kwietnia godzina 9:30, Zespół Szkół w Tenczynku ul. Szkolna 6.

Więcej informacji, wraz z dokładną trasą na stronie stowarzyszenia >>

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Anonim

  11/04/2016 o 17:21

  23 Kwietnia jest rajd rowerowy z Kryspinowa do Tenczynka…

 2. tuptuś

  14/04/2016 o 09:00

  pomyliłeś się!
  Z Kryspinowa do Młoszowej

 3. Anonim

  17/04/2016 o 22:07

  Ponad 60 lat przed założeniem Tenczynka Czatkowice były już wymieniane w dokumentach (1254) jako wieś pod nazwą Crathowicze. Ten fakt sugeruje, że wieś mogła istnieć już nawet wcześniej. Dzisiejsze Czatkowice, jako jedna z najstarszych wsi na tym terenie, formalnie od dawna już nie istnieją. Tak się tworzy lokalne paradoksy w imię jakichś bezsensownych racji politycznych…

  • Bolko

   23/04/2016 o 07:27

   Fakt Czatkowice to ewenement pod tym względem, starsze od samych Krzeszowic (jeśli chodzi o wzmiankę w dokumentach). Problem z Czatkowicami jednak polega że chyba nie mają swojego „mitu założycielskiego” czy zabytku wokół którego koncentrowała by się historia. Czerna ma klasztor, Paczółtowice mają kościół, Tenczynek ma kościół i browar, Rudno ma zamek, Radwanowice mają szlacheckie tradycje itd…W Czatkowicach był folwark, stary dwór, kilka kapliczek, młyn czyli raczej pospolite wiejskie zabudowania. Może jakby Bartlówkę zagospodarować turystycznie to byłoby coś…

 4. Anonim

  23/04/2016 o 16:16

  Dwór i folwark do kogoś zamożnego jednak należały, kapliczki ktoś wybudował, młyn ktoś prowadził… A tak dla jasności, gdyby historia potoczyła się inaczej, Czerna byłaby dzisiaj nikomu nie znaną wioską, gdyż pierwotnie klasztor OO. karmelitów bosych był lokalizowany w Siedlcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę