Czyścili skałki zdewastowane przez wandali

Kilka miesięcy temu opisywaliśmy to, co wyposażeni w spray wandale zrobili ze skałkami w lesie nieopodal Czernej. Przez wulgarne i obsceniczne malunki organizatorzy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski „Geotyda 2015” musieli zmienić przebieg trasy. Dziś mamy dla was dobre wiadomości.

Przed kilkoma miesiącami ofiarą wandali padła miejscowa przyroda nieożywiona. Ktoś oszpecił skałki w okolicy Czernej. Na kamieniach, niebieskim sprejem wymazano obsceniczne bazgroły, wulgaryzmy czy kibolskie rysunki. Zdewastowane skałki miały znaleźć się na trasie ubiegłorocznej Geotydy, zawodów biegowych, w których uczestniczy młodzież z kilku województw. Z powodu bazgrołów organizatorzy zdecydowali się na zmianę trasy. Nagrodę w wysokości 500 złotych, za wskazanie sprawcy oferowali instruktorzy z firmy Edugrupa, którzy na co dzień uczą wspinaczki właśnie w tych okolicach.

To właśnie Edugrupa wraz z Nadleśnictwem Krzeszowice i Gminą Krzeszowice postanowiła przekonać młodzież, że warto zadbać o ten teren. W ubiegłym tygodniu kilkanaście osób z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” wyruszyło do nadleśnictwa by posprzątać śmieci i wyczyścić skałki. Bazgrołów nie udało się całkowicie usunąć. – Udało się je trochę wyczyścić ale bez sprzętu ciężkiego się niestety nie obejdzie – informuje nas Tomasz Łatak z Edugrupy. Za to teren wokół został dokumentnie uprzątnięty. Dla uczestników firma zorganizowała darmowy kurs wspinaczkowy, był też poczęstunek zafundowany przez lokalnych przedsiębiorców z firmy AiD Marek Sp.j. z Czernej.

Fot. edugrupa.pl

Czytaj również:

5 komentarzy

 1. janusz napisał(a):

  No i co, na ten temat wpisów nie ma.
  Większość na tym portalu uprawia tylko hejt
  TAKA GMINA

 2. Anonim napisał(a):

  Nie ma zakazu, możesz spróbować 😉

 3. społeczny napisał(a):

  Zawsze można się przyczepić, że w sprzątaniu skałek pomagało Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”

 4. Anonim napisał(a):

  Gratulacje, grupa nie duża ale skuteczna.

Pozostaw komentarz