Zdrowie

Krzeszowickie Centrum Zdrowia czeka kolejny remont

W połowie roku ma rozpocząć się remont niemodernizowanego do tej pory pierwszego pięta budynku Krzeszowickiego Centrum Zdrowia przy ulicy Krakowskiej. Gmina zarezerwowała na ten cel 230 tysięcy, dodatkowe 50 tysięcy dołoży KCZ.

przechodnia_kcz

W uzasadnieniu zabezpieczenia dodatkowych pieniędzy w budżecie wyjaśniono, że prace mające na celu dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych i wynikają z decyzji Państwowego Inspektora Sanitarnego. KCZ ma czas do końca roku na przeprowadzenie remontu. Na inwestycję zabezpieczono 280 tysięcy, 230 tysięcy to środku gminy, 50 tysięcy Centrum Zdrowia.

To nie jedyny wydatek jaki w tym roku poniesie KCZ. Z powodu uszkodzonej głowicy, do wymiany nadaje się aparat USG w poradni dla kobiet. Dyrekcja zastanawia się nad zakupem używanego modelu lub leasingiem. Nowy aparat to koszt rzędu 200 tysięcy złotych, na taki wydatek KCZ-u nie stać. Używany model miałby kosztować około 30 tysięcy złotych. W tym roku centrum planuje też zakup nowego rejestratora holterowskiego ciśnieniowego i dalsze prace przy wdrażaniu systemu informatycznego umożliwiającego elektroniczna rejestrację.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę