Kultura

Przed nami największa plenerowa impreza. Już wiemy co będzie się działo na Majówce Hrabiny Zofii

Zrzucą dżinsy, zostawią adidasy, wbiją się we fraki, założą gorsety, przez dwa dni będą świętować huczne urodziny u hrabiny. Majówka tuż tuż. Dlaczego warto zostać w mieście? Przekonajcie się sami.

Choć majówka startuje dopiero 21 maja, już w piątek będzie można poczuć jej przedsmak. 20 maja burmistrz wręczy najbardziej zasłużonym organizacjom i przedsiębiorcom z gminy statuetki Źródła Sukcesu. Od piątkowej gali płynnie przechodzimy do soboty na ludowo. Będą występy rodzimych zespołów – Zdrojanie, Śpiywocki, ale też gości z Oświęcimia i Serbii. O godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – tym razem będzie nią zespół Brathanki.

Niedzielę, po imprezie, trzeba będzie zacząć od porządnego śniadania, najlepiej na trawie pod Pałacem Potockich, przy muzyce na żywo. A co później? Jeszcze więcej muzyki i tańca. W południe obowiązkowy polonez odtańczony na Rynku, wybór najlepszej stylizacji i kapelusza, występ uczestników V Integracji Jazzowych, a wieczorem występ Mai Sikorowskiej z zespołem. Co poza tym? Warsztaty – od rysunku, po skrzypce, przez wyplatanie koszyków i robienie koronek.

Majówce towarzyszyć będzie jarmark tradycji i rękodzieła z około siedemdziesięcioma wystawcami. W trakcie imprezy zaprezentuje się też powstały kilka miesięcy temu, miejski teatr Lince Bianco. W galerii Pałacu Vauxhhall można będzie zwiedzać wystawę 4 pejzaże. Podczas majówki zostanie też otwarta Willa Domańskich w Nawojowej Górze. Głodni wiedzy o Krzeszowicach przetestują nowy quest. Tak jak w zeszłym roku z Krakowa do Krzeszowic, na majówkę odjedzie bezpłatny pociąg.

Kliknij i zobacz pełny program majówki >>

zajawka_krzeszowice_majowka_hrabiny_zofii_2016

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. ktoś

  15/05/2016 o 08:14

  Majówka potomkom hrabiny Zofii następny sąd,a tańce dla prlowców.

  • śotk

   15/05/2016 o 09:35

   a kolega ktoś w pierwszym rzędzie

 2. REX

  16/05/2016 o 13:28

  To samo i nuda!! miało być zdobywanie zamku przez SZWEDÓW pod pałacem Potockich!!organizował p. DUSZA z browaru!! ale konserwator zadbał o stary pałac nie dopuści do kolejnych ostrzeliwań pałacu ,więc SZWEDZI pomaszerowali na WIEDEŃ!! A U NAS DALEJ ZERO!! BRATHANKI to zespół z przed 10 lat!! nic nowego nie stworzyli!!To już GOLEC ORCHESTRA LEPSI???

  • bolo

   16/05/2016 o 15:06

   Maćku, daj na wstrzymanie 😉

  • Szwed

   18/05/2016 o 12:51

   Pan Dusza „organizuje”, a Gmina płaci. Konserwator nie miał tu nic do rzeczy.

 3. Tekla

  16/05/2016 o 19:11

  Nawet ten plakat promujący to odgrzewany kotlet

 4. REX do bolo

  16/05/2016 o 19:45

  JAKI MAĆKU??????

 5. PIWOSZ!!!

  16/05/2016 o 19:55

  Fakt!! reklamować zdobywanie zamku przez SZWEDÓW, A POTEM SIĘ WYCOFAĆ to żenada!! choć sam pomysł przedni i ciekawy!!nie reklamuje się czegoś,co nie jest pewnikiem!!
  Organizatorem miał być browar w TENCZYNKU=ale jak do dziś nawet muru nie potrafili sobie zreperować ,to jedno tłumaczy drugie!!!! Mur=niby wizytówka i front browaru straszy latami 50-tymi.

 6. Amfiteatr

  17/05/2016 o 06:44

  Znowu źle…
  Do narzekających – zróbcie coś raz dobrze sami, tak, by po pokazaniu tego publicznie wszyscy byli zadowoleni – wtedy macie pełne prawo do narzekania na wszystko.
  Brathanki nic nowego nie stworzyli – ale grają. I to grają całkiem dobrze. Utrzymaj się na scenie muzycznej przez kilkanaście lat, Rexik, wtedy pogadamy.
  Kogo byś chciał zobaczyć ? Michała Szpaka, czy może Margaret ?
  zdaj w takim razie sobie sprawę, że koszt zatrudnienia do grania przez półtorej godziny gwiazdy „dzisiejszego formatu” jest kilkukrotnie większy niż takich Brathanków. Córka Sikorowskiego też źle, bo „nie za nowoczesna” ?!
  Teraz, po tych słowach pewnie będzie kolejna rzecz zła, że pieniędzy nie ma.

  A o Golców to Ty pytasz czy co ? Bo ilość znaków interpunkcyjnych w Twojej wypowiedzi skłania do jednej refleksji – albo pisałeś już nową maturę i masz wszystkie możliwe papiery na każdą „dys-cośtam”, albo po prostu klawiatura ci się podwoiła.

  To weźcie się jeden z drugim i pobiegajcie po sponsorach, zobaczymy ile się wam uda uzbierać.
  Może na wino pod sceną wystarczy.

  • Anonim

   17/05/2016 o 10:45

   Najpierw obiecanki-cacanki o imprezie pod pałacem, a teraz imieniny Zośki Potockiej za pieniądze wyrzucone w błoto. Masz rację, żadna licząca się firma nie chce sponsorować takiego badziewa.

  • Anonim

   18/05/2016 o 15:45

   A może by tak trochę na ziemię się wróciło, co? Zapamiętaj, uczony w piśmie, że wszyscy ci, którzy się składają na te imprezy i imprezki, mają święte prawo oczekiwać za swoje pieniądze dobrej jakości i przy okazji krytykować tych, którzy za pieniądze tych pierwszych zobowiązali się coś świeżego przygotować, a często proponują tylko odgrzewane kotlety. Zamiana ról chyba nie ma sensu, nie uważasz?

   • Anonim

    18/05/2016 o 19:01

    Podaj więc proszę kogo byś chętnie zobaczył zamiast tych wymienionych.
    Podam Ci stawki, za jakie grają, wtedy wszyscy zejdziemy na ziemię, bo się okaże, że ci, co składają się na imprezy nie dali wystarczająco na nic innego niż to, co zaproponowano.
    Bo trzeba też patrzeć na to z tej strony, że niekoniecznie szef Intermarche w Krzeszowicach jest muzycznym melomanem i znawcą, a szef Intermarche koniecznie chce oglądać w Krzeszowicach gwiazdę pokroju.. no właśnie – jakiego pokroju ? Tego wszechobecnego syfu lecącego z radia ??

 7. Pati

  18/05/2016 o 14:19

  Amfiteatrze, moze kolega chciał powiedziec tylko , ze skoro krytykowało sie wszystko co robiono za poprzedniego burmistrza to oczekiwaliśmy czegoś nowego, lepszego, na wyższym poziomie ? Nie jeden raz słyszałem od osób związanych z nową władzą miejską ze jak oni sie wezmą za organizacje to dopiero sie mieszkańcy zdziwią……..wiec tylko dlatego ja tez sie dziwie jak szybko można zapomnieć o tym co sie mówiło ….

  • Amfiteatr

   18/05/2016 o 18:58

   Ja się natomiast dziwię jakim cudem ten naród nie nauczył się jeszcze by nie wierzyć w to co mówią rządzący, a tym bardziej w to co mówią kandydujący na rządzących w kraju i regionalnie.
   Co wybory to wszyscy hura-wiara – lecim głosować na tego i tego, bo mówi lepiej od innego a obiecuje realne rzeczy… po czym jak przychodzi co do czego to znowu okazuje się, że kandydat mija się z obietnicami.
   Nie jeden raz słyszałem przez ostatnie 25 lat od władzy miejskiej czego to oni nie zrobią…

   Więc trzeba się cieszyć z tego co jest – bo źle wcale nie jest.

   Wracając do wyboru „grajków” na Majówkę – podaj mi alternatywę dla Brathanków i Maji Sikorowskiej, którzy są na dobrym poziomie warsztatowym, i – co niestety najważniejsze przy takiej organizacji – są w tym samym przedziale cenowym.

   • :-)

    22/05/2017 o 19:22

    Nie jest źle,ha ,ha. Ta kadencja jest fatalna. Jeśli po przeszło 2 latach sukcesem jest Ogrodowa i mikro Śmiałka to rzeczywiście osiągnięcia… wyraźnie widać ,że brak władzy pomysłu na cokolwiek… Działka przy Ogrodowej – wstyd popatrzeć,plany zagospodarowania – chyba w koszu, Stary Pałac oddany za friko.Ta ekipa to klapa.A co robi nasz wielki radny wojewódzki- szef gabinetu politycznego……coś zrobił dla Krzeszowic,może coś przeoczyłem.Tylko tak dalej to będziecie mieli czym się pochwalić predvwyborcami – jak zwykle….

 8. Antek

  21/05/2017 o 23:50

  Szkoda, że nigdzie nie pojawiła się informacja o zmaganiach młodych piłkarzy na ŚWICIE. Nie, nie to nie klub najbardziej dotowany był organizatorem ale Akademia Piłkarska Mam Talent – Turniej o Puchar Hrabiny Zofii – III edycja. Fajne kluby z całej Polski , Czech, Słowacji Węgier – szczegòły na plakatach APMT, fajna zabawa chłopakòw rocznik 2005, emocje dla dorosłych. Pogoda też dopisała, tylko nasze władze jakby się wstydziły imprezy… Nie widziałem nikogo a byłem 2 bite dni. To chyba ze wstydu. Wstyd że komuś coś wychodzi… Bo nie sądzę że piłką się nie interesują – widziałem zdjęcia z potyczek kiedyś tam na boisku II najlepiej dotowanego klubu. „Świt” tętnił 2 dni życiem i z roku na rok ma ta impreza coraz więcej miłośników. A tu – lokalnie ktoś zarobił na noclegach, dzieci kupowały lody, ich rodzice korzystali z lokalnej gastronomii. Może warto w przyszłorocznym budżecie zaplanować tą imprezę? Panie Grzegorzu, super było!

  • Anonim

   22/05/2017 o 09:03

   To się chłopie obudziłeś…. ostatni post z maja 2016, ten będzie na niego odpowiadał…
   brawo. brawo.

   • lza

    22/05/2017 o 10:09

    Posty są moderowane, ukazał się teraz, nie wiemy kiedy był napisany.

    • Anonim

     22/05/2017 o 12:10

     Posty są moderowane od kilkunastu dni (dzięki jakiemuś dyżurnemu satyrykowi). Wcześniej po napisaniu posta pojawiał się on praktycznie od razu.
     Naprawdę uważasz, że administrator, lub redakcja czekali z wyświetleniem tego posta ROK ??
     Obudź się!
     Nie ma znaczenia czy wiemy, czy nie wiemy kiedy post został napisany – bo nie jest to możliwe, żeby był napisany rok temu i „przeleżał” w kolejce do moderowania tyle czasu.
     Post jest świeży.

     • lza

      22/05/2017 o 13:45

      Hmmm…Jeśli to prawda z tą świeżością postu – to może za tym stać satyryk, który będzie wyciągał stare artykuły i pisał posty do nich.

     • Anonim

      22/05/2017 o 15:48

      To nie jego styl pisania.
      i nie chodzi wcale o rymowanie 😉

     • Ragnarr Loðbrók

      22/05/2017 o 20:49

      To była grubymi nićmi szyta prowokacja Izy.

     • lza

      23/05/2017 o 08:46

      No cóż, nie przeczę, wpis o podejrzeniu o roczną moderację był małą prowokacją.

 9. Antek

  22/05/2017 o 17:50

  No cóż…. Tak to jest jak stary łysy blondyn zamiast spać, za pisanie się bierze… Dzięki. To co napisałem uważam za słuszne. Skopiowałem, wkleiłem; sprawdźcie czy jest ok 😉

 10. zastanawiajace

  23/05/2017 o 10:04

  22 maja był wczoraj ten artykuł wprowadza wszystkich w błąd o ile mi wiadomo źródło sukcesu bylo w styczniu.to nie jest ten program.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę