Krzeszowicka parafia dostanie pieniądze na dalsze prace remontowe

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął tegoroczną edycją konkursu „Ochrona zabytków Małopolski”. Pieniądze otrzyma 88 wnioskodawców, głównie parafii, wśród nich krzeszowicka pw. Świętego Marcina.

parafia_krzeszowice

Na tegoroczną edycją konkursu przeznaczono 1.8 miliona złotych. Krzeszowicka parafia otrzyma 20 tysięcy na konserwację stolarki okien kaplicy zachodniej i wschodniej oraz nawy głównej i witraży wschodniej strony nawy głównej.

Zgodnie z regulaminem konkursu o dotację może ubiegać się każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku. W tegorocznej edycji, tak jak w poprzednich, wśród wnioskodawców dominują parafie rzymskokatolickie. Na 88 zadań skierowanych do dofinansowania tylko 6 pochodziło od gmin lub właścicieli prywatnych. Reszta to parafie, zgromadzenia, klasztory lub towarzystwa związane z kościołem katolickim. 110 tysięcy wyniosła suma dotacji dla parafii prawosławnych, 50 tysięcy dla greckokatolickich, 20 tysięcy dla Gminy Żydowskiej, 85 tysięcy przeznaczono na zadania od gmin i osób prywatnych. Ponad 1.5 mln złotych trafi do parafii rzymskokatolickich.

Pełna lista zadań dofinansowanych w ramach konkursu >>

Czytaj również:

Pozostaw komentarz