Kultura

Krzeszowicka parafia dostanie pieniądze na dalsze prace remontowe

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął tegoroczną edycją konkursu „Ochrona zabytków Małopolski”. Pieniądze otrzyma 88 wnioskodawców, głównie parafii, wśród nich krzeszowicka pw. Świętego Marcina.

parafia_krzeszowice

Na tegoroczną edycją konkursu przeznaczono 1.8 miliona złotych. Krzeszowicka parafia otrzyma 20 tysięcy na konserwację stolarki okien kaplicy zachodniej i wschodniej oraz nawy głównej i witraży wschodniej strony nawy głównej.

Zgodnie z regulaminem konkursu o dotację może ubiegać się każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku. W tegorocznej edycji, tak jak w poprzednich, wśród wnioskodawców dominują parafie rzymskokatolickie. Na 88 zadań skierowanych do dofinansowania tylko 6 pochodziło od gmin lub właścicieli prywatnych. Reszta to parafie, zgromadzenia, klasztory lub towarzystwa związane z kościołem katolickim. 110 tysięcy wyniosła suma dotacji dla parafii prawosławnych, 50 tysięcy dla greckokatolickich, 20 tysięcy dla Gminy Żydowskiej, 85 tysięcy przeznaczono na zadania od gmin i osób prywatnych. Ponad 1.5 mln złotych trafi do parafii rzymskokatolickich.

Pełna lista zadań dofinansowanych w ramach konkursu >>

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę