Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Urząd opublikował listę zgłoszonych zadań

Do 10 czerwca potrwa weryfikacja zadań zgłoszonych w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 200 wniosków, najwięcej od mieszkańców Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Są też zadania obejmujące swoim zasięgiem Gminę Krzeszowice.

bo_malopolska_krzeszowice

Większość z 204 zadań jakie wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego to projekty o charakterze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Sporo jest też tych dotyczących sportu i turystyki. Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki i wielicki), zgłosili 48 zadań. 39 pomysłów pochodzi od mieszkańców Krakowa, 42 z Małopolskie Zachodniej, 32 Ziemi Tarnowskiej, 24 z Podhala, najmniej bo 19 zadań zgłosili mieszkańcy Sądecczyzny.

Na początku tygodnia na stronie bo.malopolska.pl pojawiła się lista wszystkich zgłoszonych zadań do budżetu. Mimo, że tworzą ją tylko tytuły wniosków, patrząc na obszary zainteresowań, co najmniej dwa obejmują Gminę Krzeszowice. To „Raj w Dolinie Racławki” i „Udrożnienie i regulacja korytarza potoku Olszówka przepływającego przez Tenczynek oraz jego licznych dopływów cieków wodnych bez nazwy i rowów melioracyjnych”. W tej chwili trwa weryfikacja zgłoszeń.

10 czerwca Urząd Marszałkowskie ogłosi listę zadań, na które będą mogli głosować mieszkańcy. Samo głosowanie będzie możliwe za pomocą formularza internetowego, korespondencyjnie lub przez oddanie głosu do urny w agendach urzędu marszałkowskiego. Głosowanie potrwa od 18 czerwca do 6 lipca. Do podziału jest 6 milionów złotych, po milionie na każdy region.

Czytaj również:

Pozostaw komentarz