Majówka hrabiny. Wielki nieobecny i życzenia od przewodniczącego Rady

Jeśli zapraszasz gości do swojego domu, nie zostawiasz ich z młodszym kuzynem tylko dlatego, że ktoś w bloku obok, w twoim mniemaniu, zorganizował fajniejszą imprezę.

Drugi dzień Majówki hrabiny Zofii. Tysiące osób przewijają się przez centrum miasta. W niedzielę, w samo południe, punkt kulminacyjny –  polonez odtańczony przez kilkudziesięciu statystów, mieszkańców i gości. Zanim do niego dojdzie, przybyłych witają prowadzący, na scenie ma się też pojawić burmistrz. Wacława Gregorczyka jednak nie ma, nie ma też jego zastępcy, honory domu pełni Adam Godyń, przewodniczący Rady Miejskiej. Gdzie w tym czasie był burmistrz?

Choć przewodniczący wbił się w surdut i z gracją odtańcował poloneza, brak głównego gospodarza lub choćby jego zastępcy wizerunkowo wypada dość blado. Nic to, w końcu Majówkę mamy co roku.

Rzutem na taśmę, mimo napiętego kalendarza, burmistrz zdołał jednak w piątek wręczyć Źródła Sukcesu. Statuetkę w kategorii Człowiek otrzymała Anna Kochalska-Hrycaniuk, nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Tenczynku, nagrodę w kategorii Instytucja otrzymała Miejsko-Gminna Biblioteka w Krzeszowicach, statuetka Źródła Sukcesu w kategorii firma powędrowała do Bostaru. Nagrodę w kategorii Instytucja otrzymał nominowany do tej statuetki już kilka lat temu Hufiec ZHP w Krzeszowicach.

Kliknij i zobacz co działo się na Majówce hrabiny Zofii

zajawka_majowka2016

 

Czytaj również:

47 komentarzy

 1. XYZ napisał(a):

  Czepiacie sie.
  Osobiscie widzialem burmistrza w sobote jak wital gosci z Serbii, a dzisiaj byl na „sniadaniu na trawie”.
  Motorka w d… nie ma

  • Anonim napisał(a):

   Eee tam od razu czepiają, zauważają niesubordynacje spowodowaną „konfliktem sumienia” 😉

 2. blue napisał(a):

  15 min. by go nie zbawiło a tak plama lub dla zaawansowanych faux-pas na całej linii -po polsku ” olewua ” mieszkańców całej gminy i nie tylko…

 3. hehe napisał(a):

  zdjęcie 13, widzę, że przebrania na majówce co raz oryginalniejsze 😉 😛

 4. Aga napisał(a):

  Kochani, Burmistrz był na Koronacji Obrazu Matki Bożej w Sance-niezwykle ważna sprawa i historyczne wydarzenie!Majówka Hrabiny co rok, a Koronacja juz sie nie powtórzy! To chyba dobrze o Nim świadczy w mojej opinii. Prosze pamietać, ze P.Gregorczyk jest Burmistrzem całej Gminy a nie tylko miasta Krzeszowic!
  Nawet Miniaterstwo towarzyszyło saneckim obrzędom😉

  • Anonim napisał(a):

   nie no, to zmienia postać rzeczy jeśli ministerstwo też tam było, grzechem byłoby nie przyjść 😉
   z całym szacunkiem dla wszystkich katolików, ale jeśli wasza wiara opiera się na zmianie kiecek i dodaniu korony na obrazie to na prawdę jest z wami coś nie tak
   Boże widzisz to i nie grzmisz

   • FR napisał(a):

    Pomimo zapewnień o szacunku dla katolików, Twoje dalsze słowa przeczą temu. A dodatkowo, jak się człowiek na czymś nie zna to lepiej dla niego nie zabierać głosu, bo robi z siebie matoła.

   • katoliczka napisał(a):

    to nie jest szacunek….to jest obraza uczuc

  • Anonim napisał(a):

   Dziwne, bo przecież mamy Urząd Miejski a nie urząd gminy i Radę Miejską, a nie gminną radę, tymczasem burmistrz musi ogarniać całą gminę. Trochę to wszystko irracjonalne, pytanie w imię czego? 😉
   Kiedyś te instytucje były rozdzielone i było to logiczne. Chyba jeszcze w latach 80-tych, a może wcześniej, istniała oddzielnie rada miejska, w której zasiadali ludzie z miasta i decydowali o sprawach miasta, i oddzielnie rada gminy, do której wybierano ludzi z wiosek. A co mamy teraz? Spośród 21 radnych ponad 70%, to ludzie z wiosek, którzy np. mają decydujący głos w sprawie planu miasta i co gorsza – w sprawach inwestycji typowo miejskich. Czyż to nie jest absurdalne rozwiązanie?!

  • Anonim napisał(a):

   Burmistrz był, a Dziwisza nie było.

  • x napisał(a):

   Rzeczywiście historyczne. Trzeba utrwalać wiarę w bożki. Co tam biedna Żydówka z Nazaretu matka Jezusa. Mamy własnych od groma: tęczyńską, paczółtowicka sanecką, filipowicką itd. Tylko o tej najważniejszej zapominamy, bo wolimy substytuty. Kościół jak zwykle pomnaża przy okazji dobra, bo pielgrzymi to i kasa. Taka byle jaka nasza wiara.

 5. ktoś napisał(a):

  czas kończyć 8 lat wystarczy .

 6. wena napisał(a):

  … no właśnie a gdzie był vice, jak burmistrz gdzie indziej reprezentował gminę. W końcu po to jest, żeby dzielić obowiązki! A tu co?

 7. Anonim napisał(a):

  Nie byli na kursie tańca POLONEZA!!!Za dobrych czasow były burmistrz wytańcowywał nie tylko poloneza,ale i tańce ZDROJAN!!To samo p.Tomasz Piechota.Teraz nawet nie przyszli z wiadomych względów!W kulturze Krzeszowic to krok w tył!!

 8. bolo napisał(a):

  a cóż to za przekłamanie?! https://www.youtube.com/watch?v=WCWRgyqnDU4

 9. Ja napisał(a):

  Wstyd mi … Fajnie było! Impreza zorganizowana, miła atmosfera, okazja do spotkań 😊 I jak zwykle krytyka. Przykre!! Ludzie czy wam wiecznie źle.. Wstyd mi. Mi się podobało!!! Brawa!!

  • aaa napisał(a):

   krytyka jest najłatwiejsza, a jeszcze anonimowa… ho, ho, jakie to proste. Zadajcie sobie krytykujący jedno pytanie – ile imprez zorganizowaliście i jaki był ich efekt 😀 nie liczcie popijawek i grilików 😉

   • lis napisał(a):

    Nie z nami tylko z hierarchami kościelnymi i proboszczami. Ludzie małej wiary potrzebują cudów, a właściwie „cudów”. W rzeczywistości jest to pogoń za sensacją, przy okazji rozrywka w postaci wycieczki i nie ma to nic wspólnego z wiarą. Dzieje się tak moim zdaniem dlatego, że kościół się pogubił. Nie ma wielkich kościoła: odszedł Jan Paweł II, ks Tischner,Ks Twardowski zamknięto usta Ks Bonieckiemu, Lemańskiemu. Wielu z tych którzy pozostali charakteryzuje brak zrozumienia dla drugiego człowieka i pycha ( jak w wypadku Rydzyka – już za życia próbuje się „unieśmiertelnić” w witrażu wybudowanego kościoła). Są jeszcze księża i biskupi trzeźwo myślący, ale wolą „nie wychodzić przed szereg” lub są sekowani. Mam nadzieję że przyjdzie przebudzenie i kościół zamiast na politykowaniu i szukaniu cudów skupi się na ewangelizacji. Cudów tych prawdziwych nam przecież nie brakuje:”Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty,
    Popatrz na góry i ciemny las.
    Z każdej wędrówki wrócisz bogaty,
    I nową treścią wypełnisz swój czas.
    Bo cały świat jest pełen śladów Boga
    I każda rzecz zawiera jego myś1.
    Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga –
    To Jego znak, który zostawił ci.

    2. Gdy szukasz Boga, popatrz na ludzi:
    Spójrz, jak taternik zdobywa szczyt,
    Zobacz, jak matka w domu się trudzi,
    Spójrz w oczy dziecka, a powiedzą ci,
    Że każdy z nas stworzony jest przez Pana,
    I w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg,
    By dobra wieść była przekazywana,
    By miłość Swą objawić przez nas mógł”.

    • zając napisał(a):

     Jeszcze tylko nas oświeć co to ma wspólnego z krytyką majówki i będzie git.

     • lis napisał(a):

      To nawiązanie do wypowiedzi Agi i Anonima. Bardzo związane z tym gdzie był i gdzie zabrakło burmistrza.

   • Ja napisał(a):

    Dokładnie!! Nie pasuje, nie podoba się to zorganizuj sam… I czekaj na falę krytyki. Zawsze źke, zawsze nie tak … Ech
    I fakt najłatwiej wychodzi anonimowa krytyka..

   • Anonim napisał(a):

    jak zwykle u nas wszystko jest sprowadzane do tego, że najlepiej, gdybyśmy sami sobie imprezy mieli organizować, a przecież wiadomo, że chodzi o to, co i na jakim poziomie organizuje się dla ludzi, bo to, kto w gminie ma monopol na organizowanie tego typu imprez – chyba nikt nie ma wątpliwości 😉 czy przypadkiem aaa to nie anonimowy wpis ? 😀

    • Gustaw napisał(a):

     mam prośbę – mógłbyś napisać kto ma ten monopol ? Bo ja na przykład nie wiem. Pytam serio, bez żadnych podtekstów ani bez oczekiwania na ciętą ripostę.
     Napisz proszę. Bardzo jest to ciekawe, skąd jest to „wiadomo”.

     A co do poziomu – co tym razem było nie tak ? Bo czytam to forum dosyć często i co chwilę coś jest nie tak. To się nazywa krytyka i jest jak najbardziej wskazana. Ale trzeba też zachować trochę zdrowego rozsądku. Ktoś pisał, że Brathanki to już przeżytek. Może i zgoda. W takim razie kto miał za te pieniądze zagrać ??
     Ktoś napisze, że trzeba było więcej pieniędzy pozyskać. Zgoda. A może udało się pozyskać tyle, a nie więcej nie dlatego, że sponsorzy widząc co się dzieje nie chcą dawać – tylko dlatego że więcej dać nie mogą ?
     Bardzo chętnie wszyscy krytykują, ale jak przyjdzie co do czego, do postawienia konkretnych argumentów co by można było zmienić – tylko realnie – tu się rozmowa ucina.

     • Anonim napisał(a):

      Szanowny Gustawie – GMINA, ale to żadna tajemnica.
      A co do poziomu, wcale nie napisałam, że coś tym razem było nie tak, lecz w znaczeniu, że ważniejszy od tego, kto imprezę organizuje jest jej poziom, i tyle.
      Czasem warto czytać uważniej.

 10. wasyl napisał(a):

  Przyjdzie to go opierniczą że chce się pokazać na imprezie którą organizował człowiek którego zwolnił. Nie przyjdzie to się obraził! Ludzie o co Wam chodzi?!

 11. Mayer napisał(a):

  Dzisiaj komisja przesłuchuje kandydatów na Dyrektora CKiS.
  Patrząc na ilość krytycznych wpisów pod samą majówką, patrząc na ilość krytycznych wpisów w wielu tematach tutaj strach pomyśleć co się stanie, ile będzie tu fali hejtu i nienawiści jak ogłoszą nowego dyrektora / nową dyrektorkę…

 12. Anonim napisał(a):

  tę panią na S może ?

 13. Jaber napisał(a):

  Lubię majówkę-zofiówkę. Migały w krąg anglezy grzyw i lambrekiny siodeł (no, było miło, w każdym razie!). Tylko mi muzy daj, muzy daj, gdy przestają śpiewać na scenie. A nie dali po braciach Hanki.

 14. Anonim napisał(a):

  MUSIAŁ KWIATKI PODLAC W SZKLARNI I DLA TEGO NIE BYŁO GO,TA IMPREZA NA RYNKU TO WIELI KICZ,WSZYSTKO POWINNO BYĆ ZROBIONE W PARKU,

  • :D napisał(a):

   wyłącz caps locka, bo uszy bolą od tego wrzasku 😀

  • Anonim napisał(a):

   Czyli gdyby zmienić lokalizację, a całą oprawę zostawić to już kicz by nie był ?
   Ehh, capslockowy krzykaczu….

  • y napisał(a):

   Mając taki rynek głupotą byłoby niszczyć i zadeptywać park. Było dobrze. Przygotowując majówkę w 2017 roku umówiłbym się jednak z Przewozami regionalnymi aby bezpłatny powrót z majówki nie był ok 17.00 tylko po koncercie czyli ok 22.30 Taka informacja wraz z reklamą w Krakowie dałaby dodatkowych turystów, będących przez dodatkowych kilka godzin w Krzeszowicach

 15. yes napisał(a):

  Imprezy kulturalne na płycie Rynku. Popijawa w Parku lub boisku Ogólniaka , Targowicy. Kultura biesiadujących na majówce nie pozwala ich umieszczać na płytach granitowych. Efekt było widać: rozlany olej, piwo, gumy do żucia przyklejone do płyt, załatwianie potrzeb fizjologicznych po zakamarkach domów i inne rzeczy wynikające z przedawkowania alkoholu. To jest wstyd dla Krzeszowic.

  • Anonim napisał(a):

   Aha, czyli lepiej żeby zamiast rozlewać wódę, szczyny i piwsko na płycie, to wlać to w park…

Pozostaw komentarz