Kultura

Krzeszowickie Centrum Kultury i Sportu ma nowego dyrektora

Komisja konkursowa wybrała nowego dyrektora Centrum Kultury i Sportu. Po Tomaszu Piechocie będzie nim zarządzać dotychczasowa kierownik Galerii Pałacu Vauxhall Anna Miga.

anna_miga

Konkurs na stanowisko nowego dyrektora ogłoszono po tym, jak w kwietniu, z niejasnych przyczyn, burmistrz postanowił odwołać dotychczasowego dyrektora Tomasza Piechotę. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu CKiS zarządzał Paweł Czyż. Pod koniec tygodnia komisja wybrała osobę, która pokieruje centrum. Będzie nią obecna kierownik Galerii Pałacu Vauxhall Anna Miga.

Jak wynika z protokołu komisji, większość jej składu nie miała wątpliwości, że to właśnie Anna Miga powinna zostać nowym dyrektorem. Jej kandydaturę poparło czterech z pięciu członków komisji. Jeden głos otrzymał Grzegorz Stępowski. Na konkurs wpłynęła też oferta Jolanty Żebrowskiej-Sibili i Adama Ziętkiewicza. To ostatnia został odrzucona ze względów formalnych.

Anna Miga z Centrum Kultury i Sportu jest związane od wielu lat. Jako kierownik Galerii Pałacu Vauxhall organizuje liczne wystaw i imprezy kulturalne. Promuje artystów powiatu krakowskiego, organizując indywidualne i zbiorowe wystawy ich prac. W zeszłym roku, za swoją działalność, otrzymała nagrodę główną starosty Powiatu Krakowskiego.

Na zdjęciu Anna Miga podczas wernisażu plenerowej wystawy Czesława Dźwigaja „Via Sancta”

61 komentarzy

61 Komentarzy

 1. Anonim

  31/05/2016 o 08:35

  Pani Anno, pana Czyża zrobić z-ca dyrektora ds. sportu i będzie dobrze, bo kogos od sportu musi Pani mieć.

 2. Anonim

  31/05/2016 o 10:25

  No, ewentualnie samodzielnie pokierować sportem…

  • Anonim

   31/05/2016 o 11:09

   Wiadomo, że nie o to chodzi.

 3. naiwniak

  31/05/2016 o 11:12

  Co ta klecha tam robi?

  • Anonim

   31/05/2016 o 12:13

   Poczytaj o tym wernisażu to będziesz wiedział.

   • Anonim

    31/05/2016 o 14:42

    Zawsze muszą zarobić

    • Anonim

     31/05/2016 o 14:50

     Każdy orze jak może. Ty też nie siedzisz w domu z założonymi rękami tylko ciężko harujesz na jedzenie i żeby się dobrze żyło Twojej rodzinie, niejednokrotnie kombinując jak się da, byleby państwo jak najmniej zabrało 😉

 4. Anonim

  31/05/2016 o 11:18

  a ten pan w głębi od „taśmowej roboty”?

 5. Anonim

  31/05/2016 o 11:28

  To było wiadome,że tej Pani stanowisko dyrektora śniło się od dawna, osobiście stawiałbym na tzw. świeżą krew, bo znowu w krzeszowickim grajdołku będzie bez zmian, znajomki, ciotunie i inne pociotki.
  „I choćby przyszło tysiąc atletów”… nie dyrektorów, to będzie nuda, nuda, nuda.

  • Anonim

   31/05/2016 o 12:12

   A to teraz była nuda jak ta pani organizowała wernisaże i imprezy artystyczne ? Jakoś za każdym razem galeria była pełna ludzi na każdym wernisażu. Teraz musi dobrać sobie tylko dobrych ludzi którzy zajmą się sportem i będzie dobrze. Poza tym co rozumiemy przez świeża krew ? Stepowskiego ? Sibille ? Trzeba było wystartować i pokazac nowa wizje.

 6. gerwazy

  31/05/2016 o 13:27

  Już się zaczynają wpisy „znowu źle” 🙂
  Ciekawe co będzie pojutrze…
  Zupełnie obiektywnie i z poza krzeszowickiego grajdołka – kiedy w 2009 Piechota zostawał dyrektorem, także były komentarze że „źle”. Źle, bo się zajmie tylko siatkarkami, i kultura będzie leżeć odłogiem. Że pieniądze popłyną na siatkówkę, i tylko siatkówkę, że wuefista nie może dobrze rządzić CKiS, że Piechota załatwi całej swojej rodzinie pracę w CKiS…
  I co ?

  I nagle jak go odwołali było wszystko już pięknie. Ciekawe wydarzenia, a to że wymyślił jedno, a to że wymyślił drugie.

  Dajmy czas także nowej pani dyrektor. Zatrudnianie rodziny ? A kogo miałaby niby zatrudniać w CKiS ? syna ? synową ? siostrę ? – każde z nich chyba dobrze sobie żyje, nie czerpiąc ze znajomości.
  Będzie nudno ? Bo ? bo teraz przez ostatnie kilka lat funkcjonowania tej pani w galerii było tam nudno ?

  Pan Piechota zorganizował sobie dobrą grupę ludzi, zespół, który pomagał mu realizować ciekawe projekty. Kwestię wydarzeń kulturalnych zostawił paniom z pierwszego piętra. I patrząc na ilość tych wydarzeń można stwierdzić, że dobrze zrobił.
  Pani Miga powinna albo pozostawić ten zespół, albo stworzyć podobny i dać wolną rękę w kwestii wydarzeń sportowych, a pokierować kulturą – odwrotnie niż robił to Piechota. Wtedy działało, czemu teraz ma nie zadziałać ?

  Jeszcze burmistrz nie podpisał nominacji, a tu się już zaczyna dywagowanie, że wybór zły.
  To kto miał zostać wybrany z tych osób, które startowały ??

 7. Teofil

  31/05/2016 o 13:38

  Moim zdaniem, można było dać szansę Panu Stępowskiemu…działa prężnie, organizuje od lat imprezy kulturalne, ma doświadczenie jeżeli chodzi o pisanie projektów, z otrzymanych środków je organizował…….uczestniczył czynnie w wielu imprezach sportowych…no ale cóż, można się było spodziewać, że wygra Pani Miga, czy po znajomości czy nie, nie mnie to oceniać…

  • Anonim

   31/05/2016 o 13:53

   Tylko że pan Stępowski zamieniłby CKiS w warownię zamkową, i tym razem wszystkie pieniądze nie poszły by na siatkówkę, tylko na ruiny zamku 😉

   • realista

    01/06/2016 o 09:43

    Trochę nie potrzebna ta uwaga nt. pana Stępowskiego. Gdyby nie jego upór (wraz z innymi życzliwymi mu osobami, w tym brata bliźniaka) i zaangażowanie to nikt nie zainteresowałby się losem ruin zamku w Rudnie.

    • bolo

     01/06/2016 o 09:54

     …oczywiście, a urząd – to tak z nudów lata z papierami, nadzoruje, występuje do ministerstwa, negocjuje ze spadkobiercami…Życzę szerszych horyzontów widzenia..

     • y

      01/06/2016 o 10:07

      Ze strony urzędu żadna łaska, że coś robi w interesie gminy i mieszkańców.Obrońcy władz niech przeczytają medialne, publiczne wystąpienia władz gminy i prawnika z 2008-2009 r. mówiące, że z Rudnem nic się nie da zrobić a gmina nie jest zainteresowana. Dopiero głównie Ratuj Tenczyn, inne osoby oraz media konsekwentną działalnością doprowadzili do zmian w działaniu gminy. Co do tzw negocjacji z Potockimi to ze strony gminy są one dotychczas zaprzeczeniem tego słowa.

     • Anonim

      01/06/2016 o 10:28

      Nie do wiary, i nikt na tej bieganinie z papierami nie zarabia?

     • Anonim

      01/06/2016 o 10:31

      wstyd przywoływać negocjacje ze spadkobiercami, przecież to jedna z największych kompromitacji gminy w ostatnich kilkunastu latach.

 8. Anonim

  01/06/2016 o 11:10

  No i właśnie o tym mówię – już się zaczyna rozmowa tylko o ruinach zamku.
  Uwaga jak widać potrzebna, skoro została zamieszczona.
  Nikt nie mówi, że on zrobił albo robi coś źle – chapeau bas dla jego inicjatywy i tego co zdołał stworzyć.
  Ale jego start w konkursie był główie podyktowany tym, że jak już będzie miał większe możliwości wpływania na kulturę w krzeszowicach, to zapewne wykorzysta to do dalszego rozwoju projektu ratuj tenczyn… a znając jego niewątpliwy zapał do pracy, po chwili okazać by się mogło, że jest to główny obszar działania całego CKiS…

  • Lesio

   01/06/2016 o 14:02

   A ty Anonim piszesz o pomyśle pana Stępowskiego na rozwój CKiS bo widziałeś projekt dalszego rozwoju tej instytucji jaki złożył w ramach konkursu, czy po prostu tak Ci się wydaje że koncentrował się będzie na ruinach i z tego powodu wypisujesz tu swoje przemyślenia ?

   • Anonim

    01/06/2016 o 14:20

    Lesio, na to pytanie z pewnych przyczyn formalnych odpowiedzieć Ci nie mogę.

    • Lesio

     01/06/2016 o 14:31

     Tak myślałem Anonimie. Bijesz pianę, a na konkretnie zadane pytanie dajesz wymijające odpowiedzi. Standard

     • Anonim

      01/06/2016 o 15:16

      Tak myślałem Lesiu, że nie zrozumiesz co oznaczają „przyczyny formalne”. Odpowiedź nie była wymijająca. Zadałeś pytanie czy czy mi się wydaje czy widziałem projekt.
      Jeżeli odpowiadam, że względy formalne nie umożliwiają mi napisania tutaj odpowiedzi, to mądry człowiek wie o co chodzi, a inny człowiek będzie teraz dorabiał do tego teorię bicia piany, lub spiskową teorię podawania wymijających odpowiedzi.
      Standard.

 9. Lesio

  01/06/2016 o 16:14

  No proszę – mamy na linii członka komisji. No bo tylko komisja miała dostęp do dokumentacji. Czy jest może inaczej Anonimie ?

  • Anonim

   01/06/2016 o 19:51

   Nie wiem co Ty masz na linii, ale jak widać Ty od razu stwierdziłeś, że Anonim bije pianę, po czym jak tenże stwierdził, że ze względów formalnych nie może powiedzieć nic więcej poza to co napisał, to z nutką pretensji w swoim wpisie piszesz o członku komisji.
   Tym samym dyskusję z Tobą uważam za zakończoną, jako bezcelową i bezowocną.
   Ty będziesz mieć rację swoją, twierdząc, że ktoś bije pianę, bo przecież wiesz swoje najlepiej.
   I z tym przekonaniem Cię pozostawiam, panu Stępowskiemu życząc dalszych sukcesów w walce z machiną administracyjną przeciwko Tenczynowi. Ten człowiek zrobił na prawdę wiele dla tego zamku, dla promocji najbliższego regionu. I niech tym nadal się zajmuje.
   Wynik w konkursie 4:1 jak gdyby potwierdza to co napisałem.

   P.S. – Lesiu, ani Ci nie potwierdzę ani nie zaprzeczę czy masz na linii członka komisji. Po pierwszym moim poście powinieneś przestać zadawać dziwne pytania, a potem stwierdzać o „biciu piany”. Ale ja rozumiem, że wrze w Tobie chęć dyskusji i postawienia na swoim.
   Nie tym razem.

 10. yes

  02/06/2016 o 10:56

  Pani Miga startowała do powiatu z PO,
  Pan Skotniczny dawno z Porozumienia Podkrakowskiego, przybudówki PO. Chyba ,że się mylę to mnie poprawcie.

  • Logik

   02/06/2016 o 11:23

   Porozumienie Podkrakowskie to chyba obecnie przybudówka PiS, a w tym konkursie startował kandydat od Burmistrza do Gminy oraz jeszcze jeden kandydat PO do powiatu.
   A ty startowałeś?

   • Anonim

    02/06/2016 o 11:40

    Za dużo polityki i partyjniactwa na dole i chyba dlatego wszystko tak mizernie wygląda i gmina się nie rozwija. Jakieś przybudówki, dobudówki, po co to komu?

  • Anonim

   02/06/2016 o 11:46

   Ale o co chodzi z p. Skotnicznym ? co to ma wspólnego z nową dyrektor ?
   I co ma startowanie z jakiejś listy do tego tematu ?

 11. yes

  02/06/2016 o 11:29

  Porozumienie Podkrakowskie zawsze było przybudówką PO tak jak Starosta.

 12. Anonim

  02/06/2016 o 11:47

  Noo to takie PO że hej, jak tam więcej nazwisk PiS jest…

  • logik

   02/06/2016 o 11:49

   Więcej? Nie mnoży się przez 0

   • matematyk

    02/06/2016 o 12:20

    mnoży się mnoży, za to się nie dzieli

   • Anonim

    02/06/2016 o 12:28

    Wanda Kułaj – PiS
    Wojciech Pałka – PiS
    Arkadiusz Wrzoszczyk – PiS

    a podobno logika z matematyką w parze idą… 😉

    • yes

     03/06/2016 o 09:17

     Nie znasz historii Porozumienia Podkrakowskiego, opcji Starosty Krzyworzeki . To że jest w koalicji w powiecie z PIS to też wiadomo, ale wcześniej był przybudówką PO. W duszy to oni są PO.

     • Anonim

      03/06/2016 o 09:25

      dusza do polityki ma tyle, co prąd zmienno-przepływowy do napędzania wozu zaprzęgowego.
      Wcześniej był przybudówką PO, jeszcze wcześniej był inną przybudówką, za 3 lata będzie w innej koalicji, a za 5 o PO każdy zapomni, bo będzie nowocześniej się żyło wszystkim.

     • ktoś

      03/06/2016 o 16:42

      widzieliście kiedy prostą rzekę.

 13. Anonim

  03/06/2016 o 15:37

  Może zapomną o PO ale jeszcze szybciej zapomną o PIS i wtedy rzeczywiście bedzie żyło się lepiej.

  • Anonim

   03/06/2016 o 17:58

   Tak jakby za PO żyło się dobrze…

 14. ktoś

  03/06/2016 o 18:03

  swoim

 15. Anonim

  03/06/2016 o 19:47

  I tak oto po raz kolejny przechodzi się z dowolnego tematu na politykę.
  A potem media pienią się, że jedna czy druga partia „nakręca spiralę nienawiści”. Nie partia a zwykli ludzie, nie nakręcają, a bezmyślnie gadają i nie nienawiścią a jadem zieją.

 16. ktoś

  04/06/2016 o 06:36

  ty ziejesz głupotą.

  • Anonim

   04/06/2016 o 09:17

   Ale to już nie Twoja sprawa.

 17. Anonim

  22/06/2016 o 18:53

  https://czeslawkurdziel.wordpress.com/2016/06/18/wykuwanie-twarzy/

  No to się zacznie… a tak było dobrze za poprzedniego dyrektora… Przynajmniej kluby sportowe miały się dobrze, finanse były w świetnej kondycji… a teraz jakieś nowości ta pani wymyśla… trzeba będzie pracować.
  Strach pomyśleć co się stanie, jak te jej wizje się zrealizują…

 18. Anonim

  22/06/2016 o 19:37

  Dajmy się wykazać nowej pani dyrektor. Przede wszystkim dobre zarządzanie i przyciąganie do Krzeszowic ludzi sztuki i kultury z coraz wyższej półki. Jednak twórczą kreację może lepiej pozostawić samym twórcom….

 19. Może

  22/06/2016 o 22:25

  Zasugeruje ktoś nowej Pani dyrektor której naprawdę dobrze życzę, że co najmniej niezręcznością jest promowanie na plakatach samorządowej instytucji prywatnej firmy synowej ? Czy to się nie nazywa nepotyzm? Jak dla mnie , to pani dyrektor zaliczyła falstart. I to gruby.

  • gerwazy

   22/06/2016 o 22:35

   Ale że promuje firmę synowej tak po prostu, czy z jakiegoś powodu ? Sprawdziłaś to ?

   Popytałem, dopytałem i już wiem, że jej firma bierze czynny udział w półkoloniach dla dzieci organizowanych w CKiS, organizując tymże dzieciom zajęcia.
   Dodatkowo, z tego co się dowiedziałem, owa firma synowej nie bierze za to żadnych pieniędzy, w związku z czym w ramach wymiany została umieszczona na plakatach jako partner wydarzenia.

   To tak, jakby zarzucać, że podczas majówki Hrabiny różne firmy wyświetlały swoje banery reklamowe na telebimie. Zapłacili – byli sponsorami, lub w jakiś sposób pomogli w organizacji Majówki to wyświetlali. Firma w ramach zapłaty organizuje czas dla dzieci, stąd ma też miejsce na plakacie.

   • gerwazy do "Może" - dodatek.

    22/06/2016 o 22:39

    P.S. plakaty i informacje o tym wydarzeniu są widoczne od tygodnia, a dopiero teraz „Może” o tym piszesz ?
    Zajęło mi to 4 godziny, żeby dowiedzieć się szczegółów – wystarczyło zadzwonić do CKiS kilka dni temu i na wszystkie pytania odpowiedzieli.

    • Anonim

     22/06/2016 o 23:50

     a widzicie? nie ma się czego czepiać, bo gerwazy przedstawił „mocne” argumenty, że nepotyzmu nie ma! 😉

 20. ?

  22/06/2016 o 22:53

  Ciekawe czy inne firmy pokrewne dostały taką ofertę od ckis. ? Pewnie jesteś zorientowany. Chyba zacznę drążyć temat. Może też byłyby zainteresowane prowadzeniem zajęć za reklamę? Bo to nie jest za darmo. Szanowny Gerwazy.

  • Anonim

   23/06/2016 o 10:54

   Pytanie zasadnicze – jaka to firma, i co za ofertę wystosowała do CKiS ? Może mają w swojej ofercie coś, co pomaga w organizacji imprezy dla dzieci ?
   Catering ? Transport ? Animacja ?
   Pytanie drugie – czy były jakieś kontroferty ?
   I wreszcie na koniec – Dlaczego w momencie, kiedy jakaś firma chce coś zrobić, a tak jak w tym przypadku są tutaj zależności rodzinne – to mówi się od razu o nepotyzmie ?
   Ja rozumiem, gdyby był przetarg, albo konkurs na oferty i wygrałaby ta „rodzinna” oferta, mimo że byłaby zła, droga, itp. Ja rozumiem nazywać nepotyzmem fakt zatrudniania swojej rodziny na stanowiskach w instytucjach samorządowych. Ale to ? Jak na razie nie ma tutaj znamion nepotyzmu.
   Powtórzę pytanie z początku – co to jest za oferta, czego dotyczy ? Co to za firma ?

   • Anonim

    23/06/2016 o 12:46

    Nepotyzm, to jednak dosyć szerokie pojęcie.

    • Anonim

     23/06/2016 o 13:22

     Zgadzam się w 100%.
     Dlatego należy zadać pytanie czego dotyczy oferta , i czy wykonawca jest podstawiony, czy rzeczywiście ma narzędzia, by ofertę wykonać. I wtedy przynajmniej wyjaśnia się sprawa czy jest to czysty nepotyzm, czy po prostu współpraca.

 21. gerwazy

  22/06/2016 o 23:06

  Szanowna nieznajoma osobo,
  Umowy barterowe są powszechne. Coś za coś.
  Czas, jaki osoby z tej firmy spędzą z dziećmi kosztuje. Reklama kosztuje. Więc jeżeli strony ustalą jedną stawkę za usługę i za reklamę to obie wychodzą na „zero” w kwestiach rozliczeń.
  Jestem zorientowany, bo również mi się to nie spodobało na początku, i to bardzo. Stąd podjąłem „śledztwo”.
  Ale pierwsze co zrobiłem to nie zacząłem dopytywać na forum, na którym wszyscy wiedzą wszystko, tylko dopytałem u źródła.

  To nie CKiS wyszedł z ofertą, to tamta firma się pierwsza zgłosiła z chęcią zagospodarowania czasu dla dzieci.
  Popytaj pani Moniki.

  • Anonim

   22/06/2016 o 23:23

   No jasne! barter, usługa za reklamę, ale dlaczego tylko dla jednej wybranej firmy?
   Gdyby zamiast synowej pani dyrektor zgłosił się teoretycznie ktoś inny, byłby rownież zatrudniony za reklamę w barterze? 🙂

  • no popatrz

   22/06/2016 o 23:43

   jaki przypadek, że ta jedna firma wiedziała, iż zaistnieje taka możliwość… Nie brnij dalej synowo lub teściowo 😀

  • i miała

   22/06/2016 o 23:45

   najbardziej atrakcyjną propozycję, bo … nie było innej 😀 nie brnij dalej synowo lub teściowo 😀

 22. gerwazy

  23/06/2016 o 06:57

  hahahaha ! dobre ! „synowo lub teściowo”. Brawo ty. Widać, że forum aż kipi od znawców wszystkiego. Ty jesteś kolejnym tego przykładem.
  Ani ja teściowa, ani synowa ani syn. No ale przecież Ty wiesz lepiej, bo „ja tak mówię i basta”. Więc cóż z tego, że napiszę jak jest i do tego napiszę że nie jestem ani jedną ani drugą ani trzecim, ani nikim z tejże firmy, skoro i tak Ty nie uwierzysz… no ale to już Twoja sprawa.

  To tak na szybko, bo trzeba do pracy, a widzę że Ty miałaś bardzo pracowity wieczór pisząc ciekawe posty tutaj jeden pod drugim – skoro nikt nie wpadł na pomysł żeby przyjść i zaoferować swoje usługi, to trzeba mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensje.

  Ponieważ nikt inny się nie zgłosił, nie wiesz co by się mogło stać.

  A tak się zastanawiam skąd nagle ten atak na mnie – bo napisałem coś więcej niż tylko domysły i stąd sobie wymyśliłaś, że jestem z rodziny ?? Jak człowiek wie coś lepiej to od razu musi być „ten gorszy” albo „ten z układu” ?? Weź się puknij w durną głowę.

  Po chwili zastanowienia przychodzi refleksja – a może jesteś z konkurencji, bo sama pisałaś, że są inne firmy pokrewne, które byłyby zainteresowane ??

  • ?

   23/06/2016 o 10:17

   Szanowny gerwazy. Jesteś doprawdy żenujący/a w tych tłumaczeniach. One tylko potwierdzają, że coś nie gra ?

   • gerwazy

    23/06/2016 o 10:44

    ja nic nie tłumaczę – ja stwierdziłem w ostatnim wpisie pewne fakty, których nie zaprzeczasz, zatem przyjmuję że to co napisałem o Tobie jest prawdą.
    A po tłumaczenia to podejdź albo do CKiS albo do tejże firmy – tam będziesz miała wszystko wyjaśnione zapewne.
    Jeżeli już to jestem żenujący – żenująca gerwazy… to raczej nie brzmi, nie sądzisz ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę