Rada Nadzorcza wybrała. Stary, nowy prezes na czele WiK

We wtorek Rada Nadzorcza krzeszowickiej spółki Wodociągi i Kanalizacja wybrała nowego prezesa zarządu. Magdalenę Walczowską zastąpi Henryk Skotniczny.

henryk_skotniczny

Członkowie Rady Nadzorczej spółki byli nad wyraz jednomyślni. Czterech spośród pięciu poparło kandydaturę Henryka Skotnicznego. Jedna osoba zagłosowała na byłą panią prezes. W konkursie wzięli też udział Janusz Kopaczka, Artur Gouda i Wioletta Kasprzyk.

Henryk Skotniczny przez wiele lat pełnił funkcję prezesa WiK. W 2012 roku przegrał konkurs ze swoją ówczesną zastępczynią Magdalenę Walczowską, o wygranej zdecydował jeden głos. Po porażce zamienił krzeszowicki WiK na krakowskie wodociągi.

Burmistrz ma nadzieję, że nowy prezes będzie dążył do obniżenie cen za ścieki. Według niego, dzięki oszczędnościom, spółka byłaby w stanie obniżyć stawkę nawet o 1.5 zł. Pod koniec czerwca Rada Nadzorcza ma spotkać się jeszcze raz. Tym razem tematem zebrania będzie uposażenie nowego prezesa. Jego pensja ma być niższa od tej, którą do tej pory pobierała Magdalena Walczowska. Kadencja Henryka Skotnicznego upłynie w 2020 roku.

Na zdjęciu: Rok 2009. Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w gminie między WiK a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Henryk Skotniczny, pierwszy z prawej. Fot. Ministerstwo Środowiska

Czytaj również:

33 komentarze

 1. yes napisał(a):

  Dotyczy osób nominowanych przez PO w Gminie Krzeszowice. Czytam BIP Krzeszowice i nie mogę się doczytać kiedy do pracy w Gminie Krzeszowice przyjęto mgr Adama Pasternaka, który miał sprawę prokuratorską / nie wiem jak się zakończyła/, ale fakt jest taki , że Burmistrz Trzebini Go „wywalił ze stanowiska” a tu Go przyjęli.

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   możesz rozwinąć temat, może na razie lepiej na priv – mailowo.
   pracuje na zastępstwo za Edytę Tadeusz w referacie wspierania przedsiębiorczości i faktycznie nie ma o tym wzmianki w BIP

  • mieszkaniec napisał(a):

   OBY CENY SCIEKOW POSZLY w dol ,bo naprawde jest b.drogo….

 2. mietek napisał(a):

  bardzo dobrze sie stało gdyż poprzednie rządy były do niczego teraz powinien zrobić czystki szczególnie z tymi którzy go wcześniej podkopywali czyli Pani Magda razem z Pani Ksiegową na pysk z nimi fałszywe baby choc terz co poniektórzy znowu zaczynają udawac przyjaciół. Panie Henryku prosze sie nie dać nabrać szczególnie tej lisicy księgowej 🙂

 3. ktoś napisał(a):

  najpierw trzeba było zmienić radę nadzorczą,ale chodzilo o to zeby nie zmienic nic

 4. mietek napisał(a):

  może nic nie zmienić ale na pewno skończy sie kolesiostwo i zatrudnianie znajomych a biura pękają w szwach ….mam nadzieje ze wyciągnie wnioski i zrobi porządek

  • Anonim napisał(a):

   Za czasów Henryka Skotnicznego wodociągi kwitły, obecny burmistrz to dobrze pamięta, bo był przecież radnym. Na spotkaniach nie można było wyciągnąć od prezesa żadnych konkretnych informacji, bo albo chłop się zaciął, albo nie znał odpowiedzi. Ale za to w robocie przynajmniej nikt nie gonił za wódeczkę, więc myślę że to jest najlepszy wybór wreszcie będzie znowu normalnie. Gratulacje panie burmistrzu!
   Myślę jednak, że odbudowa starych układów i tak na nic się nie przyda, mieszkańcy pana na drugą kadencję nie wybiorą!

   • Anonim napisał(a):

    Czyli wróci Bartl ?
    To trzeba się będzie pakować i uciekać stąd…

    • momo napisał(a):

     Przypuszczam, że pojawi się nowy jeździec w tej Wielkiej Pardubickiej. Podobno Arturro już sobie buty pucuje do wyścigu 😉

     • Anonim napisał(a):

      A, to jak on to można zostać 🙂

     • piwosz napisał(a):

      Kiedyś jedna hrabina miała pod łóżkiem trzy nocniki. Pozłacany, srebrny i porcelanowy. A jak przyszło co do czego, to się na schodach zes…a.

     • Anonim napisał(a):

      Porównanie piwosza to jak rozmowa z chemikiem o prozie Miłosza.

     • rex napisał(a):

      Arturro , żonka, Pasternak wciąż mówią o przedsiębiorczości , uczciwości a pchają się na ciepłe posadki , grzecznie mamiąc ludzi . Wydaje im się ,że Polska to ich własność i układają rzeczywistość.. A tu stale Amber Gold, Sowa i przyjaciele, i tak w całym kraju. Po co Pisowi w Krzeszowicach PO?

     • Anonim napisał(a):

      a co ma pchanie się na stanowiska do braku uczciwości i przedsiębiorczości ?
      Uczciwie pchają się do stanowisk, na które każdy by mógł się pchać, tylko że zamiast wyrabiać sobie kontakty, zamiast starać się o jak najlepszą swoją przyszłość to ludzie właśnie tylko narzekać potrafią na innych, a sami robią za 1500 byle gdzie.

    • Anonim napisał(a):

     Mam nadzieję, że ani Barlt ani Gregorczyk

  • Anonim napisał(a):

   Może nareszcie nowy zarząd przetnie najstarszy krzeszowicki układ i uda mu się wysłać na bezpłatny urlop z biletem w jedną stronę tę panią z działu technicznego, która od półwiecza jest symbolem niekompetencji i arogancji, ale za to wyspecjalizowała się do perfekcji w łapaniu prywatnych zleceń od „uzależnionych” interesantów spółki.

 5. Anonim napisał(a):

  Czy ktoś może mi podać link programu dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, jeżeli tak to bardzo dziękuję.

 6. w napisał(a):

  Tylko że pan Skotniczny wiedział o powołaniu wcześniej!Jeżeli uważacie to za normę to Wam gratuluję!

  • Anonim napisał(a):

   Znalazł się „aniołek”…

   Normą to nie jest, ale praktycznie każdy konkurs na prezesa w tym kraju wygląda tak, że ktoś „przynosi” nowego prezesa w teczce.

   • w napisał(a):

    To nie znaczy że bezprawie ma panować bo tak się robi w naszym kraju. Aniołkiem nie jestem ,ale staram się być uczciwym .To dla Ciebie takie dziwne ?!

    • Anonim napisał(a):

     „staram się być”. Uczciwym się jest albo się nie jest, nie ma się co starać.

     • w napisał(a):

      Nie jestem obłudnikiem i dlatego napisałem że staram się. W ciągu swojego życia człowiek może w jakimś momencie zbłądzić. Ale ważne aby mógł zrozumieć swój bład i go przede wszystkim naprawić. Życzę Ci abyś nigdy w życiu nie był zmuszony do postępowania wbrew swojej dewizie życiowej !

     • Anonim napisał(a):

      Dziękuję, tak się dzieje przez ostatnie 48 lat.

 7. żmija napisał(a):

  czy poprzednia pani prezes opuści wik, czy zostanie na przykład panią wiceprezes lub panią dyrektor z pensją niższą od poprzedniej o kilka stówek? wie ktoś?

 8. rex napisał(a):

  Niech się tacy pchają co maja sukces w biznesie, sukces na stanowiskach w firmach , mają skończone dobre szkoły a nie partyjni nieudacznicy z klucza , gdzie zwolnią ich za przekręty a przyjmą do naszej gminy. To oni powinni pracować za 1500zł lub mniej bo taki jest efekt ich pracy.

  • Anonim napisał(a):

   Ale pracują za więcej, bo taka jest rzeczywistość świata, o której każdy „zwykły zjadacz chleba” mówi, że należy ją zmieniać, ale nic z tym nie robi jak świat stary.

  • Anonim napisał(a):

   1500 zł /dziennie

 9. a napisał(a):

  na załączonej fotografii i pani prawnik, i pan burmistrz były i pani prezes była i pan prezes były i obecny w jednej osobie 😉 kto odpowiada za te miliony do zwrotu? Można to jakoś ustalić?

Pozostaw komentarz