Wskazaliście najbardziej zdegradowane miejsca w gminie. Teraz czas na konsultacje

W środę odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych rewitalizacji Gminy Krzeszowice. Na podstawie trwających od kwietnia badań ankietowych wyodrębniono miejsca, która spełniają ustawowe warunki uznania za obszar kwalifikujący się do rewitalizacji.

mykwa_krzeszowice

Spośród 213 osób, które wypełniły ankietę, większość jako obszary zdegradowane wskazała dwa krzeszowickie osiedla – Centrum i Parkowe. W tych miejscach, według mieszkańców gminy, kumulują się problemy gospodarcze, techniczne i przestrzenne. 8 czerwca, w środę, o godzinie 17:00 w Sali Herbowej UM przy Grunwaldzkiej będzie można dowiedzieć się więcej o wynikach badań i dalszych etapach przebiegu konsultacji społecznych.

Wiadomo już, że środowe spotkanie nie będzie ostatnim. 6 lipca od 16:00 do 18:00 planowana jest debata społeczna oraz warsztaty dla organizacji i podmiotów, chcących umieścić swój projekt w  Programie Rewitalizacji. Od 8 czerwca z projektami rozwiązań do programu będzie można zapoznać się w internecie. Od tego momentu każdy mieszkaniec będą również mógł wnieść uwagi i wnioski do proponowanych rozwiązań.

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Czytaj również:

9 komentarzy

 1. ktoś napisał(a):

  Czyżby gmina uruchomiła łażnie.

 2. OleczkA napisał(a):

  Cała prada – na Targowej sodomia i gomoria’

 3. rudy102 napisał(a):

  moim zdaniem najbardziej zdegradowany to jest urząd miejski, niby facjata dla oka trochę odnowiona, za to w środku wszystko nadaje się do pilnej wymiany

 4. wasyl napisał(a):

  A prezesem krzeszowickich wodociągów został pan Skotniczny!I co wy na to?

 5. Aleksandra napisał(a):

  213 osób na 10 tysięcy mieszkańców?! ech..

Pozostaw komentarz