Muzyczna fontanna powraca!

Ciepły, letni wieczór, krzeszowicki Rynek, kilkadziesiąt osób i dobra muzyka. Centrum Kultury i Sportu powraca do propozycji sprzed roku. Znów będzie można wpaść na koncert przy fontannie. Pierwszy już w piątek o godzinie 20:00.

muzyczna_fontanna_krzeszowice

Muzyczna fontanna to cykl kilku kameralnych koncertów w samym centrum miasta. Jego znakiem firmowym jest element zaskoczenia – publiczność nigdy nie wie kto wystąpi na maleńkiej „scenie”. Pomysł zrodził się w zeszłym roku. Już pierwszy koncert przyciągnął na krzeszowicki Rynek kilkadziesiąt osób. Przy fontannie zagrała m.in finalistka zespołu The Voice of Poland, Basia Janyga, zespół Ryczy Prycza. Mieszkańcy w trakcie koncertów mogli posłuchać bluesa, soulu, rock and roll, czy- w ramach programu Sam Cymes – piosenek żydowskich.

W tym roku koncerty przesunięto na nieco wcześniejszą godzinę. Pierwszy odbędzie się już 1 lipca o godzinie 20:00. Kolejne, o tej samej porze, 15 lipca, 5 sierpnia i 19 sierpnia. Organizatorzy zapewniają, że w razie niepogody koncerty będą przenoszone do Galerii w Pałacu Vauxhall. Wstęp, tak jak w zeszłym roku, jest bezpłatny.

Czytaj również:

9 komentarzy

 1. Ja napisał(a):

  Fajnie wczoraj było !!!

 2. Anonim napisał(a):

  dokładnie, bardzo klimatycznie, tylko proszę o jakieś dywany do siedzenia, bo po godzinie nogi bolą

  • Anonim napisał(a):

   Już roszczeniowa postawa. A to problem sobie przynieść coś małego do siedzenia ? karimata dużo nie waży, małe siedziska składane tym bardziej.

  • Najlepiej napisał(a):

   Persy 😀

  • Anonim napisał(a):

   drodzy, nie każdy ma dwadzieścia lat
   nie wiem dlaczego od razu torpedujecie ten pomysł
   gdyby organizator nie widział potrzeby większej ilości miejsc do siedzenia nie byłoby tych kilku puf
   to nie jest narzekania na koncert tylko na bolące nogi
   czy mam kupować składane krzesełko lub karimatę tylko na muzyczną fontannę?

   • Anonim napisał(a):

    Ależ skąd. Przecież takie krzesełko można wykorzystać w wielu innych miejscach, nie mówiąc już o karimacie!
    Czy jedynym Twoim zainteresowaniem pozadomowym (żeby nie używać młodzieżowego zangielszczonego „outdoorowym”) jest muzyczna fontanna ?

 3. Proste napisał(a):

  Organizator imprezy ciągle żyje w niepewności, czy ta zostanie zaakceptowana, więc pozostawia widzom wolną rękę, odejdą kiedy zechcą.
  Ustawienie kilku ławek to już pewno wysiłek umysłowy i organizacyjny, który nastręczyłby już problemy a po co sobie ich przysparzać a ludziska i tak są wytrzymałe.

 4. Co i jak napisał(a):

  I znowu jak to u nas bywa … Jest fajnie, jest coś ok co się podoba .. No ale!!! Imprezka fajna! I czas to promować – na przykład przez pomysł jak mają siedzieć słuchacze 😄

Pozostaw komentarz