Wbiegła pod ciężarówkę, dostała mandat

O dużym szczęściu może mówić dziewiętnastolatka z Krzeszowic. W czwartek wieczorem wbiegła na jezdnię tuż pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Skończyło się na potłuczeniach i mandacie.

policja

Do wypadku doszło w czwartek na ulicy Krakowskiej około 18:30. Kierowca tira jechał w stronę Chrzanowa gdy na jezdnie wbiegła dziewczyna. Po potrąceniu, dziewiętnastolatka trafiła do szpitala. Jak informuje podinspektor Marek Korzonek, skończyło się na potłuczeniach. Za doprowadzenie do kolizji, Krzeszowiczanka została ukarana mandatem w wysokości 250 złotych.

Do podobnego wypadku, doszło także w piątek nad ranem. Tuż przy krzeszowickim urzędzie dziewiętnastoletnia dziewczyna wjechała na hulajnodze w bok samochodu Seat. Z urazem nogi trafiła do szpitala.

Fot. Lukas Plewnia / Foter / CC BY-SA

Czytaj również:

33 komentarze

 1. Jalo napisał(a):

  Co się dzieje z tymi dziewiętnastolatkami ?

 2. pako napisał(a):

  mandat jej sie nie nalezal bo dziewczyna byla i tak juz napewno w niezlym szoku a jeszcze ma kare finansowa placic chore.

  • Edzio napisał(a):

   Mandat jej się należał i to znacznie większy. Według Twojego rozumowania to jeśli ktoś spowoduje wypadek to mandat mu się nie należy bo szok wystepujący w takiej sytuacji to wystarczająca kara. Każdy by był w szoku jak policje zobaczy.

  • Mariusz napisał(a):

   Mandat jak najbardziej należny czemu taki mały? Piesi chodzą jak święte krowy, słuchawki w uszach, dziub w ekranie smartfona i idzie cizia jedna z drugą. Uważam że mandaty za spowodowane wypadków przez pieszych są zdecydowanie za małe

   • Kierowca i pieszy napisał(a):

    I większe mandaty dla kierowców. Jak to jest że stoisz przy pasach i musisz czekać aż żadne auto nie pojedzie bo żaden kretyn się nie zatrzyma. Więc po co mamy przechodzić po pasach?

    • Wiola napisał(a):

     Nie wrzucaj wszystkich kierowców do jednego wora, ja zawsze ustępuję pierwszeństwa pieszym,a często też jeśli jestem na miejscu pieszego tak samo się wkurzam…

  • Anonim napisał(a):

   TAK,chore prawo.Kotek wypadł babci z okna z drugiego piętra. Grozi jej do 3 lat więzienia .

   • sylwia napisał(a):

    jak sie ma kota, to trzeba założyć siatkę i przewidzieć że kot może wypaść

    • Anonim napisał(a):

     albo nauczyć go latać!!!spadochrony też są dostępne w handlu!!tu chodzi o nienormalne kary za wypadki, czy przypadki losowe Sylwio.

 3. Tomek napisał(a):

  Pako? wiem że Twój umysł jest zbyt płytki żeby to zrozumiec ale ona spodowała wypadek, wiesz? gdyby byla wina kierowcy tira to pisałbyś lub pisała ze dlaczego tylko 250 zł mandatu jak spowodował wypadek…. mysl pako mysl aha pako masz nick jak mój pies pozdrawiam

 4. Jan Paweł napisał(a):

  No po prostu brak rozumu i godności człowieka, pewnie naćpana i biegła po bułki czosnkowe na gastro do biedronki

 5. Łukasz Stanisławowski napisał(a):

  no i ja się pytam dziewczyno dumna ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?
  masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?

 6. Seb napisał(a):

  Pokemon go?

 7. kima napisał(a):

  19 lat i nie umie przechodzić przez ulicę, zawiodło nauczanie ruchu drogowego przedszkolnego i wczesnoszkolnego

 8. ROCKY napisał(a):

  PRZEGIĘCIE JEST!!Jak pamiętam za tzw. komuny nie karali mandatami ofiar wypadków!Zarówno rannych,jak i ofiar śmiertelnych. Samo zaistnienie szkody na zdrowiu było wystarczającą karą!! no ale w kapitaliźmie każdy powód jest dobry do grabienia obywatela.

  • Anonim napisał(a):

   Sam głosowałeś za takim ustrojem, sam jesteś zwolennikiem państwa, w którym prawo się egzekwuje zgodnie z kodeksem, więc skąd nagle to oburzenie ?

 9. Anonim napisał(a):

  To jest dobre,typowo krzeszowickie.Dziewczynkę ukarano mandatem za wtargnięcie na jezdnię.Ale kierowców ciężarówek,TIRów i autobusów,jak gnają przez ul. Grunwaldzka na zakazie do 10 ton -to nikt nie karze!
  No bo na Legionów korek i trzeba 5 min. postać.
  Ale ile wytrzyma most pod oknami burmistrza na Parkowej??
  Nie wiem,czy Potocki budując go w 1915 roku przewidywał coś takiego ,jak 40-to tonowe TIRY?? NIE MAM PEWNOŚCI.

 10. wasyl napisał(a):

  Masz rację o karaniu za jazdę po Grunwaldzkiej z przekroczonym tonażem; Ale ta dziewczyna doprowadziła do dużego zagrożenia na drodze!

  • Janina napisał(a):

   A przekroczony tonaż na grunwaldzkiej to także zagrożenie! Dzieci idące do szkoły, starsze osoby do kościoła .. Poza tym droga nie jest przystosowana do ciężkich aut z załadunkiem. Na przykład taka scania co jeździ non stop po grunwaldzkiej.,firma jest w którejś bocznej ulicy. To ogromne zagrożenie!!

   • Anonim napisał(a):

    Tak samo jak nie jest przystosowana do przechodzenia przez nią jak przez deptak tuż przed mostkiem od strony LO… a śnięci ludzie robią sobie na mało ciekawym zakręcie rundkę spacerową…

    Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci cegłą…

  • kik napisał(a):

   Policja powinna się jeszcze zająć kierowcami śmieciarek komunalki, bo ci to dopiero święte krowy łamiące przepisy ruchu drogowego. Nagminnie wjeżdżają w uliczkę ze znakiem ograniczenia tonażu do 3,5 tony olbrzymią śmieciarą. Na moją uwagę o znaku usłyszałam, że oni mogą, im wolno. Bardzo to ciekawe, a może ja nie znam przepisów?

 11. Anonim napisał(a):

  zgoda,ale nie to było działanie CELOWE!!To tak samo,jak ktoś spadł w górach i się poturbował i powinien dostać mandat za nieuwagę lub np. nieodpowiednie obuwie.

 12. Jak widać napisał(a):

  Łatwiej wlepiac mandaty przechodzącym poza pasami w Rynku gdzie zagrożenie jest minimalne niż złapać pędzące na czerwonym ciężarówki na legionów i 3 maja.

 13. Anonim napisał(a):

  WŁAŚNIE!Albo za rzucenie papierka lub petka.

 14. Saturn napisał(a):

  Rzucasz peta na ulicę ? Ktoś powinien podejść, chwycić za mordę i wytarzać ją w tym syfie. Nie rzuca się śmieci na ulicę.
  19-letnia z czołem myślą nie skażonym nimfa wychodzi na ulicę wprost na samochód ? To idiotce trzeba puścić kilka filmów ukazujących same wypadki a potem zaprosić do kostnicy – to będzie jej ostatni raz z telefonem w ręku wbiegając na jezdnię.
  Ktoś się poturbował w górach ? OBOWIĄZKOWO ma płacić za akcję GOPR ! Nauczy się, że wystarczy kupić ubezpieczenie w góry – od 10 złotych miesięcznie są takie.

  W tych przypadkach nie ma potrzeby mandatów, ALE musi być inny sposób na dotarcie do pustych, zidiociałych łbów. I to powinno się rozwijać – edukację, ale najlepiej metodą szokową.

  I wtedy byłoby znacznie więcej czasu i możliwości na karanie kolejnych „mądrych” w TIRach i autobusach.
  Ale nie oznacza to, że takiej dziewczyny nie należy w jakiś sposób ukarać. Za co ? Za głupotę, tępotę, nazwijmy to jak chcemy.

 15. Anonim napisał(a):

  Tymi Tirami po Grunwaldzkiej to popylają panie i jeszcze przez komórki se gadajom!!!

 16. GUCIO napisał(a):

  a nawet się malują do lusterek- widziałem!

 17. Anonim napisał(a):

  TAK CZY TAK ofiar wypadków się nie powinni karać!
  ani niepełnoletnich,ani rannych, a nawet tych co zginęli!!
  DURNE I BEZDUSZNE PRAWO.

Pozostaw komentarz