Wydarzenia

Umieszczał kamerkę w toaletach i przymierzalniach. Policja sprawdza czy filmy trafiały do sieci

Policjanci z komisariatu w Krzeszowicach ustalili i zatrzymali trzydziestokilkuletniego mężczyznę podejrzewanego o podstępne utrwalanie nagich osób.

img_3657

W urzędzie pracownicę zaintrygował zamontowany w toalecie haczyk. Uznała to wręcz za bardzo dobry pomysł szefa instytucji, gdyż pozwalało to na przykład na zawieszenie torebki. Jednak szybko okazało się, że haczyk z toalety zniknął, a pomysłodawcą zamontowania tego pożytecznego elementu nie był kierownik instytucji. Swoim spostrzeżeniem podzielono się z policjantami. Ci zaś, po analizie przekazanej informacji, szybko doszli do wniosku, że może to być zakamuflowana kamera.

Funkcjonariusze przejrzeli monitoring w urzędzie i wytypowali mężczyznę, którego zachowanie było odmienne niż pozostałych petentów. Kiedy ustalili jego dane personalne doszło do zatrzymania go oraz przeszukania jego domu, gdzie zabezpieczono komputer, nośniki danych oraz dwie mikrokamery. Kolejne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna montował już od wiosny na pewien czas kamery w toaletach urzędu, ośrodku zdrowia, domach prywatnych (także w swoim) oraz innych miejscach. Te zakamuflowane kamery miały własne zasilanie, pamięć wewnętrzną oraz czujnik ruchu. Nagrywały one osoby w trakcie czynności intymnych m.in. w toaletach ale –na co wskazują wstępne ustalenia-być może również w sklepach odzieżowych. Mężczyzna działania te prowadził dla swoich potrzeb. Policjanci ustalają obecnie, czy tych filmów nie publikował np. w internecie.

Swoim działaniem zatrzymany wyczerpał znamiona art. 191 a kk za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat,  ale jego ściganie uzależnione jest od złożenia stosownych wniosków przez osoby utrwalone na filmach. Przed policjantami teraz ogrom pracy skierowanej na ustalenie osób sfilmowanych i odebranie od nich oświadczeń co do chęci złożenia wniosków o ściganie sprawcy.

Osoby, które w gminach obsługiwanych przez KP Krzeszowice –Krzeszowice, Czernichów, Jerzmanowice- zauważyły w toalecie urzędów lub firm zawieszone haczyki prosimy o kontakt z KP Krzeszowice pod numerem telefonu 12 257 91 11.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Gie

  12/09/2016 o 12:15

  Czyli rozumiem że teraz jakiś Policjant, Policjanci z Krzeszowic będą oglądali te filmiki i identyfikowali osoby? Czy nie stosowniej byłoby przekazać to innej jednostce?

  • Anonim

   12/09/2016 o 16:47

   Jakieś propozycje komu przekazać ? KMP Gdańsk ? Sopot ? Sulechów ? czy może Koziebrody ?

   Bardzo słuszna uwaga. Tylko z takimi kwestiami to nie na forum, a do źródła.

 2. Anonim

  13/09/2016 o 21:50

  Pewnie kazdy teraz mysli”kurde bylem ostatnio w jakims urzedzie”? Hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę