Gospodarka

Gminny recycling, czyli drugie życie kostki z ronda Jana Pawła II

Zastanawialiście się co stało się z kostką brukową, która jeszcze do niedawna tworzyła wyspę ronda Jana Pawła II w Krzeszowicach? Nie, nie zalega w prywatnym ogrodzie, ale nadal służy mieszkańcom. Gmina postawiła na recycling. Czerwona kostka tworzy plac przed sołtysówką w Żarach, na którym bawili się goście tegorocznych dożynek.

zary_straznica

W sumie prace przy sołtysówce w Żarach kosztowały około 18 tysięcy złotych. Mogły znacznie więcej gdyby nie wykorzystanie kostki brukowej z rozbiórki krzeszowickiego ronda. Na recycling postawiono też w Miękini. Tuż przy strażnicy powstało 8 palenisk ogniskowych oraz brukowane alejki. Materiał na realizację tego zadania pochodzi z demontażu ulicy Ogrodowej. Zagospodarowanie terenu wokół OSP kosztowało około 8 tysięcy złotych. W tym roku, już na nowych paleniskach, przyrządzano pieczone z okazji Święta Ziemniaka.

Na jednej z sesji radni sugerowali by materiał z rozbiórki Krakowskiej posłużył do naprawy ulicy Działkowej na osiedlu Czatkowice. Jeszcze w lipcu gmina wyrównała ten teren.

Aktualizacja 16.09.2016

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Anonim

  12/09/2016 o 11:26

  Czyli w przeliczeniu na jednego mieszkańca wsi to aż 150 zł.

  • lidzia

   12/09/2016 o 14:56

   Jestem w temacie-kostki jeszcze zostało,może się przyda.

   • Anonim

    12/09/2016 o 15:13

    O, widzisz, da się na temat i w temacie 😉 😉 😉

 2. ktoś

  12/09/2016 o 14:32

  A na wiosnę krawezniki na rondzie sie rozpadna to wykorzystajcie miekińskie metrowe,a najlepiej jakby wychodzac na most z urzedu na Ogrodowej wziąść te kostki co powypadały z\ mostu i puknąć się w łeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę