Gospodarka

Kopalnia w Dubiu się rozrasta. Ostatnie dni na złożenie uwag

Jeszcze tylko do czwartku można składać uwagi i wnioski w ramach konsultacji społecznych dotyczących powiększenia obszaru wydobycia kopalni w Dubiu i Siedlcu. Z materiałami przedstawionymi przez inwestora – Kopalnie Odkrywkową Surowców Drogowych z Rudawy, można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska.

dubie_kamieniolom

To już ostatnie dni na złożenie swoich uwag. Na wniosek kopalni zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia „Wydobywanie kopalin ze złoża ‚Dubie’ wraz z instalacją do ich przerobu”. Inwestycja ma dotyczyć działek położonych w obrębie dwóch miejscowości – Dubia i Siedlca.

Powiększenie obszaru wydobycia jest możliwe dzięki przyjętemu przed dwoma laty nowemu planowi zagospodarowania przestrzennego, w którym to właśnie wielkość obszaru wydobycia była punktem spornym między mieszkańcami a kopalnią.

Uwagi do materiałów można składać do 13 października, w formie pisemnej – listownie lub składając pismo na dziennik podawczy, mailowej – na adres srodowisko@um.krzeszowice.pl, ustnie, do protokołu w Referacie Ochrony Środowiska. Materiały dostępne są w Referacie Ochrony Środowiska (ul. Grunwaldzka, pokój 6) w godzinach 7:30 – 15:30. Więcej informacji >>

Fot. kamieniołom w Dubiu, Zenit, forum.nagrzyby.pl

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. ktoś

  12/10/2016 o 09:38

  caracale sie rozrastają

 2. xx

  12/10/2016 o 18:09

  Macierewicz powinien wkroczyć.

 3. Anonim

  12/10/2016 o 21:02

  Nikt nie piszę jakie spustoszenie sieje we Frywałdzie kopalnia w Zalasie, w Tenczynku – Niedźwiedzia Góra, w niektóre dni strzały są tak silne, że nie wytrzymania, uszkadzają budynki. Jakoś nikt tym się nie interesuje.

 4. sąsiad kopalni

  13/10/2016 o 09:24

  Piszesz głupoty. Jakby ktoś od strzałów poniósl jaakąś szkodę, to od razu zgłosiłby to. Sciągnij komisje i pokaz, co ci uszkodziło. Napisz pismo, działaj, ale nie pluj bezpodstawnie.

  • m

   13/10/2016 o 14:37

   Jak w kopalni ma być inspekcja z nadzoru górniczego, strzały są o wiele słabsze niż gdy jej nie ma. Nie broń. Pisanie? Ludzie dostają grosze za szkody. Najgorsi są poszkodowani mieszkańcy Frywałdu (od strony Zrębów).

   • realista

    14/10/2016 o 17:53

    Zanim coś napiszesz to się dobrze zastanów; wszelkie roboty strzałowe w zakładzie górniczym mogą być jedynie prowadzone w oparciu o plan ruchu zakładu górniczego oraz tzw. dokumentacje i metryki strzałowe. Wykorzystany do strzelania materiał wybuchowy podlega kilkukrotnemu ścisłemu ewidencjonowaniu i rozliczaniu. Ewidencję prowadzi producent, przewoźnik, dystrybutor, wydawca MW oraz osoba wykonująca bezpośrednio roboty strzałowe; każda z tych osób musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Każdy odstrzał jest precyzyjnie dokumentowany i ewidencjonowany; ponadto podlega bardzo rygorystycznej kontroli przez organy nadzoru górniczego. Nie można strzelać ot tak sobie …

    • Anonim

     15/10/2016 o 19:19

     Każdy wie jak ma być… ale jak jest w rzeczywistości to inna bajka. Zapraszam do Tenczynka ok. godz. 10, wtedy można odczuć wstrząsy i drgania domów w odległości ok. 2 km (okolice kościoła, szkoły).

     • Anonim

      15/10/2016 o 21:08

      To się trzeba było gdzie indziej budować.

 5. stiopa

  19/10/2016 o 21:56

  Czy pekają domy w Tenczynku od tych strzałów, bo jakos nie słyszałem o czymś takim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę