Kranówka w Paczółtowicach i Dębniku znów nadaje się do spożycia

Dziś mieszkańcy Paczółtowic i Dębnika ponownie mogą korzystać z wody w kranie – taką decyzje podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie. Od środy woda do picia była dostarczana beczkowozami.

W poniedziałek spółka pobrała próbki wody z ujęcia w Paczółtowicach i dwóch innych punktach kontrolnych na sieci wodociągowej. Diagnostyka laboratoryjna, przeprowadzona w dniach 2-4 stycznia wykazała w nich obecność bakterii grupy Coli. W czwartek na stronie spółki pojawiła się informacja o tym, że woda w Dębniku i Paczółtowicach nie nadaje się do spożycia.

WiK płukała sieć i chlorował zarówno ujęcia wody jak i zbiornik wyrównawczy w miejscowości Dębnik. W tym czasie wodę do obu miejscowości dostarczano beczkowozami. W piątek na stronie spółki pojawiał się kolejny komunikat, tym razem z dobrą informacją – woda ponownie nadaje się do spożycia.

Fot. JaseCurtis via Foter.com / CC BY

Czytaj również:

4 komentarze

 1. Gie napisał(a):

  Którędy ma przebiegać ta droga? Czy ta Strefa Aktywności Gospodarczej to teren działki którą gmina kupiła w zeszłym roku? Bo tak rzuciłem okiem i to może być ten teren.
  https://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice,a,1273514,opracowanie-dokumentacji-projektowej-budowy-oraz-rozbudowy-drogi-gminnej-laczacej-droge-krajowa-dk79.html

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   nie, to strefa która powstanie w Miękini (przy AGH). W poniedziałek postaram się dowiedzieć, czy przypadkiem ta droga nie pobiegnie też przez tereny które kupiła gmina w okolicach Bandurskiego

 2. db napisał(a):

  Co ma kranówa do krajowej 79 !????….

  Pozostając przy kranówce 😉
  to o ile się nie mylę był już taki problem w tych miejscowościach….
  Czyżby „stały”dręczyciel???

Pozostaw komentarz