W Paczółtowicach i Dębniku woda nie nadaje się do spożycia

Woda w Paczółtowicach i Dębniku nie nadaje się do spożycia, nawet po przegotowaniu – informuje na swojej stronie spółka Wodociągi i Kanalizacja.
 
 
W tej chwili trwają prace dezynfekcyjne. Nie wiadomo kiedy woda znów będzie przydatna do spożycia. Jak informuje spółka woda zdatna do spożycia, po przegotowaniu, będzie udostępniana z przemieszczającego się beczkowozu od 7:00 do 21:00. Woda z wodociągu może być używana do celów gospodarczych tj. sprzątanie , pranie itp.
 
Fot. Fot. gagilas via Foter.com / CC BY-SA

Czytaj również:

6 komentarzy

 1. Sdl napisał(a):

  Czy taka sytuacja to nie jest przypadkiem wypadkowa nielegalnego wylewania szamb? W Siedlcu to nagminna praktyka wiec tylko czekac az tam bedzie to samo

  • pacz. napisał(a):

   W Paczambaju niemal wszyscy są już podpięci pod kanalizację, gdyby miało być tak, jak piszesz, stałoby się to w już kilka lat wstecz, kiedy faktycznie ludzie na potęgę nielegalnie odprowadzali szamba.

 2. xxx napisał(a):

  A rolnicy nie wylewają na pola gnojówki itp.

 3. db napisał(a):

  Pewnie wylewają,…jak zawsze, ale gleba wchłania, a dzięki temu mamy eko 🙂

  Szambo to jednak inny „biznes” i pewnie wkrótce dowiemy się o przyczynach złej wody bo…
  „Woda w Paczółtowicach i Dębniku nie nadaje się do spożycia, nawet po przegotowaniu – informuje na swojej stronie spółka Wodociągi i Kanalizacja.”
  …bo w/w spółka chyba??? wyjaśni sprawę i poinformuje ogólnodostępnie 😉

 4. Dbk. napisał(a):

  To już nie 1 Akcja w naszych miejscowościach z tego co pamiętam kilka lat temu było coś podobnego PS. Ciekawe od kiedy jest zanieczyszczona i ile nie świadomie ją spożywamy już xd.

 5. Anonim napisał(a):

  Pewnie zapomnieli dolać chloru do wody i sprawa się rypła.A mało to razy tak było jak przychodzily kontrole,więcej chloru i po sprawie.

Pozostaw komentarz